Sigara içme yasağı nerelerde var? Tüm Türkiye sigara içenlere kötü haber!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Sigara içme yasağı nerelerde var? Tüm Türkiye sigara içenlere kötü haber!

GÜNDEM

11 Kasım 2020 Çarşamba 22:59:33

Sigara içme yasağı nerelerde var? Tüm Türkiye sigara içenlere kötü haber!

İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan son dakika kararnamesiyle birlikte tüm Türkiye’de ek tedbirler alındı. Bu tedbirler kapsamında ise tüm Türkiye genelinde sigara içme yasağı getirildi. Geçtiğimiz günlerde 9 ilde uygulaması başlayan sigara içme yasağı yarın itibariyle tüm Türkiye’de uygulanacak. Peki sigara içme yasağı olan yerler, mekanlar, parklar kısacası nerelerde sigara içmek yasak?

Sigara yasağı tüm Türkiye’de yayılmaya devam ediyor. Sigara içene artık korona virüs salgını kapsamında alınan tedbirlerden dolayı ceza geliyor! Ayrıntılar ise haberimizde;

Çin’de başlayan korona virüs 1 yılı yakın bir süredir tüm dünyayı etkisi altına almaya devam ediyor. Haytamızın her anlamında bizleri etkileyen bu salgın hastalık sebebiyle hükümetler ise ek tedbirler almaya devam ediyor. Özellikle de ikinci dalga paniği ve tüm dünyada hızlıca artan vaka sayıları nedeniyle hükümetler tekrar bir kapanmaya gitmemek için ek tedbirler uyguluyor. Özellikle de kış aylarının gelişi ile birlikte gözler önüne çok daha korkutucu bir tablo çizildi. Ülkemizde de durum farksız değil. Vaka sayılarının korkutucu rakamlara ulaşması durumunda yerel yönetimler de ilave tedbirler almaya devam ediyor. Gelen ilk önlemlerden biri de bu konuda sigara kısıtlamaları oldu.

Sigara yasağına dair son karar ise Eskişehir’den geldi. Eskişehir valiliği son dakika açıklaması yaptı. Eskişehir gün içinde yayımladığı son dakika açıklamasıyla açık alanlarda sigara içilmesinin yasaklandığını açıkladı.

SOKAKTA SİGARA İÇİLMESİ YASAK OLACAK

Eskişehir valisi Erol Ayyıldız başkanlığı altın Hıfzıssıhha toplantısı yapıldı. Toplantı sonucunda ilse salgının gidişatı nedeniyle ek önlemler hayata geçirildi. Şehir genelinde ise korona virüs adına alınan tedbirler basınla da paylaşıldı. Bu anlamında alınan ilk adımsa park, bahçe piknik alanlarında piknik faaliyetlerinin tekrardan geçici olarak yasaklandığı oldu. Diğer bir tedbir ise sigara içimiyle ilgili. Valilik tarafından sigara yasağı getirildi. Alınan karara göre belirlenen açık alanlarda, meydan, bulvar, cadde ve sokaklar gibi sigara içilmesi yasak olacak.

SİGARA İÇİLMESİ YASAKLANAN İLLER

Sigara içilmesi yasak olan illere Eskişehir Valiliği tarafından alınan karar ile bir yenisi daha eklenmiş oldu. Böylece illerin sayısı artmış oldu. Alınan karar kapsamında ise sokak, açık alanlar, kalabalık ortamlar da sigara içilmesi yasaklandı. Yasağın geçerli olduğu iller ise şu şekilde;

Bursa, Balıkesir, Erzincan, Giresun, Denizli, Kahramanmaraş, Kastamonu, Ordu, Sinop, Kütahya, Sakarya, Muş ve son olarak da yeni yayımlanan karar ile Eskişehir.

YASAĞA UYULMAZSA NE OLACAK?

Yukarıda bahsettiğimiz 12 il ve Eskişehir’de olan sigara içme yasağı ile ilgili kurallara uyulmaması durumunda, vatandaşlarımıza idari ve para cezaları uygulanacak.

11 KASIM TÜM TÜRKİYE SİGARA İÇME YASAĞI

GÜNCELLEME:

İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan açıklamayla birlikte tüm Türkiye genelinde yeni koronavirüs tedbirleri alındığı açıklandı. Bu tedbirler kapsamında sigara yasağı tüm Türkiye’de uygulanacak. İşte bakanlık tarafından yayımlanan ilgili yazı:

Böylece sokakta, açık alanlarda, parkta ve birçok yerde tüm Türkiye genelinde sigara içme yasağı getirilmiş oldu.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı