Halkbank’tan 50 Bin TL Tasarruf Kredisi! Faturalar Bu Kredi İle Düşüyor!

Halkbank vatandaşların ihtiyaçları doğrultusunda krediler düzenlemeye devam ediyor.

Kredi 07.10.2021 - 02:31 07.10.2021 - 02:31 Göksel Sarı

Bankalar vatandaşların istekleri doğrultusunda kredi kampanyalarını çeşitlendirirken, Halkbank'ta bu uygulamalarına bir yenisini daha ekledi. Türkiyenin en büyük bütçeli kamu bankalarından olan Halkbank, bu bütçesi doğrultusunda kredi imkanlarını da çeşitlendirmiş durumda. Taşıt, konut ve ihtiyaç kredilerinde farklı fırsatlara sunarak daha çok kişiye hitap etmek isteyen banka, politikaları buna uygun olarak düzenlemekte.

50 Bin Liraya Kadar

Kurulduğu günden bu yanan kredi kampanyaları çok tutulan Halkbank, bu kez vatandaşların karşısına enerji destek kredisi ile çıkıyor. Halkbank resmi internet sitesi üzerinden yapılan duyuru ile banka enerji tasarrufunu desteklemek amacıyla, enerji tasarrufu sağlayacak ihtiyaçlarınızın maliyetini karşılamak için 50 bin TL’ye kadar kredi kullanımına olanak sağlanıyor. 36 ay vade ile verilen bu krediler ile henüz kış gelmeden faturaların azalmasını sağlayacak olan tasarruf yöntemlerinin masrafları karşılanıyor. Üstelik ev sahibi veya kiracı olmanız ya da bir taşıt sahibi olmanız bu Enerji Destek Kredisi kullanmanıza engel değil.

1.60’tan Başlayan Faiz Oranı

Kullanılacak kredi için herhangi bir kredi tahsis ücreti talep edilmezken, kredinin faiz oranı aylık olarak 1.60 olacak şekilde belirlenmiş durumda. 50 bin lira tutarında, 1.60 faiz oranı ile 36 ay vadeyle kullanılacak olan kredinin aylık geri ödemesi ise bin 936 lira olarak hesaplanıyor. Hangi ürün alımlarında hangi enerji tasarrufu masraflarında kullanılabileceği banka tarafından açıklanmış durumda. İşte o ürünler ve kredinin kullanabileceği enerji tasarrufu amacıyla yapılacak masraflar;

Kredinin Kullanıldığı Masraflar

●A+,A++,A+++  tasarruflu beyaz eşyalar (buzdolabı, bulaşık makinesi, çamaşır makinesi.kurutma makinesi, fırın, derin, dondurucu, klima, kazan, termosifon)

●Doğalgaz (kombi, tesisat, radyatör, ısı paylaşım sistemleri gibi doğalgaz dönüşüm sistemleri

●Yalıtımlı pencere doğrama sistemleri, kapı ve çatı sistemleri

●Mantolama ( dış cephe mantolama)

●İkamet edilen konutun  zemin, duvar ve tavanın ısı, su, ses ve yangın yalıtımı

●Konut tadilat malzemeleri

●Verimli aydınlatma sistemleri

●Güneş enerjisi ile ısıtma ve sıcak su sağlayan sistemler