Son Dakika Korkulan Oldu! İkinci Dalga Geldi
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Son Dakika Korkulan Oldu! İkinci Dalga Geldi

GÜNDEM

16 Haziran 2020 Salı 14:51:01

Son Dakika Korkulan Oldu! İkinci Dalga Geldi

Amerikalı doktorlar insanlar dikkatli olmazsa ikinci dalga sonucunda sağlık sistemlerinin çökebileceği hakkında uyarı yaptı.

Amerikalı doktorlar insanlar dikkatli olmazsa ikinci dalga sonucunda sağlık sistemlerinin çökebileceği hakkında uyarı yaptı.

Şimdi gözler ise Amerika’daki sağlık sistemlerini çevrilmiş durumda Vanderbilts Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde profesör olarak bulunan William Schaffner, ikinci bir virüs dalgasının başladığını söyledi ve insanların dikkatli olmaması durumunda sağlık sisteminin çökebileceği konusunda uyardı. İkinci dalgayla birlikte Amerika sağlık sistemi ağır bir darbe alabilir ve yeniden kilit altında kalabilir gibi gözüküyor.

Profesör Wiliam Schaffner, CNBC haber’ verdiği röportajda ikinci dalganın başladığını ifade etti. Amerika Birleşik Devletinde yaşanan siyasi dalgalanmaları da işaret ederek, ülke çapındaki açılmalar sebebiyle birçok insanın sosyal mesafe kurallarını görmezden geldiğini ve maske takınmaktan kaçındığını ifade etti. Fakat ekonomik istikrar ve ilk kapanıştan sonra meydana gelen ekonomik krizi sebebiyle Profesör William Schaffner, ülke çapında ikinci bir kapanışı hayal edemediğini ekledi.

Öte yandan ise Amerika ‘daki bazı eyalet valileri korona virüsüne karşı alınan tedbirleri gevşetmişti ve bu durumda vatandaşlar tarafından tepki çekmişti. Bazı eyaletler ise tedbirlerin ülke genelinde de azaltıldığı için Covid-19 virüs vakalarının artışta olduğunu hükümete bildirdi. ABD ise şu an krizin merkezi konumunda ve küresel anlamda en yüksek vaka sayısına sahip. Dünya genelinde vaka sayısı 7.782.209 oranına ulaşmış durumda. Amerika da ise 15 Haziran itibariyle rapor edilen vaka sayısı 2.069.774’e ulaşmış durumda.

Profesör Schaffner birçok insanın sadece tedbiri elden bırakmadığını aynı zaman da kaygısızca davrandıklarını ekledi. Amerika’da tekrar yapılan kitle toplantılarına ve dizi hizmetlere dikkat çekerek bu gibi etkinliklerin virüsün tabii ki de daha fazla yayılmasına sebep olacağını belirtti.

DÜNYA GENELİNDE İKİNCİ BİR KAPANMA YAŞANIR MI?

Profesör Schaffner, ikinci bir dalganın belirtilerini göstermesine rağmen, tekrar bir kilitlenmenin şu an için bir seçenek olarak görülmediğini belirtti. Aynı zaman da Profesör Wiliam Schaffner, ikinci bir kapatma yerine hükümetlerin işletmeler ve dini liderle ortak bir karar varmasını ve halka maske kullanımını ve sosyal mesafe için gerekli önlemlerin alınmasını teşvik etmesinin daha etkili olacağını belirtti.

Profesör maske takımının anahtar olduğunu ve bunun sosyal bir norm haline getirilmesi gerektiğini belirtti.

Önlemlere uyulmadığı takdir de ise sağlık sisteminin çökmesinin an meselesi olduğunu belirten Wiliam Schaffner yetkilileri bir kez daha uyardı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
2 Yorum yapıldı

2 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı