Haluk Özdil Altın Fiyatlarını Değerlendirdi! Altın Fiyatlarını Uçuracak Detayı Paylaştı!

Gündeme ilişkin açıklamalarıyla dikkat çeken Haluk Özdil, altın yorumu ile gündeme geldi. Altın piyasalarına ilişkin kritik detay…

Ekonomi 25.02.2022 - 16:32 25.02.2022 - 16:32 Serhat Karaman

Piyasalarda Rusya ve Ukrayna krizinin etkileri görülmeye devam ederken diğer yandan Çin ve Tayvan arasında yaşanan gerilimin de piyasalara etkisinin büyük olacağı tahmin ediliyor. Son dönemde savaş atmosferinin hakim olduğu piyasaları değerlendiren Haluk Özdil ise altının uçuşa geçmesinin mümkün olduğu birçok detayı paylaştı. 

Ukrayna’dan gelen haberlerin ardından kısa süre içinde uçuşa geçen altın fiyatları, bir yandan enflasyon gibi riskler, diğer yandan savaş riski nedeniyle güvenli liman olarak tercih edilmeye devam ediyor. Fiyatlarda görülen artış oranları ise Türkiye’de de yatırımcıları endişelendirmiş durumda. 

Haluk Özdil’den Çarpıcı Altın Yorumu 

Youtube kanalında gündeme ilişkin gelişmeleri değerlendiren Araştırmacı Yazar Haluk Özdil, altın fiyatlarına ilişkin yorumlarını dile getirdi. Savaş atmosferinin etkili olduğu dönemde altın fiyatlarının ne yönde hareket edeceğine dair fikirlerini söyleyen Haluk Özdil, altının onunda 1.900 doların kırılma noktası olduğunu ve önceden de ifade ettiği üzere 2 bin dolara doğru gidişin mümkün göründüğünü dile getirdi. 

Rusya’nın Ukrayna operasyonu sonrasında Çin’in de Tayvan’a girmesi halinde altın fiyatlarında tarihin en sert yükselişlerinin yaşanabileceği aktarılıyor. Rusya’nın Ukrayna hamlesi beklendiği için piyasaların buna hazırlıklı olduğuna işaret eden Haluk Özdil, Çin’in Tayvan’a girmesi halinde fiyatları uçuşa geçebileceği ifade edildi. 

Gram Altın Ne Kadar?

Haber

25 Şubat Cuma günü itibariyle gram altının fiyatı haftanın son işlem gününde 866 TL’ye dayanmış durumda. Gün içinde gelecek yeni haberlere göre yükselişine devam etmesi beklenen gram altın, yeniden rekor seviyelere doğru hareketlenmiş görünüyor. Ons altın fiyatlarının Ukrayna krizi başta olmak üzere birçok farklı nedene bağlı olarak 1.917 dolar seviyelerine gelmesinin ardından fiyatların artmaya devam edeceği tahmin ediliyor. 

Çeyrek Altın Kaç TL?

Çeyrek altın fiyatlarında da yukarı yönlü hareket Cuma günü itibariyle devam ediyor. 1.472 TL seviyesinde görülen çeyrek altın, artan jeopolitik riskler, enflasyon ve ekonomik diğer gerilimlere bağlı olarak artış göstermeye devam ediyor. Piyasaların genelinde ise belirsizlik havası hakim olduğu aktarıldı. 

‘‘Haberkredi.net yatırım tavsiyesi vermez. Yatırım danışmanlığı yetkili kuruluşlar tarafından yapılır. Haberkredi.net’in haber kaynağı uzmanların yorumlarıdır."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@