Her konuşmasında yüksek faize karşı olduğunu belirten ve sürekli olarak faiz indirimi mesajları veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün yeni bir kredi paketinin açıklanacağı iddia edildi. TRT tarafından yapılan habere göre bugün gerçekleştirilecek olan kabine toplantısının ardından ulusa sesleniş konuşması yapacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan bu konuşmada yen kredi müjdesi verecek. 

Halkbank tarafından esnaflara verilen kredi paketinde 6 farklı girişimci paketi sunulurken bu pakette uygulanan faiz oranına indirim yapılırken kredi limiti arttırılacak. Halk Bankası esnaf kredisi paketleri Genç, Cesur, Usta, Tekno, Halk ve Esnaf Girişimci Kredileri paketleri olarak 6 ana kategoride kullandırılırken bu kredi paketinde mevcut limit 350 bin TL olarak uygulanıyor. 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ESNAF KREDİSİ PAKETİ MÜJDESİ Mİ VERECEK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün gerçekleştirilecek olan kabine toplantısının ardından ulusa sesleniş konuşması ile yeni kredi müjdesi verilecek. Halkbank 1 sene ertelemeli destek kredisi paketinde banka tarafından verilecek olan kredi limiti 350 bin TL seviyesinden 500 bin liraya çıkartılacak. 

halkbank destek kredisi

Şu anda Halkbank tarafından 6 farklı girişimci esnaf kredisi paketi ile başvuru alırken bu kredi paketinde 60 ay vadeli 350 bin TL limitli kredi desteği veriliyor. Bu paketlerin yanı sıra yine farklı esnaf kredisi paketleri de bulunuyor. Bu paketler arasından karar vermek isteyen kişiler için Halkbank tarafından 500 bin limitli kredi paketinin başvurusu için yeni destek paketinin açıklanması bekleniyor. 

esnaf kredisi

Günde 100 lira ödemelerle araç sahibi olmak mümkün! Ziraat Bankası 100 bin TL taşıt kredisi kampanyası duyuruldu! Günde 100 lira ödemelerle araç sahibi olmak mümkün! Ziraat Bankası 100 bin TL taşıt kredisi kampanyası duyuruldu!

0.63 FAİZ ORANI İLE 500 TL DESTEK KREDİSİ PAKETİ KİMLERE VERİLECEK?

Söz konusu kredi paketinde başvuru ekranının ne zaman açılacağı ve başvuru şartları için gerekli bilgileri bugün kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanmasının bekleniyor. Mevcutta kullanılmaya devam eden Halkbank kredi paketinde 350 bin TL limitli kredi yüzde 9,5 faiz oranı ile verilirken yeni güncelleme sonrasında ise kredi limiti 500 bin TL ve kredi faiz oranı ise yıllık yüzde 7,5 seviyesine çekilecek. Yani aylık faiz oranı yüzde 0,63 seviyesine çekilecek. Kredi başvurusunun detayı konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak bilgiler bekleniyor...