Türkiye'de ikinci dalga bekleniyor mu? 8 yerde karantina uygulaması başladı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Türkiye’de ikinci dalga bekleniyor mu? 8 yerde karantina uygulaması başladı

GÜNDEM

20 Eylül 2020 Pazar 15:42:40

Son Güncelleme: 20/09/2020 15:24:48

Türkiye’de ikinci dalga bekleniyor mu? 8 yerde karantina uygulaması başladı

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını ülkemizde de gün geçtikçe yayılmaya devam ediyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından yapılan açıklamaya göre 20 Eylül Pazar günü vakalarda giderek artış gözlemleniyor. Vatandaşlarımız ise Türkiye’de ikinci dalga olur mu sorusunun cevabını merak ederken, 8 yerde karantina uygulanmasına karar verildi.

Normalleşme sürecinde tedbir kararlarının gevşetilmesiyle ve vatandaşların sosyal mesafe ve maske kurallarına uymaması nedeniyle koronavirüs vaka sayıları tekrar arttı. Tüm dünyada beklenen 2. dalga endişesini Türkiye de yaşamaya başladı. Bu nedenle tedbirler yeniden sıkılaşmaya başladı. Bazı illerde zorunlu karantina kararı alındı. İşte karantina kararı alınan o iller…

Ülkemizdeki koronavirüs vakaları ne yazık ki tekrar artışa geçti. Özellikle Ankara ve İstanbul’da korkutucu boyutlarda vaka artışı yaşanıyor. Salgının tekrar kontrolden çıkmaması için ülkemizde yeni önlemler alınmasına karar verildi. Alınan önlemler kapsamında, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları tarafından alınan kararlarla birlikte 8 ilde bazı yerleşim yerleri zorunlu karantina altına alındı. Bu yerleşim yerlerinde aynı zamanda sokağa çıkma yasağı da uygulanıyor.

İlÇE UMUMİ HIFZISIHHA KURULLARI KAPSAMINDA ALINAN KARARLARLA 8 İL ZORUNLU KARANTİNA ALTINA ALINDI!

KARS’TA 1 KÖY KARANTİNA ALTINDA

Kars Valiliği tarafından yapılan açıklamada, son dönemde bir köyde korona virüs vakalarının artması nedeniyle köyün zorunlu karantina altına alındığı belirtildi.

KARABÜK’TE 2 MAHALLE KARANTİNA ALTINA ALINDI

Karabük Valiliği, 2 bin kişi nüfusa sahip olan 2 mahallenin salgın nedeniyle karantina altına alındığını duyurdu. Son dönemde mahallede artan vaka sayıları nedeniyle Yirmibeşler ve Menderes Mahallesi zorunlu karantina altına alındı.

AFYON’DA 15 BİNA KARANTİNA ALTINA ALINDI

Afyon Emirdağ Kaymakamlığı, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından kentte 15 binada Kovid-19 tanısı konulduğu için 14 gün karantina tedbiriyle evlerde izolasyon kurallarının uygulanmasına karar verildiğini duyurdu. 15 bina 14 gün zorunlu karantinaya alındı.

TUNCELİ OVACIK İLÇESİNDE BİR KÖY KARANTİNADA

Ovacık’ta bulunan bir köy, alınan Hıfzıssıhha kararına rağmen bir hayır yemeği verilmesi nedeniyle karantina altına alındığı valilik tarafından duyuruldu. Hayır yemeğini düzenleyen vatandaşlara 1593 sayılı Hıfzıssıhha Kanunun 282. Maddesine istinaden 3 bin 150’şer lira idari para cezası verildi.

KÜTAHYA’DA VAKA SAYISI ARTINCA BİR KÖY KARANTİNAYA ALINDI

Pozitif vaka sayısında artış yaşandığı için bir köyün karantina altına alındığı Kütahya Valiliği tarafından duyuruldu. Karantina altına alınan köyün Demirciören Köyü olduğu belirtildi.

SİİRT ŞİRVAN’DA 2 KÖY VE BİR MEZRA KARANTİNADA

Siirt Valiliği tarafından yapılan açıklamada, 2 köy ve bir mezranın 14 günlük zorunlu karantinaya alındığı duyuruldu. Kamu personeli, ağır ve acil hastalar dışında Şirvan ilçe merkezine giriş çıkışlar yasaklandı.

SİNOP BOYABAT’TA 2 MAHALLE KARANTİNADA

Sinop Boyabat ilçesine bağlı olan Karamusalı köyü Durhacılı Mahallesini 14 gün süreyle, korana virüs vaka sayılarında yaşanan artış nedeniyle zorunlu karantinaya alındı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı