Hangi Kripto Para Borsasını Tercih Etmeli? En Güvenli Kripto Borsaları Listelendi!

Kripto para ile işlem yapmak isteyen milyonlarca yatırımcı var. Peki güvenilir, hızlı ve  kaliteli kripto para borsaları hangileri.

Finans 16.10.2021 - 09:59 16.10.2021 - 09:59 Göksel Sarı

Özellikle yatırım yapmaya yeni başlayacaklar için klavuz gibi bir haberle karşınızdayız. Çünkü yeni yatırımcıların dikkat etmesi gereken pek husus mevcut. Öncelikle güvenlik ve hız bu hususların en önemlileri . Peki hangi borsalar güvenilir? İşte dünyada ve ülkemizde işlem yapılan kripto para borsaları.

Binance   

Dünyanın en büyük işlem hacmine sahip kripto para borsası olma özelliğiyle ön plana çıkan Binance,  46 ülkenin para birimleri ile işlem yapabilme imkanı sağlıyor. Üye olduktan sonra da TL ile de işlem yapabilirsiniz

15 Ekim 2021 tarihi itibari ile 24 saatlik işlem hacmi 66 milyar 917 milyon 209 dolara ulaşan Binance, bünyesinde 300’den fazla kripto para birimi ile işlem olanağı sağlıyor. Binance’ın son verilerine göre kurumsal yatırımcılar da Binane üzerinden yatırımlarını gerçekleştiriyor.

Kurumsal yatırımcılar sahip olması, milyonlarca kişinin tercihi haline gelmesini yüksek işlem hacmi, kripto para birimi sayısının fazlalığı Binance’ı diğer kripto para borsalarından bir adım öne çıkarıyor.

FTX

Türev yatırım araçları konusunda en gelişmiş borsa olan FTX’in, türev piyasasındaki işlem hacmi son 24 saatte 41 milyar dolar seviyesine yaklaşmış durumda. Diğer borsalara göre, üyelerine daha gelişmiş bir teknoloji ile hizmet sağlıyorlar. Hız ve güvenilirlik konusunda sıkıntı yaşamadan gerekli kripto para işlemleri yapılabiliyor.

Coinbase ve Huobi

Coinbase kripto para borsaları arasında en saygın şirket olarak ifade edilebilir . ABD borsası Nasdaq’da listelenen borsa halka açık bir şirket. Kripto par uzmanları tarafından dünyanın en iyi borsaları arasında kabul edilmekte. Sağlam ve başarılı altcoin listelemeleri, basit ve anlaşılır bir ara yüz kullanmaları,  yüksek hacimli işlemlere olanak tanıması Coinbase’ın müşterilerine sağladığı avantajlar.

Güvenlik konusunda en önde gelen şirket 2013 yılında kuruldu. Kurulduğu yıldan bu yana yaşanan hacker saldırılarının hiç birinden etkilenmeyen şirket, üyelerine güvenli işlem yapabilme imkanı sağlıyor. Cirosu 2018 yılı sonunda 1 trilyon doları aşan şirket yükselişini sürdürüyor

Gelişmelerden Haberdar Olun

@