Sicil Affı geliyor! Kara Liste kısmen kalkıyor, Af gelecek ama böyle
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Sicil Affı geliyor! Kara Liste kısmen kalkıyor, Af gelecek ama böyle

GÜNDEM

24 Ekim 2020 Cumartesi 22:24:29

Son Güncelleme: 24/10/2020 22:24:22

Sicil Affı geliyor! Kara Liste kısmen kalkıyor, Af gelecek ama böyle

Bankalardan müşterilerine sicil affı müjdesi! 2020 yılı için Sicil Affı gündeme gelmişti! Şimdi Sicil Affı daha da hızlanıyor. Bankaların kara listesinde bulunan vatandaşlar için af geliyor. Peki Sicil Affı nedir, kara listede olan vatandaşlar için af ne zaman çıkacak?

Bankalardan müşterilerine sicil affı müjdesi! 2020 yılı için Sicil Affı gündeme gelmişti! Şimdi Sicil Affı daha da hızlanıyor. Bankaların kara listesinde bulunan vatandaşlar için af geliyor. Peki Sicil Affı nedir, kara listede olan vatandaşlar için af ne zaman çıkacak? Bankaların kara listesinde bulunan vatandaşlar kredilerde daha yüksek faiz ve masraflarla karşı karşıya kalabiliyorlar. TBMM gündemine gelen Sicil Affıyla ilgili 2020 yılındaki son gelişmeleri bu haberimizde sizler için hazırladık…

2020 yılı için Sicil Affı gündemdeydi! TBMM’de İyi Parti Milletvekili Metin Ergun tarafından getirilen teklif ile bankaların kara listelerinde yer alan vatandaşlar için sicil affı çıkarılması planlanıyor. Vatandaşın son dönemde yaşadığı ekonomik zorluklara değinen Milletvekili Ergun, bankaların krediler konusunda esneklik sağlaması açısından Sicil affı konusunda çalışma gerçekleştirdi. Coronavirüs sonrası Sicil Affı hızlı bir şekilde işlenecek.

Sicil Affı Nedir?

Bankalara borcunu zamanında ödeyemeyen vatandaşlar Bankaların kara listelerine girebilmektedir. Yeni çıkarılması gündemde olan yasa ile bankalara borcunu 6 ay içinde ödeyen vatandaşlar kara listeden çıkabilecekler. Öte yandan borcu olmayıp da herhangi bir nedenle kara listeye giren vatandaşlar da kara listeden çıkarılacak.

2020 Sicil Affı Müjdesi! Ne Zaman Çıkacak?

2020 yılı için Sicil Affı TBMM gündemine girdi. İyi Parti Milletvekili Metin Ergun sicil affıyla ilgili TBMM’ye kanun teklifini sundu. Söz konusu teklif yasalaşırsa binlerce kişi, bankaların kara listelerinden silinecek. Bankalar da borçlarını tahsil edebilmiş olacak.

Sicil Affından Kimler Yararlanacak?

Borcunu geç ödemesine karşın halen daha kara listede 5 yıllık kötü sicil bekleme süre içinde bulunan banka müşterileri ile borcu olmasına karşın borcunu yapılandıran ve düzenli ödeme yapan kişilerin sicilleri de temizlenecek.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
3 Yorum yapıldı

3 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı