Halkbank esnaf kredisi şartları açıklandı! Halk Bankası 100 bin TL kredi başvurusu nereden nasıl yapılacak? Dün gerçekleştirilen kabine toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni destek paketleri ile esnafa kredi müjdesi verilmişti. 

Esnaf kredisi Halkbank paketinde milyonlarca esnafa 100 milyar liralık yeni destek paketi açıklanırken paketten yararlanacak kişilerde merak konusu olmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamasında hem kredi limitlerini arttırdıklarını hem de yaş şartlarını esnettiklerini belirterek paketin kapsamının genişlediği müjdesi vermişti. 

HALKBANK ESNAF KREDİSİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamasında "Esnafımız için Halkbank vasıtasıyla 60 ay vadeyle ve yüzde 7,5 faiz oranıyla istifade edebilecekleri 100 milyar liralık bir kredi kampanyası başlatıyoruz. Sadece bununla kalmıyor, kredi üst limitlerini 350 bin liradan 500 bin liraya, iş yeri edindirme ve taşıt kredisi limitlerini de 1 milyon liradan 1,5 milyon liraya yükseltiyoruz" diyerek yeni paketler için başvuruları başlatacaklarını duyurmuştu. 

halkbank esnaf kredisi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamada Halkbank genç girişimci kredisi paketinde sıfır faizli kredi paketinde 100 bin TL sıfır faizli kredi verileceği ilan edildi. Yine genç girişimci kredisi paketinde uygulanan yaş şartının da 30'dan 35 yaşa çıkartıldığı ilan edilmişti. Halkbank esnaf kredisi başvuru şartları da merak konusu olmuştu. Söz konusu girişimci esnaf kredisi paketi için Halk Bankası başvuruları almaya devam ediyor. 

TEB, QNB, ING İhtiyaç kredisinde öne geçtiler! 75 bin TL ihtiyaç kredisi düşük faizle duyuruldu! TEB, QNB, ING İhtiyaç kredisinde öne geçtiler! 75 bin TL ihtiyaç kredisi düşük faizle duyuruldu!

esnaf başvuru şartı

HALKBANK ESNAF KREDİSİ 100 BİN TL FAİZSİZ GİRİŞİMCİ KREDİ PAKETİ BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Sıfır faizli 100 bin TL Halkbank kredi paketinde uygulanan faiz oranı Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından karşılanacak. Böylelikle krediyi çeken esnaf sıfır faiz imkanından yararlanmış olacak. Başvuru şartı olarak uygulanan yaş şartı 30 yaştan 35 yaşa yükseltilirken kredi paketinden sadece 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında, kredi başvuru tarihi itibarı ile en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olan ve ustalık belgesiyle ilgili meslek kolunda, son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen esnaf girişimciler yararlanabilecekler. Bu şartları taşıyan esnaf girişimciler Halkbank şubeleri üzerinden esnaf kredisi başvuru formu doldurarak kredi çekebilecek.