Halkbank'tan Esnafa Büyük Destek! 60 Ay Vade ve Uygun Faizler İle 275 Bin Liraya Kadar İşletme Kredisi Verilecek

Halkbank ESKKK Kefaletiyle Krediler kapsamında 275 bin liraya kadar işletme kredisi sağlamaya hazırlanıyor. İşte esnafa en uygun destek paketi…

Kredi 29.12.2021 - 12:50 29.12.2021 - 12:50 Serhat Karaman

Türkiye’de etkileri hala görülmeye devam eden Covid – 19 salgını, uzun süren kapanma kararları sonrasında birçok esnaf ve küçük işletmenin zarar etmesine neden oldu. Pandemi sonrasında yeniden işletmelerinin hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarını karşılamak üzere işletme kredisi arayanlar ise devlet destekli krediler sunulmaya başladı. 

Türkiye’nin önde gelen kamu bankalarından Halkbank, 60 aya varan vade seçenekleri ile 3 – 6 aylık dönemlerde ödeme planı da sunarak esnafa kredi salıyor. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) risk grubuna göre değişmekle beraber 275 bin liraya kadar kredi sağlanabilmektedir. 

Halkbank Esnaf Kredisi Hesaplama 

Esnafa finansman desteği sağlayarak birçok sorunların çözümüne destek olan Halkbank, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) aracılığıyla işletme kredisi sağlamaya hazırlanıyor. İşletmenin bağlı olduğu ESKKK’nın risk raporuna bakılarak:

-    150.000 – 1.80.000 TL 
-    210.000 – 275.000 TL 

Azami kredi miktarı belirlenecektir. Aylık, 3 aylık veya 6 aylık olmak üzere alternatif ödeme planlarının da hazırlanabileceği işletme kredisi ile esnafın hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması hedefleniyor. 60 ay vade seçeneklerine de sahip kredi sayesinde cazip faiz oranları ile tüm işletmelerin Halkbank esnaf kredisi desteğinden yararlanması sağlanacaktır. 

ESKKK Kredi Şartları Nelerdir?  

Halkbank’ın ESKKK kefaletiyle sunulan kredilerinde farklı şartlar aranabilir. Ortak olunan ESKKK kefaletine göre, söz konusu krediden yararlanmak için en az 3 aylık faaliyet süresinin tamamlanmış olması gerekmektedir. Esnaf ve Sanatkarlar Odası veya Esnaf ve Sanatkarlar Sicil Müdürlüğüne kayıtlı tüm işletmelerin bu krediden yararlanması sağlanacaktır. 

İş ya da ikametgah adresinin bulunduğu ilçede faaliyet gösteren ve ESKKK ortak olan işletmelerin, Halkbank’ın uygun ödeme seçeneklerinden de yararlanarak ilgili kredi işletmeleri finansman desteğinden yararlanması sağlanmaktadır. Halkbank’ın ayrıca sıfır faizli esnaf kredi paketleri ile devlet destekli girişimci kredileri de son dönemde büyük ilgi görmektedir. 60 ay vade ile 275 bin TL’ye kadar kredi kullanmak için işletmeler, kimlik belgesi, Esnaf Oda Kayıt Belgesi, Esnaf Sicil Tasdiknamesi ve Vergi Levhaları ile başvurularını yapabilirler.  
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@