Sigortalı Çalışanlara, İşsizlere, Milyonlarca Kişiye Binlerce TL Maddi Yardım Yapılacak
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Sigortalı Çalışanlara, İşsizlere, Milyonlarca Kişiye Binlerce TL Maddi Yardım Yapılacak

GÜNDEM

10 Aralık 2020 Perşembe 10:41:59

Sigortalı Çalışanlara, İşsizlere, Milyonlarca Kişiye Binlerce TL Maddi Yardım Yapılacak

Devletten vatandaşlara müjde? Devletin yaptığı yardımlar hangi keşiden insanları kapsayacak? Devletin yapacağı yardımdan kimler yararlanabilecek? Devletin yapacağı yardıma başvurular ne zaman başlıyor? Devlet tarafından yapılacak yardımın koşulları neler? Kimler bu kapsamın dışında kalıyor?

Devlet tarafından yapılacak yardım desteği kapsamının dışında kalan vatandaşlara yeni destek söz konusu olacak mı? Gibi ve buna benzer pek çok soru vatandaşlarımız tarafından en çok merak edilen sorular olmuştur. Bu ve buna benzer yardım detaylarını içeren cevapları haber kaynağımızda sizlerle buluşturduk.

Ekonomik olarak yetersiz olan vatandaşlarımız için devlet yardımlarını sürdürmeye devam ediyor. Devletimiz sosyal bir devlet anlayışına sahip olduğu için her türlü yardımı vatandaşlarına yapmaktadır. Vatandaşlarını hiçbir şekilde mağdur etmemektedir. Vatandaşlardan özellikle durumu iyi olmayan mağdur durumda olanlarına düzenli olarak yapılan yardımlar vardır. Zorlu bir sürece girilmesinin de ardından vatandaşlarımız gözünü kulağını devletten gelecek yardım desteklerine çevirdi. Korona virüsün olumsuz etkileri sürmeye ve vatandaşlarımızı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyorken devletimiz de bu etkilerin vatandaşımız üzerinde ne kadar az olması gerektiğini düşünüyor ve buna bağlı olarak desteklerini esirgemiyor.

YARDIM İLE İLGİLİ MERAK EDİLEN İŞTE O DETAYLAR!

Sosyal devlet anlayışına sahip devletimiz her geçen gün halkın farklı kesimlerine çeşitli düzeylerde farklı şekillerde yardım yapmaya devam ediyor. Bu incelemeler yapılırken öncelikle sosyal desteğe daha çok ihtiyacı olan ve sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar öncelikli tutuluyor. Sosyal güvenceye sahip olan vatandaşlar değil de daha çok sosyal güvencesi olmayan vatandaşlara ağırlık verilmesi planlanıyor.

Özellikle korona virüs sürecinde pek çok aile iyice bu sosyal desteklere muhtaç oldu. Zaten sağlık güvencesi olmayan ve az gelirle çok kişi geçinmeye çalışan vatandaşlarımız artık korona virüsle birlikte gelen işsizlikle beraber de iyice bütçe krizine girerek geçinmekte zorlanmışlardır. Özellikle geçindirmek yükümlü olduğu kişi sayısı fazla olan vatandaşlarımız bir de yanına işsizlik eklenince tamamen yapılacak olan sosyal yardımlara bağlı kaldı. Bunun da bilinmesiyle birlikte devlet tarafından bu kesimlere yardım önceliği tanınıyor. Ama bunun yanında iki çeşit yardım var ki bu destek ödemelerinden sigortalı çalışan işçiler de faydalanabiliyorlar.

DOĞUM İZNİ ÖDEMESİNDEN FAYDALANMAK İÇİN NE YAPILMALI?

Doğum destek ödemesinden diğer ödemelerden farklı olarak sigortalı olan kadınlara da öncelikler tanınacak. Sigortalı olan kadınlar da diğer yardımlardan farklı olarak doğum izni destek ödemesinden faydalanabilecekler. Diğer yardımlarda daha çok sosyal güvencesi olmayan vatandaşlar ön plana çıkarken bu yardımda sigortalı kadınlar da faydalanabilecek. Doğum sürecini çalışma sürecini aynı anda aynı anda birlikte yürüten kadınlarımız çok zor durumlarda kalıyorlar. Kadın vatandaşlarımız hem doğumdan önce hem de doğumdan sonra izne ayrılıyorlar. Bu izin kullanma zamanlarında doğum izninde olan kadınlara doğum izni ücreti ödemesi yapılacaktır.

CENAZE DESTEK ÖDEMESİNDEN FAYDALANMAK İÇİN NE YAPILMALI?

Cenaze desteği ödemeleri için sigorta şartı aranmıyor. Sigortalı da olsa başvuru yapan her vatandaşımız bu yardımdan faydalanabilir. Ölen kişinin sadece 360 gün düzenli olarak ödenmiş priminin bulunması gerekiyor. Bu şartı sağlayan vatandaşların yakınlarına cenaze destek ödemesi sağlanıyor. Bu ödemeden faydalanabilmek için 5 yıl önceki ödemeleri de hesaba katmak geçerli olacak. Sigorta şartı aranmadan şartları sağlayıp başvuran her vatandaşa bu destek ödemesi sağlanacaktır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı