Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Twitter hacklendi mi? Bitcoin dolandırıcıları 110 bin dolar topladı

GÜNDEM

16 Temmuz 2020 Perşembe 03:22:39

Twitter hacklendi mi? Bitcoin dolandırıcıları 110 bin dolar topladı

Twitter’da dünyaca ünlü isimlerin hesaplarının hacklenmesiyle birlikte tarihi bir Bitcoin dolandırıcılığına imza atıldı. Barack Obama gibi ünlü isimlerin hesabından 1000 dolar gönderirseniz, 2000 dolar olarak geri göndereceğim şeklinde mesajlar paylaşıldı. Dolandırıcılar kısa süre içinde yüzbinlerce dolar kazandı.

Twitter’da şok edici Bitcoin dolandırıcılığı! Hackerlar, ünlülerin ve bazı önemli kurumların hesaplarını ele geçirdi ve onlar adına paylaşım yaparak Bitcoin sahiplerini dolandırdı. Hackerların Twitter’da  bulduğu bir güvenlik açığı sayesinde ElonMusk,Barack Obama, Bill Gates gibi isimlerin ve Apple gibi şirketlerin hesapları hacklendi. Ele geçirdikleri hesaplardan tweet atarak paylaştıkları linklerle binlerce dolar topladı. 110 bin doların üzerinde Bitcoin dolandırıcılığı gerçekleşti.

HackerlarTwitter’daki güvenlik açığından faydalandı. ElonMusk, JeffBezos, Bill Gates gibi isimlerin vekripto para kurumunun hesabı ele geçirildi. Paylaştıkları tweetlerde,Bitcoin dağıtımı yaptıklarını yazdılar. Linke tıklayanların Bitcoinlerihackerlar tarafından ele geçirildi.

HACKERLAR 110 BİN DOLAR TOPLADI

Paylaşılan metinlerde linke tıklayanların Bitcoinlerinin ikiye katlanacağı söylendi. “CryptoForHealth” domainine tıklayan kullanıcılar sayesinde kısa sürede yaklaşık 38 bin dolar toplandı. Bazı tweetlerde de BTC cüzdan adresi paylaşıldı ve paylaşılan hesaba bağış yapılması istendi. Bu sayede toplanan miktar 110 bin dolara vardı.

KİMLERİN HESABI HACKLENDİ?

Uber, Apple, JeffBezos, Binance, KuCoin, Gemini,Litecoin’den Charlie Lee,Coinbase,Bitcoin, Bitfinex, Ripple, Cash App, ElonMusk,Tron’danJustin Sun, Bar ve CoinDeskgibi kurum ve kişiler yer alıyor. Milyarder Michael Bloomberg, İsrail Başbakanı BenyaminNetanyahu,eski ABD Başkanı Barack Obama, Joe Biden, Kanye West, WarrenBuffett, Kim Kardashianve Michael Bloomberg de hesabı ele geçirilenler listesinde.

TWİTTER’DAN BEKLENEN AÇIKLAMA GELDİ

Twitter’dan beklenen açıklama geldi. Yapılan açıklamada hesapları etkileyen bir güvenlik olayının yaşandığını, konunun incelendiğini ve gerekli çözümlerin yapılmaya çalıştığı ifade edildi. Kısa bir süre içerisinde bilgilendirme yapılacağı da dile getirildi.Bazı bölgelerdeki onaylı hesapların önlem olarak tweet atmasına izin verilmediği öğrenildi.

Hackerlar Barack Obama’nın resmi Twitter hesabı üzerinden bir tweet gönderdi ve “Topluluğuma Covid-19 nedeniyle yardım yapıyorum. Aşağıdaki Bitcoin adresime 1000$ gönderirseniz size 2000$ geri göndereceğim. Bunu sadece önümüzdeki 30 dakika boyunca yapıyorum.” mesajını paylaştı. Onaylanmış profilden gelen bu tweete kısa sürede binlerce kişi tarafından bitcoin gönderildi. Kısa yoldan kazanç sağlamak isteyen binlerce kişi, dolandırıcıların tuzağına düşmüş oldu.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı