Son Dakika: Karantina Süresi 14 Günden 10 Güne Düşürüldü! Sağlık Bakanlığı Açıkladı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Son Dakika: Karantina Süresi 14 Günden 10 Güne Düşürüldü! Sağlık Bakanlığı Açıkladı

GÜNDEM

8 Aralık 2020 Salı 16:31:33

Son Dakika: Karantina Süresi 14 Günden 10 Güne Düşürüldü! Sağlık Bakanlığı Açıkladı

Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılan son dakika açıklamasıyla birlikte koronavirüs karantina gün sayısıyla ilgili önemli bir bilgilendirme paylaşıldı. Açıklamaya göre karantina süresi 14 günden 10 güne düşürüldü. PCR test sonuçlarında da değişiklik yapıldı.

Koronavirüs salgını kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte yayılmaya devam ediyor. Amerika, Avrupa ve ülkemizde artan vakalar neticesinde ek tedbirlerde alınmaya devam ediyor. Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanan güncel rakamlara göre günlük 30 bin enfekte hasta sayısına ulaşmış durumdayız. Salgınla mücadele tüm hızıyla devam ederken Sağlık Bakanlığı resmi internet sitesinden karantina süreleriyle ilgili önemli bir açıklama yapıldı.

Karantina Süresi 10 Güne Düştü

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada: ”

Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından “yakın temaslıların karantina süresine” ilişkin yapılan değişikliklerin yanlış yorumlara sebep olduğu görülmüştür.

Bilimsel çalışmalar doğrultusunda Hastalık Kontrol Önleme Merkezi (CDC) ve Avrupa Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi (ECDC) tarafından yapılan güncellemeler, ülkemiz tarafından anlık olarak takip edilmekte ve rehberlerimize entegre edilmektedir.

Yakın temaslıların karantina süresinin 14 günden 10 güne düşürülmesi ve PCR testi sonucuna göre 7. günün sonunda sonlandırılabilmesine ilişkin düzenlemeler de yukarıda sayılan uluslararası güncellemelere paralel olarak yapılmıştır.

Salgın yönetiminde Bilim Kurulumuzun tavsiyeleri ile ve ortak akılla hareket edilmektedir. Tüm kararlarımızın tek önceliği vatandaşımızın sağlığıdır. Karantina süresi ile ilgili yaptığımız güncelleme de bu kapsamdadır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” ifadelerine yer verildi.

Sizde yeni alınan kararla ilgili düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayınız.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı