Ekonomide yaşanan zorlu süreçte en çok dar ve alt gelir grubu olumsuz etkilenirken bu döneme borçlu yakalanan kişilerde ödeme sıkıntısı yaşamaya başlamıştı. Süreçte ne yazık ki icralık olan kişilerin sayıları artarken borçların icraya düşmesini engellemek adına bankalar tarafından yeni kurtarma paketi devreye alındı. 

Paket kapsamında borç kapatma kredisi verilirken böylelikle vatandaşların icraya düşmeleri engellenecek. Kredi çekmek istiyorum diyen kişilerin ne yazık ki icralık olmaması yani borçlarının avukat tarafından yasal takibe alınmaması şartı aranmamaktadır. İşte kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerde aranılan şartlar nelerdir?

ING BANK BORÇ KAPATMA KREDİSİ NEDİR?

Diğer bankalara olan borçlarını ödemekte zorlanan ya da farklı farklı bankalardan çekmiş olduğu ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve kredi kartı borçlarını tek bir bankada toplamak isteyen kişilere yönelik olarak verilen finansal destek kredisidir. Bu kredi paketinde ödeme kişinin kendisine değil alacaklı olan karşı bankaya yapılır. 

Kredi borç transferi olarak isimlendirilen bu kredi paketinde yüzde 1,54 faiz oranı ile borçlarını kapatma ve ING Bank'a taşıma imkanı sunulmaktadır. Kredi notu 1850 puan ve üzerinde olan kişiler için yüzde 1,54 faiz oranı ile borçlanma imkanı verilirken kredi notu düştükçe ne yazık ki uygulanan kredi faiz oranı yükselmektedir. 

borç kapatma kredisi

TEB, QNB, ING İhtiyaç kredisinde öne geçtiler! 75 bin TL ihtiyaç kredisi düşük faizle duyuruldu! TEB, QNB, ING İhtiyaç kredisinde öne geçtiler! 75 bin TL ihtiyaç kredisi düşük faizle duyuruldu!

Bu kredi paketinden yararlanarak 6 ay vadeli 10 bin TL borç kapatma kredisi çeken kişilerin aylık taksit ödemeleri 1.780 TL olarak gerçekleşirken kredi başvuruları ING bank şubeleri üzerinden kabul edilecek. 

finansbank borç kapatma kredisi

QNB FİNANSBANK BORÇ KAPATMA KREDİSİ NEDİR, NASIL ÇEKİLİR, BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Finansbank borç kapatma kredisi çekmek istiyorum diyen kişiler için ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 2,32 olarak uygulanırken bu kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilerin icralık olmaması şartını taşımaları gerekmektedir. Ne yazık ki icralık borçlara kredi desteği verilmemektedir. 

Bu kredi paketinden 36 ay vadeli 10 bin TL kredi çeken kişilerin aylık taksit ödemeleri 451,23 TL olarak gerçekleşirken kredi tahsis ücreti olarak dosya masrafı sadece 55 TL olarak tahsil edilmektedir. Kredi başvurusu ise sadece banka şubelerinden gerekli evraklar ile kabul edilmektedir.