Kış ayından bu yana büyük bir zamla devam eden meyve, sebze fiyatlarında fiyat güncellemesi yapılacak. Gelen zamların yakından etkilendiği tarımsal gıda sektöründe vatadaşların cebini hem market hem de pazar fiyatları yakarken vatandaşın yüzünü güldüren düşüş fiyatı geldi. Meyve, sebze fiyatlarında büyük bir düşüş yaşanacak. Peki meyve sebze fiyatları düştü mü? meyce sebze fiyatları ne zama düşecek?

Tarımsal kalkınma adı altında başlatılan projede 'Kent Tarımı' modeline geçilmeye hazırlanılıyor. İzmir Dikili'de uygulamaya geçilen proje meyve sebze fiyatlarını da yakından etkileyecek. Kent Tasarımı modeline İzmir Dikili'de start verilirken uygulamanın 39 ilde daha gerçekleşmesi bekleniyor.  

Garanti Bankası duyurdu müşterilerine 1000 TL verecek! Son gün 31 Mart Garanti Bankası duyurdu müşterilerine 1000 TL verecek! Son gün 31 Mart

%50 MEYVE, SEBZE İNDİRİMİ!

İzmir'in Dikili ilçesinde uygulanmaya başlayan ve vatandaşın yakındığı meyve sebze fiyatlarını doğrudan etkileyecek olan 'Kent Tarımı' modeli 39 ilde daha uygulanmaya geçecek. Tüm illere yayılması beklenen bu modelin meyve sebze fiyatlarını %50 oranda etkileyecek. Yüzde 50 ucuz meyve tüketebilecek olan vatandaşın yüzü pazar masrafı açısından bu defa gülecek. 

Tarım ve Orman Bakan Yardımcısı Ebubekir Gizligider 'Burası tamamen bataklıktı. Şimdi bataklıktan bereket fışkıracak. Bölgede iş makineleri harıl harıl çalışıyor. Hafriyat başlamış durumda... 2023 sonunda altyapısının tamamlanması 2024 sonuna kadar da bitirilmesi hedefleniyor. Alanın yüzde 55'i sera, 33'ü sanayi parseli olarak belirlenmiş. Yüzde 100'ü satılmış... İzmir Dikili'deki Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nin başında olan Ali Osman Öğmen, "Antalyalı firma da var, Hollandalı firma da... Avrupa'nın en büyük sera kümelenmesi olacak" açıklamasında bulundu. 

MEYVE SEBZEYE İNDİRİM NE ZAMAN GELECEK?

Özellikle de geçtiğimiz kış vatandaşın alım gücünün oldukça zorlaşması market fiyatlarının cep yakmasına neden olmuştu. Artan dolar kuru ve enflasyon nedeniyle art arda gelen zamların ardından halk pazarı ya da market raflarında meyve, sebze fiyatları gündeme damga vurmuştu.

Uygulanmaya başlanan 'Kent Tarımı' modeliyle meyve ve sebzelerin fiyatı yarı yarıya inerken vatandaşın artık isteyipte alamayacağı meyve, sebze kalmayacak.