Halkbank Devlet Destekli Kredi İçin Gün Sayıyor! Faiz Oranı 1,41 Olacak!

Halkbank duyurdu! Borcunu ödemekte zorlananlar, nakit ihtiyacı olanlar ve ihtiyaç kredisini kullanmak isteyenlere müjde.

Kredi 16.10.2021 - 14:07 16.10.2021 - 14:07 Göksel Sarı

Acil nakit ihtiyacı olan, borçlarını ödemekte zorlanan ve ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşların son günlerde en çok merak ettikleri konu kamu  bankalarının devlet destekli ihtiyaç kredisi kullanımına ne zaman ulaşabilecekleri. Türkiye’nin en  büyük kamu bankalarından birisi olan Halkbank’ta bu konuda gözlerin çevrilerek, müjde beklendiği bir banka. Halkbank daha önce kamu bankası olmasından dolayı devlet destekli kredi vereceğini duyurdu. Peki ne zaman? Hangi şartlarda? Kimler kullanabilir?

Ekim Ayı Bitmeden Gündemde

Halkbank daha önce devlet destekli 1,41 faizli kredi kullanım kampanyasını duyurmuştu. Ancak bu kredinin kullanılabilmesi için, ilk önce resmi gazetede yayınlanması gerekiyor. Bunun nedeni ise; 1,41 faizli kredi kullanım kampanyasının devlet destekli olarak planlanması. Belirlenen şartlarda kulllandırılacak olan kredinin, Ekim ayı bitmeden Halkbank’ın tekrar gündemine alması bekleniyor.

100.000 TL’ye kadar kamu bankası Halkbank tarafından sağlanacak kredinin, 3 ay ertelemeli, 36 ay vadeli ve 1,41 faiz oranından oluşan  kullanım şartları olması planlanıyor. Kredi almak isteyen vatandaşlar bu kullanım koşulları çerçevesinde kampanyadan faydalanabilecekler

Kullanım Şartları Neler?

Bu krediyi kullanmak isteyen vatandaşların da bazı şartları karşılamaları gerekiyor. Halkbank kampanyadan faydalanmak isteyen vatandaşların 1,41 faizli kredi onaylarını öncelikle banka kredi notunuzun 120 ve üzeri olması şartına bağlı kalarak onaylıyor. Başvuru yapan vatandaşların 100.000 TL’ye kadar olan krediyi kullanabilmeleri için aranan bir başka şart  ise kişinin başka bir bankalarda kredi ve kart borçlarının olmamasın. 1,41 faizli devlet destekli kredi kampanyasından faydalanmak isteyen kişilerin eğer bir başka bankaya kart ve kredi borcu varsa bu borcun kapatılması isteniyor. Çalışan kişilerin en az 6 aydır aynı işyerinde çalışıyor olması istenilen bir başka şart.

Emekliler de Başvurabilecek

1,41 faizli devlet destekli kredi kampanyasına emekliler de başvuru yapabilecekler. Emekliler özelde aranan ekstra bir şart ise krediden yararlanmak isteyen emeklinin, emekli maaşını bu banka üzerinden alıyor olması.

Başvuru yapmak isteyen vatandaşlar 1,41 faizli kredi kampanyasının resmi gazetede yayınlanmasının akabinde Halkbank internet sitesi üzerinden başvurularını yapabilecekler. Halkbank’ın belirlediği kredi kullanım koşullarını sağlayan vatandaşlar kredi için kullanım onayı alacak.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@