Subay astsubay alımları 2020 başvuruları başladı! MSB personel alımı yapıyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Subay astsubay alımları 2020 başvuruları başladı! MSB personel alımı yapıyor

GÜNDEM

4 Kasım 2020 Çarşamba 11:41:56

Subay astsubay alımları 2020 başvuruları başladı! MSB personel alımı yapıyor

Milli Savunma Bakanlığı(MSB) Muvazzaf subay ve astsubay alımları 2020 yılı itibariyle başladı. 10 Kasım gün sonuna kadar ön başvuru yapması gereken adaylar için başvuru şartları netlik kazandı. Subay astsubay alımlarıyla ilgili vatandaşlarımızın merak ettiği tüm detaylar belirginleşti. Kara, hava ve deniz olmak üzere Milli Savunma Bakanlığı çeşitli alanlarda personel alımı yapacak.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan resmi açıklamaya göre kadın ve erkek subay – astsubay alımları yapılacak. Karar Kuvvetleri, Deniz Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri Komutanlıkları olmak üzere KPSS şartı olmadan ve KPSS puanıyla olmak üzere çeşitli alanlar için personel alımı gerçekleştirilecek.

Subay Astsubay Alımları 2020

Milli Savunma Bakanlığı(MSB) resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göre Türk Silahlı Kuvvetlerine Milli Savunma Üniversitesinde/Kuvvet Komutanlıkları’nda görevlendirilmek üzere subay alımı yapılacak. Başvuru yapacak adaylar için ön başvuru tarihi son tarih 10 Kasım 2020 (23.59) olarak belirlenmiştir. Başvuru şartlarını taşımayan adayların başvuruları direkt reddedilecektir. Adaylarda aranan diğer şartlar ise;

 1. “Şehit/gazi ev ve çocuklarının onaylı belgelerini yüklemeleri gerekmektedir.
  Aynı zamanda adayların hepsinin başvuru kılavuzunda yer alan ön başvuru sırasından yüklenmesi gerekten tüm belgeleri yüklemiş olmaları gerekmektedir.
 2. YDS notuna denk ve eş değerliği YÖK tarafından kabul edilen belgenin kurs bilgileri alanına yüklenmesi gerekmektedir.
 3. İngilizce ve Alman branşlarına müracaat edecek öğretmen sınıfı subay adaylarının da ÖSYM tarafından son iki yıl içerisinde açıklanmış YDS/e-YDS en 85 puan almış olmaları gerekmektedir.
 4. Askerlik hizmetini yapan ve terhis olan adaylar (6 ay veya sonrasında devam edip 12 ay askerlik yapan ve bunların her ikisi için ayrı ayrı terhis belgesi olan adaylar) ilave puan verileceğinden bu belgelerin yanlarında bulunması gerekmektedir.” şeklindedir.

Subay astsubay alımlarına kimler başvuru yapabilir?

Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapacakların taşıması gereken kriterlerle ilgili bilgiler paylaşmıştır. Bu ayrıntılar ise sırasıyla;

 1. Askerlik hizmetinden terhis olanlar
 2. Askerliğe devam eden yedek subay, yedek astsubay, erbaş ve erler,
 3. Kanuni nedenlerle askerlik yükümlülüğünü yerine getirmemiş olanlar
 4. Beden Eğitimi öğretmenliğine başvuracak Subay adayları 2016 ila 2020 döneminde sonucu açıklanmış olan ALES’den en az 70 almak. Ayrıca adayların belgelerini bonservis bilgileri alanından taratılmış olarak sisteme yüklemeleri gerekmekte.
 5. İngilizce ve Almanca Öğretmenliğine müracaat edecek öğretmen subay adaylar içinse, ÖSYM’den son iki yıl içerisinde sınav sonucu açıklanmış YDS sınavı ve en az 85 puan almış olmak ya da denk dil sınav notu. Ayrıca başvuran adayların YDS sınavına denkolacak sunacakları sınav notu belgesini sınav bilgileri alanından sisteme yüklemeleri gerekmektedir.
 6. ALES puanı en 70 olanlar
 7. Yurtdışında öğrenimi tamamlayanların mezun oldukları programın kılavuzda belirtilen kaynak okul programlarıyla denkliği olanlar
 8. TABLO (1-3)’de bulunan eğitim zorunluluğu olan branşlardaki şartlara sahip olanlar
 9. Yurtiçinde en az dört yıl ya da daha uzun fakülte/yüksekokullarından ve Kılavuzda yer alan TABLO (1-3) kaynak okul programlarından mezun olanlar
 10. Lisansüstü eğitimini tamamlayanlar için 32 yaşından büyük olmayanlar
 11. 27 Yaşından büyük olmayanlar

MSB Muvazzaf Subay ve Astsubay alımları 2020 yılı için başvuru ekranı Milli Savunma Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden hizmete açılmıştır. Başvuru yapacak adayların 10 Kasım gün sonuna kadar ön başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı