Halkbank emeklilere olan desteğini her geçen gün arttırmaya devam ederken yeni destek paketinde ödemeler başladı. Emeklinin her daim yanında olan Halk Bankası yeni destek paketini açıklarken başvurusunu yapan kişilere ödemeleri yatırıldı. Halk Bankası mutlu emekli kredisi paketi ile kış öncesi nakit para sıkıntısı yaşayan ve ödeme zorluğuna düşen emeklilere yönelik başvurular alınmaya başlanırken en uygun faiz oranı ile 36 aya kadar vadeli borçlanma imkanı sunuldu. 

Devlet bankasından kredi müjdesi geldi! Halkbank 20 bin TL ihtiyaç kredisi kampanyasını duyurdu! Devlet bankasından kredi müjdesi geldi! Halkbank 20 bin TL ihtiyaç kredisi kampanyasını duyurdu!

Sadece emeklilere yönelik olarak düzenlenen kampanyadan maaşını Halkbank şubeleri üzerinden alan kişiler tek başvuru ile aynı gün içerisinde 20 bin liraya kadar olan tutardaki nakit parasını hemen alabilecek. Peki, Halk Bankası emeklilere özel kredi paketi nedir, kampana başvuru şartları neler, kimler başvuru yapabilir?

HALKBANK MUTLU EMEKLİ KREDİSİ PAKETİ NEDİR?

Ekonomik olarak zorlu günler geçiren emeklilere yönelik olarak başlatılan yeni destek paketine mutlu emekli kredi paketi adı verilmektedir. Söz konusu kredi paketinden yararlanmak isteyen kişilerin Halk Bankası üzerinden başvuru yapmaları yeterli olacaktır. Başvurusu onaylanan kişilere aynı gün içerisinde talep ettikleri kredi tutarı hesaplarına yatırılmaktadır. Bankaların yükselen faiz oranları nedeniyle diğer bankalardan kredi çekmek istemeyen ya da borçlanmak istemeyen emeklilere yönelik olarak başlatılan kampanyada uygulanan Halkbank ihtiyaç kredisi faiz oranı yüzde 1,55 olarak uygulanacak. 

mutlu emekli kredisi

HALKBANK İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU! 36 AY VADELİ 20.000 TL İHTİYAÇ KREDİSİ PAKETİNDE KREDİ KAÇ TL TAKSİTLE ÖDENİR?

Düzenlenen paketten yararlanan emekliler yüzde 1,55 faiz oranı ile 20 bin liraya kadar kredi çekme imkanı elde ederken bu kampanyadan yararlanan emeklilerin aylık taksit ödeme tutarı 776,80 TL olarak gerçekleşecek. Kredinin toplam geri ödemesi ise 27 bin 964 TL olarak gerçekleşecek. Yani 36 ay vadeli 20 bin TL kredi çeken emeklilerin bankaya ödeyecekleri toplam faiz yükü 7 bin 946 TL olarak gerçekleşecek. 

Halkbank mobil şube müşterisi olan emekliler şubeye gitmeden cep telefonu uygulaması üzerinden ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilecekler. Kredi başvurusu onaylanan emeklilere aynı gün ödemeleri yapılırken isteyen emekliler ise kendilerine en yakın Halkbank şubesi üzerinden ya da maaş aldıkları şube üzerinden kredi başvurusu yapabilecekler.