Bankan ihtiyaç kredisi kampanyaları Ekim ayının gelmesi ile hız kazanırken bankalar yeni atakları ile hazır kredi paketlerini kullanıma sundu. Müşterilerine hazır kredi limiti tanımlayan bankalar bu sayede nakit paraya ihtiyacı olan kişilere hiç vakit kaybetmeden nakit paraya ihtiyaç duydukları anda hesaplarına tanımlı olan miktarı çekmelerine olanak sağlıyor. 

Yani nakit paraya ihtiyaç duyan kişiler talep etmeleri durumunda hesaplarına tanımlanan limit kadar tutarı istedikleri anda hesaplarına aktararak nakit para olarak çekebiliyor ya da ödemeleri için kullanabiliyor. Bankaların hazır kredi paketi adı verilen yeni kampanyaları kapsamında nakit ihtiyacı olan kişilerin diledikleri anda kredi çekmelerini sağlamak adına başvuru beklenmeksizin kredi limiti hesaplarına otomatik olarak tanımlanıyor. 

HAZIR KREDİ LİMİTİ NEDİR, NASIL KULLANILIR?

Söz konusu hizmetten yararlanmak isteyen kişilerin bankaların mobil şube uygulamasını kullanmaları yeterli oluyor. Zaten bankalar müşterilerine bu tip konularda bilgilendirme yaparak gönderdikleri SMS ya da çağrı merkezinden yaptıkları aramalar ile hesaplarına tanımlanan hazır kredi limitlerini duyuruyorlar. Bu limitlerden yararlanmak isteyen kişiler istedikleri zaman cep telefonlarından mobil şubeye giriş yaparak hesaplarına tanımlanan limit dahilinde nakit parayı hesaplarına aktarabiliyor. 

hazır-kredi-limiti

İş Bankası’ndan Her Şey Dahil Kredisi! İş Bankası’ndan Her Şey Dahil Kredisi!

Böylelikle acil nakit paraya ihtiyacı olan kişiler kredi başvurusu ve onay süreçlerine takılmadan anında nakit para ihtiyaçlarını karşılamış oluyorlar. Hazır kredi limiti tutarı ise kişinin aylık belgelenebilir geliri ve kredi notu durumuna göre belirleniyor. Yüksek kredi notu ortalaması ve geliri olan kişiler daha yüksek tutarlı kredi çekme imkanına sahip olurken gelirin ve kredi notu seviyesinin düşmesi ile hesaba tanımlanan hazır kredi limiti de düşüyor. 

HAZIR KREDİ LİMİTİ NEDİR, NASIL ÖĞRENİLİR?

Bankaların müşterilerine kredi çekme konusunda kolaylık sağladıkları anında kullanıma açık olan finansman paketlerine hazır kredi limiti adı verilmektedir. Bu kredi paketleri mobil şube uygulaması üzerinden sorgulanabileceği gibi aynı zamanda kişinin kullandığı bankanın müşteri hizmetleri üzerinden de öğrenilebilmektedir. Kredi limiti olan kişiler anında ihtiyaç kredisi çekme avantajından yararlanırken olmayan kişiler ise hazır kredi limiti başvurusu yaparak acil nakit para ihtiyaçlarında süreci kısaltma imkanı ede edebilirler. Kredi başvuruları yine mobil uygulama üzerinden yapılabilir.