Halkbank'tan 1.41 Faiz Oranlı Devlet Destekli Kredi Kampanyası

İhtiyaç kredisi çekmek isteyen vatandaşlar için kaçırılmayacak fırsat Halkbank'tan geldi! Halkbank ihtiyaç kredisi kampanyasında 1.41 faiz oranı sunuluyor…

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Türkiye’nin en büyük kamu bankalarından birisi olan Halkbank, acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlar için harekete geçti. Borçlarını ödemekte zorlanan ve ihtiyaçlarına günden güne artan pahalılıkta yeterli bütçe ayıramayanlar Halkbank ile aradıkları nakde kavuşacak. Kamu bankalarının devlet destekli ihtiyaç kredisi kampanyalarını ne zaman başlatacağını merak edenlere Halkbank’tan müjdeli haber geldi.

Halkbank 1.41 Faiz Oranlı İhtiyaç Kredisi

Halkbank daha önce devlet destekli 1,41 faizli kredi kullanım kampanyasını duyurmuş, ancak bir süredir bu kampanya hakkında somut adım atmamıştı. Türkiye’nin en  büyük kamu bankalarından birisi olan Halkbank’ın ne zaman kampanyayı başlatacağı vatandaşlar tarafından merakla bekleniyordu. Bilindiği üzere devlet destekli ihtiyaç kredilerinin kullanılabilmesi için öncelikle Resmi Gazate’de yayımlanması gerekiyor.

Halkbank, Resmi Gazete’de bu kampanyanın yayınlanmasıyla birlikte müşterilerine 1.41 faiz oranıyla ihtiyaç kredisi sunmaya başlayacak. Kredi kullanımında belirlenen şartların devam ettiği belirtilirken ekim ayı bitmeden Halkbank’ın resmi duyuruyu yapması bekleniyor. Bu kapsamda 100 bin TL’ye kadar 3 ay ertelemeli, 36 ay vadeli ve 1.41 faiz oranlı ihtiyaç kredisi kullanıma sunulacak.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Kullanım Şartları

Kredi almak isteyen vatandaşlar Halkbank tarafından belirlenen kullanım koşulları çerçevesinde kampanyadan faydalanabilecek ve ihtiyaç kredisi kullanabilecekler. Acil nakit ihtiyacını karşılamak isteyen Halkbank müşterilerinin ilk olarak 120 ve üzeri kredi notunun olması şartı aranacak.

Başvuru yapan vatandaşların 100 bin TL’ye kadar olan krediyi çekebilmeleri için başvuru sahibinin başka bir bankada kredi borcunun bulunmaması gerekiyor.  Kredi kartı veya tüketici kredisi borcu olan kişilerin, 1.41 faiz oranlı Halkbank ihtiyaç kredisi kullanabilmek için öncelikle bu borçlarını kapatmaları gerekecek.

Emeklilere Özel Esnek Ödeme İmkanı

Halkbank tarafından açıklanmasına gün sayılan devlet destekli ihtiyaç kredisi kampanyasına emekliler de başvuruda bulunabilecek. Emeklilerde aranan özel şartlar arasında, emeklinin maaşını Halkbank üzerinden alma koşulu bulunuyor. Bu şartları taşıyan emekliler, 36 aya varan vade seçenekleriyle 100 bin TL’ye kadar kredi çekebilecek.

HABERİ PAYLAŞ:
HABER KREDİ EDİTÖRÜNDEN