Başvuru için son 2 ay! Bakanlık başvuru yapan aile üyelerine 1250 TL verecek Başvuru için son 2 ay! Bakanlık başvuru yapan aile üyelerine 1250 TL verecek

Uzun bir süredir konuşulan akaryakıt indirimi ile ilgili yaşanan bekleyiş sonucunda beklenenin tersi oldu ve akaryakıta zam geleceği öğrenildi. Brent petrol ve altındaki düşüş sonrası epk çok vatandaş ekonomik anlamda fiyat düşüşleri yaşanacağını düşünmüş hatta pek çok ekonomist de bu dönemlerde fiyatlarda düşüş olacağını dile getirmişti.

Akaryakıt fiyatları ile ilgili ise brent petrolde yaşanan düşüş sonrasında pek çok kişi indirim haberi beklerken vatandaşların ve ekonomistlerin bir kısmının korktuğu oldu. Milyonlarca vatandaşın indirim beklediği dönemde akaryakıt fiyatlarına indirim değil zam uygulaması yapılacağı belirtildi.

Akaryakıt fiyatlarına gelecek olan zammın duyurulması ile birlikte pek çok vatandaş ters köşe oldu ve dahi bir çoğu soluğu benzinliklerde almaya başladı. Ekim ayının ilk Pazartesi günü olan bugün ekonomide yaşanması beklenen dalgalanmalar ve hareketlilikler kendisini pek göstermemiş olsa da pek çok ürünün fiyatı bugün de artış göstrdi. Milyonlarca vatandaşın cebini yakan akryakıt ile ilgili ise brent petrolün fiyatının yüzde 4,73 oranında artış göstermesi sonucunda akaryakıta zam geleceği öğrenilmiş oldu. 

Akaryakıt zammı için ise tarih 5 Ekim olarak işaret edildi. 5 Ekim tarihinde gelmesi beklenen akaryakıt zammı öncesinde de pek çok vatandaş güncel akaryakıt fiyatlarını sıkı bir şekilde araştırmaya başladı.

1 EKİM 2022 GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI

İSTANBUL AKARYAKIT FİYATLARI

  • Avrupa Yakası benzin fiyatı: 19,24 TL
  • Avrupa Yakası motorin fiyatı: 23,13 TL
  • Anadolu Yakası benzin fiyatı: 19,25 TL
  • Anadolu Yakası motorin fiyatı: 23,15 TL

ANKARA AKARYAKIT FİYATLARI

  • Ankara benzin fiyatı: 19,37 TL
  • Ankara motorin fiyatı: 23,23 TL

İZMİR AKARYAKIT FİYATLARI

  • İzmir benzin fiyatı: 19,35 TL
  • İzmir motorin fiyatı: 23,25 TL

Güncel fiyat listesi bu şekilde olup gelmesi beklenen zamma ilişkin detaylı ve kesin bilgiler yoktur. Gelmesi beklenen zamma ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmamıştır.