Türkiye’nin en fazla müşterisi bulunan kamu bankalarından biri olan Halkbank, ihtiyaç kredisi ürünlerine bir yenisini daha ekledi. Okul ve eğitim harcamalarını daha rahat bir şekilde karşılamak isteyenlerin aradığı maddi destek Halkbank’tan geldi. Eğitim harcamalarını karşılamakta zorlananlara Halkbank anında 35 bin TL ihtiyaç kredisi veriyor. Bankanın en çok ilgi gören kredi ürünlerinden olan eğitim kredisinde cazip avantajlar sunuluyor.

Halkbank Eğitim Konusunda Desteğini Esirgemiyor

Özellikle koronavirüs salgını yüzünden uzun süre kapalı kalan işyerleri, ekonomik anlamda bazı zorluklar yaşatıyor. Giderek artan pahalılık ortamında eğitim ve okul harcamalarına da yeterli seviyede bütçe ayırmak zorlaşıyor. Bu alanda her zaman esnaf ve kobilerin yanında olan Halkbank, eğitim için de harekete geçti. Halkbank ihtiyaç kredisi kampanyasında eğitim ve okul harcamalarına özel 35 bin TL nakit desteği verilecek.

Halkbank uygun faiz oranı ve uzun vade seçenekleriyle eğitim kredisini duyurdu. Geçim zorluğu çeken ve eğitim harcamalarına maddi gücü yetmeyen anne ve babalar için çözüm Halkbank’tan geldi. Halkbank tarafından sunulan ihtiyaç kredisi kampanyası kapsamında en fazla 100 bin TL’ye kadar kredi çekilebiliyor.

Halkbank Eğitim Kredisi Faiz Oranı

Okul ve eğitim masraflarını karşılarken kredi kullanmak isteyenlere Halkbank’tan cazip ihtiyaç kredisi kampanyası sunuluyor. Halkbank ihtiyaç kredisi kampanyasında 50 bin TL’ye kadar kredi çekenler, 36 ay vade seçeneğinden yararlanabilecek. Bunun yanı sıra 50 bin TL ve üzeri kredi kullanımlarında ise azamı vade süresi 24 ay olarak belirleniyor.

Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranları kredi çekilen tutara göre değişiklik gösteriyor. Buna göre Halkbank eğitim kredisinde 100 bin TL çekilmesi durumunda yüzde 1.60 faiz oranı belirleniyor. Başvuru sahibi tahsis ücreti olmadan kredi kullanmak istediğinde faiz oranı yüzde 1.65 seviyesine çıkıyor. Öte yandan 50 bin TL 24 ay vadeli eğitim kredisinde aylık taksitler 1.936 TL’ye denk geliyor.