Son Dakika... KOBİ'lere Destek Paketi! KOBİ'lere Tam 1 Yıl Ödemesiz Olmak Üzere Kredi İmkanı Geldi!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Son Dakika… KOBİ’lere Destek Paketi! KOBİ’lere Tam 1 Yıl Ödemesiz Olmak Üzere Kredi İmkanı Geldi!

GÜNDEM

9 Aralık 2020 Çarşamba 23:18:16

Son Güncelleme: 09/12/2020 23:18:54

Son Dakika… KOBİ’lere Destek Paketi! KOBİ’lere Tam 1 Yıl Ödemesiz Olmak Üzere Kredi İmkanı Geldi!

Kredi Garanti Fonu (KGF), Avrupa Yatırım Fonu aracılığı ile birlikte yapılmakta olan COSME Programı çerçevesinde yeni bir destek paketi hazırladı. Destek paketi ile ilgili merak edilen bütün soruların cevabı siz değerli okurlarımız için haberimizde. İşte haberin merak edilen detayları…

KGF’nin, Avrupa Yatırım Fonu’ndan da elde edilen 300 milyon Türk Lira’lık hibe ve kendi öz kaynaklarından sağlamış olduğu 300 Milyon Türk Lirası destek ile oluşmuş olan fon sayesinde KOBİ’lere 6 milyar TL miktarında kefalet sağlanacak. “İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı” (COSME) kapsamı ile, Kredi Garanti Fonu ve AYF iş birliğiyle yaşama geçirilen proje ile KOBİ’ler yüzde 80 KGF kefaleti ile 1.125.000 Türk Lirası’na kadar kredi kullanabilecek. KOBİ’lerin 12 ay ödemesiz olmak üzere ve tam 60 aya kadar varan vade ile faydalanabileceği kredinin faiziyse piyasa koşullarına bağlı olarak bankalar tarafından belirlenecek. Proje çerçevesinde bankalar tarafından KOBİ’lere yaklaşık olarak 7,5 milyar Türk Lirası kredi kullandırılması beklentisi bulunmakta.

Kredi Garanti Fonu herhangi bir sektör ayrımı yapmaksızın işletmelerin, işletme sermayesinin bulunan ihtiyaçlarının halledilmesi ve istihdam seviyesinin korunması maksadı ile çalışmalarını yürütüyor. KGF, bütün dünyayı etkisi altına alan virüs ile mücadele sürecinde KOBİ’ler için hazırlamış olduğu yeni destek paketleri ile de özellikle KOBİ’ler en başta olmak üzere işletmelerin finansmana erişimini kolay bir hale getiriyor.

Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü Paket İle İlgili Neler Söyledi?

Kredi Garanti Fonu Genel Müdürü şu sözleri dile getirdi, Kasım Akdeniz özetle sözlerinde, Destek paketinin KOBİ’lerin rekabet gücünün arttırılması maksadı ile Avrupa Komisyonu tarafından sağlanmakta olan bütçe kapsamında Avrupa Yatırım Fonu aracılığı ile yürütülen COSME Programı içerisinde imzalanmış olan protokolün devamı niteliğinde olduğunu, bu destek paketi çerçevesinde verecek olduğu kefaletler ile KOBİ’lerin finansmana olan erişimlerini kolaylaştırarak üretim, istihdam ve rekabet güçlerini artırmayı hedeflediklerini. Özellikle içinde bulunduğumuz korona virüs salgını sürecinde, nakit akışının, üretimin ve istihdamın sürdürülebilirliği yönünden finansmana olan erişimin ne kadar önemli olduğunun farkında olduklarını. Mümkün olduğu ölçüde yaygın ve katma değerli alanlarda kullanmayı kendilerine hedeflediklerini söyleyerek bu destek paketinin ülke adına hayırlı olmasını dileyerek sözlerini bitirdi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı