Ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? Ankara, İstanbul, Bursa bedava tablet kampanyası
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? Ankara, İstanbul, Bursa bedava tablet kampanyası

GÜNDEM

11 Ekim 2020 Pazar 13:42:09

Son Güncelleme: 11/10/2020 03:49:22

Ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? Ankara, İstanbul, Bursa bedava tablet kampanyası

Uzaktan eğitim sürecine geçilmesiyle birlikte, maddi imkansızlıklar nedeni ile derslerini canlı takip edemeyen öğrencilerin bu mağduriyetini gidermek için hayırsever iş insanları ve kurumlar çeşitli bedava tablet ve bilgisayar kampanyaları düzenledi. Bazı kurumlar doğrudan ücretsiz tablet başvurularını alırken, bazıları MEB’e bedava tablet bağışı yapıyor.

Uzaktan eğitimden mahrum kalmış çocuklara yardımcı olmak isteyen vatandaşların askıya tablet bırakmak için www.askidatablet.com üzerinden başvuru yapabiliyorlar. İhtiyaç sahibi vatandaşlar ise “Bedava tablet nasıl alınır? Bedava tablet veren kurumlar hangileridir? Ücretsiz tablet nasıl alınır?” sorularına yanıt arıyor. İşte bedava tablet kampanyaları ile ilgili tüm detaylar…

MEB BEDAVA TABLET KAMPANYALARI HAKKINDA ZİYA SELÇUK AÇIKLAMA YAPTI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, tablet kampanyaları hakkında açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada, çeşitli kurumların uzaktan eğitime destek amaçlı yaptığı kampanyaları takdir ettiklerini, MEB’in de üzerine düşen vazifeyi yerine getireceğini dile getirdi. 10 bin adet tablet bağışı yapan Konya belediyesi gibi, birçok kuruluşun ve Kızılay’ın tablet kampanyası yaptığını belirtti. Dileyen kişilerin bu kampanyalara, dileyenin ise Milli Eğitim il ve ilçe müdürlüklerine gönüllü katkı yapmak için başvuru yapabileceklerini vurguladı.

İSTANBUL TUZLA BELEDİYESİ BEDAVA TABLET VE BİLGİSAYAR KAMPANYASI

Ekonomik sorunlar nedeniyle öğrenciler uzaktan eğitimden mahrum kalmasın diye kampanya başlatan belediyelerden biri de Tuzla belediyesidir. Bu kampanya kapsamında, askıya tablet bırakmak isteyen gönüllü vatandaşlar www.askidatablet.com üzerinden bilgilerini, askıya bırakmak istediği tablet sayısını ve türünü girerek kampanyaya destek olabilirler. Tuzla Belediyesi görevlileri de bağışçı kişilerle iletişime geçerek tabletleri teslim alıyor. Tablet ihtiyacı olan ve Tuzla’da ikamet eden öğrenciler www.askidatablet.com internet sayfası üzerinden başvuru yapabilirler.

Başvuru yapan öğrencilerin başvuruları belediye tarafından incelenecek ve uygunluk durumu değerlendirilecektir. Başvurunun olumlu sonuçlanması durumunda askıya bırakılan tabletler görevliler tarafından öğrencilerin kapısına asılacak.

KAYSERİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BEDAVA TABLET KAMPANYASI

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, uzaktan eğitimde öğrencilerin sorun yaşamaması için  ihtiyaç sahibi öğrencilere 10 bin adet tablet desteğinde bulunacak.

Bu kampanyanın Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile koordineli olarak yürütüldüğü belirtildi. Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç’ınçocukların geleceğine katkıda bulunmak amacıyla Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde Samsun belediyelerinin 10 bin adet tablet desteğinde bulunacağını açıkladı.

BURSA NİLÜFER BELEDİYESİ BEDAVA TABLET KAMPANYASI

Uzaktan eğitimden ekonomik nedenler nedeniyle mahrum kalan öğrencilere Nilüfer Belediyesi’nden müjde geldi. “Eğitime Destek Olun! Eksik Olmayın” sloganıyla başlatılan kampanya ile birlikte,öğrencilere uzaktan eğitim sürecinde katkıda bulunmak için çok sayıda destek geldi. Kampanya çerçevesinde toplanan tabletler, Nilüfer Belediyesi ekipleri tarafından ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılmaya başlandı.

ANYALYA KONYAALTI BELEDİYESİİHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE BEDAVA TABLET DESTEĞİ

Konyaaltı Belediye Başkanı Esen, ekonomik sebeplerden dolayı her evde tablet ya da bilgisayar olmadığını ve bu nedenle öğrencilerin uzaktan eğitim desteği alamadığını belirtti. Esen, belediyeye gelen talepler doğrultusunda, ihtiyaç sahibi ailelerin eksiklerinin giderilmesine karar verildiğini açıkladı. Kaymakamlık ile işbirliği protokolü yaparak, ihtiyacı olan öğrenciler tespit edilecek ve bu çocuklara Konyaaltı Belediyesi bütçesinden tablet alarak, destek verilecek.

ADANA BEDAVA TABLET VE BİLGİSAYAR KAMPANYASI

Adana Büyükşehir Belediyesi, uzaktan eğitim sürecinde bilgisayar ve tableti olmadığı için derslere erişim konusunda sorun yaşayan ihtiyaç sahibi ailelere destek vermek amacıyla bir kampanya başlattı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, yaptığı açıklamada, çalışır durumda olan tablet ve bilgisayarları olanvatandaşların yaptıkları tablet ve bilgisayar bağışlarının ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacağını belirtti.

Öğrencilere yardımda bulunmak isteyen hayırsever vatandaşlarınve bilgisayar/tablet talebinde bulunmak isteyen ihtiyaç sahipleri, sefkatkoprusu.com adresinden form doldurarak başvuru yapabilir. Vatandaşlardan istenen belgeler ve bilgiler elektronik bilgi sisteminde sorgulanacak ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara öncelik verilecektir.

SAMSUN “SINIF TAM ÖĞRETMENİM” TABLET BAĞIŞ KAMPANYASI

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan “Sınıf Tam Öğretmenim” kampanyası ile, Samsun 19 Mayıs ilçesinde tüm öğrencilerin uzaktan eğitime erişmesi hedefleniyor.

19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol tarafından yapılan açıklamada, uzaktan eğitim için toplanan tabletlerin, ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen öğrencilere en kısa sürede ulaştırılacağı belirtildi. Tablet bağışı yapmak isteyen vatandaşlardan, sıfır ve kullanılmış çalışır durumda olan tabletler kabul edilecek. Kampanyaya nakdi yardım bağışında bulunulmayacak, yalnızca tablet bağışı kabul edilecektir.

İlçe milli eğitim müdürlükleri ve okul müdürleri, ihtiyaç sahibi öğrencileri tespit edecek. Tablet dağıtımında öncelikli olarak kırsal bölgelerde TRT EBA TV’yi izleyemeyen, televizyonu olmayanveya okul çağı kardeş sayısı fazla öğrencilere, yatılı okuyan öğrencilerden EBA Destek Noktalarına ulaşım konusunda sıkıntı yaşayan öğrencilere, sınav döneminde olan 8. Sınıf ve 12.sınıf öğrencilere tablet ulaştırılacak. Bu kişilere tablet dağıtımı gerçekleştikten sonra 5. Sınıf ve 9.Sınıf öğrencilere de tablet verilmeye devam edilecek.

BEŞİKTAŞ’TAKİASKIDA TABLETLER DAĞITILMAYA BAŞLANDI

Beşiktaş Belediyesi tarafından,öğrencilerin derslerinden geri kalmaması ve uzaktan eğitim sürecine destek olmak için başlatılan ‘’Askıda Cihaz’’ kampanyasına, Beşiktaşlı ilçe sakinleri ellerindeki tablet, bilgisayar ve televizyonları belediye ekiplerine teslim ederek ihtiyaç sahibi kişilere uzaktan eğitim sürecine katkı sağladı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı