Türkiye’de otomotiv sektöründe artan fiyatlar, her geçen gün vatandaşların gündeminde büyük ses getirmeye devam ediyor. Pek çok kalemde artan fiyatların en büyük etkisi otomobil fiyatlarında görülüyor. Özellikle global çapta pandemi yüzünden araç üretim faaliyetlerinin durması ve çip krizinin başlaması otomobil arzında sıkıntılara yol açtı. Otomobil sahibi olmak bu şartlar altında her geçen gün zorlaşırken, Halkbank’tan kaçırılmayacak fırsat geldi.

Halkbank Piyasa Fiyatının Altında Araç Satıyor

Türkiye’nin önde gelen kamu bankalarından Halkbank, haciz yoluyla eline geçen otomobilleri piyasa fiyatının çok altında satışa sunmaya başladı. Halkbank’tan kredi çeken ve taşıt kredisini ödeyemeyen kişilerden alınan bu otomobiller arasında sıfır kilometre araçlar da bulunuyor. Haciz işlemi başlatılarak bankaya geçen taşıtlar, piyasa fiyatının çok daha altında fiyatlarla yeni alıcılarına teslim ediliyor.

Taşıt kredisi kampanyalarından da her zaman uygun faiz oranlı seçenekler sunan Halkbank, ipotek altına aldığı araçları satışa çıkarıyor. Gayrimenkul satışında olduğu gibi araç satışında da e-ihale usulü kullanıldığı için bu otomobillere belirlenen süre sonunda en yüksek teklifi verenler hayallerindeki otomobile sahip olabiliyor. Halkbank resmi web sitesi üzerinden güncel olarak hangi araçların ne kadar fiyatlarla satışa sunulduğu takip edilebiliyor.

Halkbank’tan Nasıl Ucuz Araç Alınır?

Halkbank’ın satışa sunduğu düşük kilometreli ve fiyatlı araçları web sitesinden takip etmek yeterli oluyor. Buradan takip edeceğiniz araçlar için detayları görüntüleyip karar verebilirsiniz. Daha sonra araçların satışı için herhangi bir aracı kurum gerektirmeden doğrudan size en yakın Halkbank şubesine giderek satış işlemlerini başlatabilirsiniz.

Halkbank, sattığı bu araçların fiyatında KDV mükellefi olmadığı için çok cazip indirimler yapabilir. Satılan araçlar için bankaya belirli bir oranda ön ödeme yapılır. Daha sonra ilanda belirtilen tarihe kadar, bu araçlar için e-ihale yapılır, en yüksek teklifi veren müşteriler araçları satın almaya hak kazanır. Halkbank’tan en uygun fiyatlarla otomobil satın almak artık çok daha kolaydır.