Temel Sigortacılık Eğitim Programı’na nasıl başvuru yapılır?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Temel Sigortacılık Eğitim Programı’na nasıl başvuru yapılır?

GÜNDEM

27 Temmuz 2020 Pazartesi 05:12:17

Son Güncelleme: 27/07/2020 00:51:23

Temel Sigortacılık Eğitim Programı’na nasıl başvuru yapılır?

TSEV eğitim programına %100 burslu öğrenci alacağını duyurdu. Türki Sigorta Enstitüsü Vakfı olan TSEV bu yıl dördüncüsünün düzenlendiği programına %100 burslu öğrenci alıyor. Vatandaşlarımız ise 17 bin liralık bursa nasıl başvuru yapacaklarını merak ediyorlar.

Sigortacılık alanında en popüler ve en prestijli program olarak değerlendirildiğinde Temel Sigortacılık Eğitim Programı’na TSEV tarafından bu yıl dördüncü kez %100 burslu öğrenci alınacak.

Vakıf ise yaklaşık olarak 17 bin Türk lirası değerindeki eğitim paketini burslu sunmasının yanı sıra programı tamamlayan öğrenciler için hem sigorta şirketlerinde hem de kamuda iş buluyor.

Fakat bursun kalitesi bu kadar iyi olsa bile yeni mezun öğrencilerden gelen başvurular çok yetersiz kalmakta. TSEV ise yaptığı açıklamalara göre bu seneki bursa 10 gencin alınacağını duyurdu. TSEV Genel Müdürü Mehmet Kalkavan ise 10 kişilik açık bulunan kontenjanda ilgili bölüme geçen yıl sadece 8 kişi alabildiklerini aktardı.

Türk Sigorta Enstitüsü Vakfı olan TSEV tarafından hazırlanan ve sunulan sigortacılıkla ilgili olarak en popüler program olarak görülmekte. Prestij açısından çok yüksek bir değere sahip olan Temel Sigortacılık Eğitim Programı’na bu yıl dördüncü sefer 100 burslu öğrenci alınacak.

Sigorta Tatbikatçıları Derneği ve TSEV’in ilişkin bölümlerinden yeni mezun olmuş 0 gence ise burs imkânı sağlanacak.

Burs ise parasal herhangi bir ödemeye kapsamadığı gibi, 2020-2021 öğretim yılında yapılacak olan 38. Dönem Temel Sigortacılık Eğitim Programı’nda ücretsiz bir şekilde öğrenim hakkını veriyor. Programın bitiminden sonra ise TSEV katılan öğrencilere aynı zaman sigorta sektöründe iş bulmalarına da yardım sağlıyor.

8 KİŞİ BAŞVURDU

Burs programına başvurularının düşük olmasının ana nedeni ise sigortacılık bölümünden mezun olan gençlerimizin burstan haberlerinin olmaması.

TSEV Genel Müdürü Mehmet Kalkavan ise konu hakkında açıklama yaparak sigortacılık bölümünden mezun olmuş olan 10 öğrenciye 1 yıl için ücretsiz eğitim hakkı verecekleri belirtti ve bursun program ücretine yönelik olduğunu ve hiçbir ek ödemeyi içermediğini açıkladı. Kalkavan, programdan mezun olan öğrencilere iş bulmakta da yardımcı olduklarını belirtti ve şu ana kadar birçok gencin güzel yerlere geldiğini belirtti. Kalkavan, başvuruların yetersiz olduğunu 2019 yılında 10 gence burs vermek istediklerini fakat sadece başvuru aldıklarını konuştu.

2020’DE MEZUN OLMALI

Programa burslu olarak alınacak gençler de ise bazı şarlat aranmakta;

  • Öncelikle gençlerin tam zamanlı olarak çalışmıyor olması gerekmekte
  • İkinci olarak da Sigortacılık veya Aktüerya bölümlerinden 2020 yılında mezun olmaları
  • Gençlerin sigortacılık alanında bir kariyer hedeflerinin olması beklenmekte.

BAŞVURULARA NEREYE YAPILMAKTA?

Burs başvurusunda bulunmak isteyen gençler ise mail adresi olan egitim@tsev.org.tr istenilen belgeleri mail yoluyla yollamaları yeterli olacaktır. Belgeler ise PDF formatında gönderilmelidir.

Son başvuru tarihi ise 28 Ağustos 2020 olarak açıklandı.

GEREKLİ BELGELER

Burs başvurusunda bulunmak için gerekli belgeler ise şu şekilde;

  • Öğrencilerin neden bu eğitimi almak istediklerini belirten bir mektup yazmaları gerekmekte
  • Öğrenciye ait transkript
  • Öğrenciye ait özgeçmiş

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı