Türkiye'de Modası Geçen Snapchat Kullanıcılarına 1 Milyon Dolar Kazandırıyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Türkiye’de Modası Geçen Snapchat Kullanıcılarına 1 Milyon Dolar Kazandırıyor

GÜNDEM

25 Kasım 2020 Çarşamba 18:49:46

Son Güncelleme: 25/11/2020 18:51:47

Türkiye’de Modası Geçen Snapchat Kullanıcılarına 1 Milyon Dolar Kazandırıyor

Sosyal medya platformlarından biri olan Snapchat kullanıcılarına günlük 1 milyon dolar dağıtacağını açıkladı. Peki katılım için neler yapmak gerekiyor?Şartlar neler? İşte haberim Snapchat kullanıcıları tarafından merak edilen tüm detaylar.

Snapchat uygulaması rekabet için oldukça değişik bir yöntem duyurdu. Sosyal medya platformu olan Snapchat her gün kullanıcılarına 1 milyon dolar vereceğini açıkladı.

Snapchat, viral olan içerikleri üreten kullanıcılarına günlük 1 milyon dolar dağıtıyor!

Tiktok ila rekabet içinde olan Snapchat, Spotlight adında yeni bir uygulamaya geçti. Bu uygulama sayesinde platformun en çok beğenilen ve paylaşılan videoları bir arada toplanılacak. Snapchat sahibi olan Snap Şirketi tarafından ise konuya dair açıklama gecikmedi.

Yapılan açıklamada ise en azdan 2020 yılının sonuna kadar en çok izlenen Snap’leri üreten kullanıcılara 1 milyon doların dağıtılacağı duyuruldu.

TARİHTE İLK

Snapchat uygulamasının atacağı bu adımla birlikte tarihte ilk defa bir sosyal medya platformu gelirlerini kullanıcılarıyla aracı olmadan direkt bir şekilde paylaşmış olacak.

Spotlight uygulamasının aynı zaman kullanıcılar içinde yeni bir deneyim sunması ve farklı içerikleri de keşfetmelerine olanak sağlaması hedefleniyor.

Şirket tarafından böyle bir adımının atılmasındaki ana sebeplerinde biri ise Snapchat tarafından üretilen ve çok rağbet gören videoların genelde TikTok ya da Youtube gibi platformlarda viral haline gelmesi. Bunun nedeni ise diğer sosyal medya platformlarına göre Snapchat’ın kullanıcılarının takipçilerini artırması daha limitli.

KİŞİYE ÖZEL İÇERİKLER

Aynı zaman Snapchat tarafından geliştirilen bu uygulama ile sadece viral ve en çok izlenen içeriklerden üreticiler pay almayacak. Bunun yanı sıra bir kullanıcının neyle ilgilendiği bağlı olarak izleyebilecekleri içerikler de algoritmaya göre sıralanacak.

SADECE FENOMENLER DEĞİL

Firma ise yaptığı açıklamalar da yine bu özellikten sadece fenomen olan kişilerin değil aynı zaman diğer kullanıcılarında yararlanabileceğini açıkladı.

Spotlight uygulamasını diğer platformlara göre farkları ise bununla sınırlı değil. Kullanıcılar içeriklerinin Spotlight’ta yayımlanması için özellikle seçim yapmaları gerekecek. Aynı zaman içerik paylaşan kullanıcıların da kimlikleri, şahsi bilgileri korunacak.

Bu adımla birlikte takipçi sayısı yüksek olan fenomenlerin avantajlı duruma geçilmesi de engellenecek. Her kullanıcının şansı da bu şekilde aynı olacak.

MODERATÖR TARAFINDAN DENETLENECEK

Snapchat aynı zamanda yayımlanan videoların moderatörler tarafından da inceleneceğive etik ilkeler açısından uygun olup olmadığına bakılacağını açıkladı. Bunun yanı sıra siyasi içeriklere de izin verilmeyeceği duyuruldu.

Yollanan söz konusu videolardan ise ödeme alınabilmesi için kullanıcıların 16 yaşında veya daha büyük olması temel koşullardan biri. Bunun yanı sıra telif hakkı, sponsorluk gibi kurallara uyulması ve uyuşturucu ve alkol gibi alanlara da dikkat edilmesi gerekiyor.

Söz konusu olan 1 milyon doları ise günlük olarak 100 bin izlemeyi aşan her video ödülden pay alacak.

Günlük verilecek 1 milyon dolar ödemenin ise kısa vadede yılbaşına kadar devam etmesi ve eğer başarılı olunursa gelecek sene için de devam edebileceği açıklandı.

Twitch ve Youtube gibi farklı platformlarda üreticileriyle gelir paylaşımında bulunsa da bu platformlarda ünlü olmanız ve belirli koşulları sağlamanız gerekiyor. Snapchat ise bu tür ön koşullar sunmamakta.

Şirket tarafından açıklanan son rakamlara göre platformun günlük kullanıcı sayısı 249 milyon civarında.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı