Halkbank’tan 0 Faizli 500 Bin TL Kredi! Başvuranlar Uzun Vadeli Faizsiz Kredi!

Halkbank esnafları da unutmadı. Esnaf ve sanatkarlara özel krediler Halkbank’ta.

Kredi 07.10.2021 - 12:15 07.10.2021 - 12:15 Göksel Sarı

Halkbank kredi kampanyaları çeşitlendirmeye devam ediyor. Toplumun hemen hemen her kesimine hitap eden krediler ile müşteri çeşitliliği kazanan banka şimdi ise esnaf ve saanatkarlar için bir kredi kampanyasını duyurdu. İşletme sermayesinin karşılanmasında ve isyeri ile taşıt alımına yönelik oluşacak masraflarda Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifleri kefaleti veya banka tarafından direkt olarak kredi kullanımına imkan tanındı.

500 Bin Liraya Kadar Kredi

Esnaf ve sanatkarların işlerini büyütmek için yapacağı masraflarda kredi kullanımı sağlayan Halkbank, bu kredilerin üst limitlerini de belirlenmiş durumda. Bu durumda kredi kullanmak isteyen esnaf ve sanatkarlar, iş yeri ve taşıt alımlarına yönelik olarak 500 bin liraya kadar kredi kullanabilecek. Ayrıca işletmelerinin semaya ihtiyaçlarını kredi yolu ile karşılamak  isteyen esnaf ve sanatkarlar için de 225 bin liraya kadar kredi kullanımına imkan veriliyor.

Çeşitli Miktarlarda Kredi

Esnaf ve sanatkarlara yönelik özel işletme kredilerini uzun vade ve uygun ödeme koşulları ile sunan Halkbank, cazip faiz oranları ile de dikkat çekiyor. Hammadde ve döner sermaye ihtiyaçlarının karşılanması için esnaflara işletme kredisi veren banka, bu krediler için 60 aya kadar vade imkanı sunmuş durumda. Geri ödeme seçeneklerinde ise aylık, 3 aylık ve 6 aylık periyotlarla ile ödeme yapma fırsatı yaratılmış. Bağlı olunan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi’nin (ESKKK) risk grubuna göre azami olarak 125 bin lira, 150 bin lira, 175 bin lira ve 225 bin liralık kredi kullanım limitleri hazır durumda.

Halkbank Esnaflara İşleri Büyütme İmkanı Sağlıyor

Ayrıca Halkbank kredilerini çeşitlendirirken ESKKK kefaleti ile olan kredilerin yanı sıra, ESKKK olmaksızın kullanılan krediler, 0 faizli esnaf kredileri ve esnaf yatırım kredi paketlerini de kullanıma hazırladı. Hazırlanan krediler işe işletmelerin büyümesine ve  ekonomik hayatta daha uzun süre hayatta kalmalarına olanak tanınırken, bu kredilerin 0 faiz imkanı ile verilmesi esnaflar için kolay kolay bulunmayan bir fırsat olarak göze çarpmakta.