T.C. Kimlik Numarasına göre haftasonunda 1000 TL destek ödemesi yapılacak
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

T.C. Kimlik Numarasına göre haftasonunda 1000 TL destek ödemesi yapılacak

GÜNDEM

21 Mayıs 2020 Perşembe 16:06:04

Son Güncelleme: 21/05/2020 16:06:21

T.C. Kimlik Numarasına göre haftasonunda 1000 TL destek ödemesi yapılacak

1000 TL Pandemi Sosyal Yardım Başvuru işlemleri devam ediyor. 1000 TL destek başvurusu yapan vatandaşların ödemeleri PTT aracılığı ile hesaplara yatırılmasıyla birçok vatandaşımızın yüzü gülüyor. Başvuru işlemlerinin devam etmesiyle birlikte halen destek başvurusunda bulunmamış olan vatandaşlar e Devlet üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştiriyor.

1000 TL Pandemi Sosyal Yardım Başvuru işlemleri devam ediyor. 1000 TL destek başvurusu yapan vatandaşların ödemeleri PTT aracılığı ile hesaplara yatırılmasıyla birçok vatandaşımızın yüzü gülüyor. Başvuru işlemlerinin devam etmesiyle birlikte halen destek başvurusunda bulunmamış olan vatandaşlar e Devlet üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştiriyor. Ancak birçok vatandaşımız tarafından başvuru işlemlerinin nasıl yapılacağı merak içerisinde araştırılıyor. 1000 TL Pandemi Sosyal Yardım Başvuruları için detayları haberimizden öğrenebilirsiniz…

1000 TL Pandemi sosyal yardım başvuru işlemleri hafta sonunda herhangi bir koşul olmadan gerçekleştirildi. Ancak hafta başının gelmesiyle birlikte başvuru yapmak isteyen vatandaşlar nasıl yapacağını merak içerisinde araştırıyor. Hafta içi 1000 TL pandemi Sosyal yardım başvurusu yapmak isteyen vatandaşlar kimlik numarasına göre belirlenen günler doğrultusunda başvuru yapma fırsatını elde etmektedir. Böylelikle hafta içi başvuru yapmak isteyen vatandaşlar için belirlenen koşullar bulunuyor.

Başvuruda bulunacak olan vatandaşlar hafta içi T.C. numarasının son hanesine göre başvuru yapma fırsatını elde ediyor. T.C. numarasının son hanesi düşük rakam olan vatandaşlar başvurularını pazartesi günü itibariyle yapma olanağına sahip oluyor. T.C son numarası yüksek olan vatandaşlar ise Perşembe ve Cuma günü başvuru yapma fırsatını elde edecektir.

1000 TL PANDEMİ SOSYAL YARDIM BAŞVURU İŞLEMLERİ

1000 TL Pandemi Sosyal Yardım Başvurusunda bulunacak olan vatandaşlarımız için hafta içi T.C kimlik numaralarının son haneleri ön görülmektedir;

 • C son rakamı 0 Olan vatandaşlar E-Devlet 1000 TL başvuru günü Pazartesi,
 • C. son rakamı 2 Olan vatandaşlar E-Devlet 1000 TL başvuru günü Salı,
 • C son rakamı 4 Olan vatandaşlar E-Devlet 1000 TL başvuru günü Çarşamba,
 • C. son rakamı 6 olan vatandaşlar E-Devlet 1000 TL başvuru günü Perşembe,
 • C. son rakamı 8 olan vatandaşlar E-Devlet 1000 TL başvuru günü Cuma

Olarak belirlenmiştir. Bu günler doğrultusunda T.C. kimlik numaranızın son hanesine göre başvuru yapma fırsatını elde edebilirsiniz. Böylelikle 1000 TL pandemi sosyal yardım olanağına sahip olabilirsiniz.

E DEVLET ÜZERİNDEN BAŞVURULARINIZI GERÇEKLEŞTİREBİLİRSİNİZ!

1000 TL başvuruları için hafta içi başvuru yapmak isteyen vatandaşlar öncelikle T.C. kimlik numaraları ile e Devlet’e başvuru yapma fırsatını elde etmektedirler. Başvuru yapmak için Aile Bakanlığı yaparak karşınıza çıkan sosyal yardım başvuru sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Başvuru yaparken size ve ailenize kıyasla bazı sorular sorulacaktır. Tüm bu sorulara eksiksiz ve doğru bir şekilde yanıt vererek başvuru işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Başvuru işlemlerini tamamlayan vatandaşlar bilgilerini Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın hizmetine sunmuş olacaktır. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı başvurunuzu değerlendirmeye almasıyla birlikte ihtiyaç sahibi olan vatandaşlar için 1000 TL ödemeler hesaba yatırılacaktır.

PANDEMİ YARDIM BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

1000 TL Pandemi yardım başvurusu yapmak isteyen kişiler başvuru şartlarını merak içerisinde araştırıyor. Bu araştırma doğrultusunda başvuru yapan ailenin gelir durumuna bakılacaktır. Böylelikle belirli bir seviyenin üzerinde bulunan vatandaşlar için 1000 TL ödeme yapılmayacağı sosyal hizmetler bakanlığı tarafından açıklanmıştır. Aynı zamanda yardım ödemeleri hane içerisinden sadece 1 kişiye yapılacağı da belirtilmiştir. Aynı zamanda aşağıda bahsettiğimiz şartlar doğrultusunda ödeme yapılacak.

 • Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 liralık nakdi destekten faydalanmamış olanlar alabilecek.
 • 5510 sayılı kanunun 4/A maddesi kapsamındaki kamu işçileri yararlanamayacak.
 • 5510 sayılı kanunun 4/C maddesi kapsamındaki memurlar faydalanamayacak.
 • Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan gelir veya aylık alanlar yani emekliler faydalanamayacak.
 • İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar yararlanamayacak.
 • İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar yararlanamayacak.
 • Ödemenin zamanı ve şekli değerlendirmeler sonrasında açıklanacak.

 

 

 

 

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
2 Yorum yapıldı

2 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı