Yerli aşı ne zaman çıkacak sorusunu Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Yerli aşı ne zaman çıkacak sorusunu Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

GÜNDEM

25 Kasım 2020 Çarşamba 17:20:10

Son Güncelleme: 25/11/2020 17:09:23

Yerli aşı ne zaman çıkacak sorusunu Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Dünyanın dört bir yanında korona aşı çalışmaları devam ederken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan herkesi yakından ilgilendiren açıklamaya imza attı. Yerli açının ne zaman çıkacağı, aşı tarihi, fiyatı ve kaç adet üretileceğiyle ilgili önemli bilgiler paylaşıldı.

Korona virüs salgını Çin’de ilk başladığı günlerden biri tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Korona virüs salgını ve ona bağlı aşı haberlerine göre ise piyasalar her gün yeniden şekilleniyor. Diğer bir yandan ise herkes ülkelerin teker teker açıkladığı aşı çalışmalarına umut bağlamış durumda. Salgının 1.yılına yaklaştığımız bu günlerde ise en son aşı haberi Almanya’daki iki Türk bilim insanın gelmişti. Bu haberlerden sonra ise ülkemizde aşı çalışmaları tekrar gündeme gelmişti. Yerli aşı ne zaman çıkacak? Diye sorular sorulmaya başlamıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ise açıkladı! Yerli aşı için tarih verdi! İşte tüm ayrıntılar;

Cumhurbaşkanı Erdoğan yerli aşı için tarih verdi! Aşı ne zaman çıkıyor? Ne zaman uygulanacak? Çalışmalar başladı mı? İşte aşıya dair son dakika haberleri ve ayrıntılar;

Cumhurbaşkanı Recep Erdoğan, yerli aşıya dair son dakika açıklamaları yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yerli aşının en genç nisan ayında hazır olacağını duyurdu. Erdoğan korona virüs salgına karşı alınan önlemler hakkında da “salgının seyri değişmezse ileride daha artıcı tedbirler alınır” şeklinde yorum yaptı. İşte haberin detayları;

YERLİ AŞI NE ZAMAN ÇIKACAK?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ak Parti TBMM toplantısında konuştu. Yapılan konuşmadan ise Sayın Erdoğan hükümet çalışmalarında ve parti faaliyetlerinden bahsetti. Salgın önlemleri kapsamında yapılacak il kongrelerinde ara vereceklerini açıklayan Cumhurbaşkanı dünyanın tamamıyla birlikte ülkemizde de artan vaka sayılarının bir an önce aşağı çekmeliyiz dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan önlemlerin açtığı sıkıntıların farkında olduğunu dile getirdi ve sözlerinin devamının da salgının şimdi önüne geçilmezse ileride daha can alıcı tedbirler uygulanmak zorunda kalır dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında aynı zaman temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyulmasını da istedi.

AŞI ÇALIŞMALARI YAKINDAN TAKİP EDİLİYOR

Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı zaman aşı çalışmalarını da yakın takip ettiklerini söyledi. Gelen projeler açısında uygulama aşamasına geçen olduğunu da vurguladı. Çin, Rusya, Amerika ve Avrupa’da yaşanan tüm aşı gelişmelerinin de yakından takip edildiğini belirtti.

ÖN SİPRAİŞ VERİLDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan bu aşıların bir kısmından ön sipariş verdiklerini de açıkladı. Konuşmanın devamında ise Erdoğan, aralık ayının sonunda doğru ilk uygulamaları yapabilmeyi umduklarını ve yerli aşıda gelişmelerin devam ettiğini aktardı.

EN GEÇ NİSAN AYINDA AŞI GELECEK…

Cumhurbaşkanı Erdoğan yine konuşmasının devamında yerli aşıya dair de açıklamalar yaptı. En geç nisan ayında yerli aşının da uygulama seviyesine gelmiş olmasını planladıklarını açıkladı. Erdoğan aynı zamanda, tüm uluslararası platformlarda aşı çalışmalarının siyasi ya da ticari hırslara kurban edilmemesi çağrısında bulunduklarını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı zamanda kendi geliştirdiğimiz aşıyı da yine en uygun koşullarda tüm insanlığın hizmetine sunmak düşüncesinde olduklarını aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan salgının ilk günlerinden bu yana tüm bu meseleye “dost kara günde belli olur” anlayışı içinde yaklaştıklarını açıkladı. Aynı zamanda Erdoğan, dünya genelinde can kaybının 1,5 milyona yaklaşmasının da sadece korona virüsünün ölümcül etkisine bağlamanın sığ bir anlayış olacağına dikkat çekti.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı