Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Türk vatandaşı olan herkese 700 TL ile 1,460 TL arasında yardım yapılıyor!

GÜNDEM

9 Ağustos 2020 Pazar 17:05:18

Son Güncelleme: 09/08/2020 15:52:40

Türk vatandaşı olan herkese 700 TL ile 1,460 TL arasında yardım yapılıyor!

Türk vatandaşı olan kişiler dikkat, burası sizin için. Devletimiz tüm Türk vatandaşlarına maddi yardımlar yapıyor, özellikle Korona virüs sonrasında işsiz kalmış olan kişiler için mutlaka değerlendirilmesi gereken maddi yardımlar yapılacak.

Türk vatandaşı olan kişiler dikkat, burası sizin için. Devletimiz tüm Türk vatandaşlarına maddi yardımlar yapıyor, özellikle Korona virüs sonrasında işsiz kalmış olan kişiler için mutlaka değerlendirilmesi gereken maddi yardımlar yapılacak. Sosyal devlet olmanın en büyük avantajlarından bir tanesini kullanan devletimiz Korona virüs sürecinden sonra normalleşmeye girdiğimiz şu önemli süreçte dahi gıda, konut, sağlık ve nakit para yardımı gibi pek çok alanda yardım yapıyor. İşsiz kalmış olan kişilere, mağdur durumda olan kişilere, muhtaç olan kişilere ve devletimizden yardım talep eden herkese bu maddi yardımlar yapılıyor. İşsizler, esnaflar, ev hanımları, emekliler, çalışanlar ve çalışmayanlar herkesi ilgilendiren bu maddi yardımlar ile hemen ihtiyaçlarınızı giderebilirsiniz. İşte tüm ayrıntılar…

Devletimiz SSK, SGK ve Bağ-Kurlu olan kişilere büyük müjde verdi. Devletimiz muhtaç ve geliri olmayan milyonlarca vatandaşımız için yardımlar yapacak. Bu yardımların pek çoğu gıda, para ve sağlık gibi ayrıntılı hizmet paketlerinden oluşuyor. Cumhurbaşkanı’nın yeni yaptığı açıklamalara göre fakirlik maaşı, emekli olamayana destek maaşı, işsizlik maaşı gibi pek çok ayrı dalda maddi yardımlar yapıyor. Maaşı 600 TL’nin altında olan kişilerin devletimizden fakirlik maaşı alabilir, işsiz olanlar işsizlik maaşı alabilir, emekli olamayan vatandaşlarımız 2 bin 100 TL maddi yardım alabilir. Pek çok farklı alandan maddi yardımların yapılacağı duyuruldu ancak bu alanlara nasıl başvuru yapılacağı hala belirtilmedi. İşte tüm maddi yardımlar!

GELİRİ OLMAYAN KİŞİLERE DEVLET YARDIMI!

Devletimiz muhtaç ve geliri olmayan kişilere özel olarak geliştirdiği yeni maddi yardım paketleri ile hemen tüm ihtiyaçlarınıza karşılayabilirsiniz. Fakirlik maaşı alabilmek için ise her zaman olduğu gibi belli başlı şartların karşılanması gerekiyor. Fakirlik maaşından yararlanabilmek için öncelikle kişinin annesi ya da babası olmaması gerekiyor. Ayrıca bunları karşılayamıyorsa yüzde 40 engelli raporu ile fakirlik maaşı alınabilir. Sosyal güvencesi ve herhangi bir şekilde geliri olmayan tüm vatandaşlarımız fakirlik maaşından faydalanabilir. Taşınmaz malı olmayan ve kira, ticari taksi ve benzeri mallardan gelir elde etmeyen tüm vatandaşlarımız fakirlik maaşı alabilirler.

DEVLETİN YAPTIĞI TÜM YARDIMLAR

  • Çocuk için sağlık yardımı: Aylık 30 TL, Üniversite: Aylık 200 TL ve ayrıca bir defaya mahsus geri ödemesiz 12 bin TL
  • Yakacak yardımı: Her kış 500 kilo kömür
  • Barınma yardımı: Başvuruya göre aylık 317 TL
  • Gıda yardımı: Başvuruya göre aylık 274 TL
  • Evde 65 üstü yaşlı bir birey varsa: Aylık 130 TL
  • Eşi vefat etmişse kadına: Aylık 250 TL
  • Engelli varsa, engelliye: Aylık 261 TL
  • Engelli 18 yaş altı ise yakınına: Aylık: 261 TL.

TÜM BU YARDIMLAR İÇİN NEREYE BAŞVURU YAPMAK GEREKİYOR?

İnsanlar bu yardımlara nereden başvuru yapacağını bilmiyor, genellikle sadece başlıkları anlatılıyor ve başvuru kaynakları belirtilmiyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamalarında sadece alt başlıkları iletti ancak başvuru noktalarını lüzumu gereği belirtmedi. Yukarıda gördüğünüz tüm bu yardımlara başvuru yapabilmek için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına kişilerin bizzat başvuru yapmaları gerekiyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı