SGK’dan vatandaşlarımıza karşılıksız yardım ödemeleri yapılacak! Hemen başvuru yapın!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

SGK’dan vatandaşlarımıza karşılıksız yardım ödemeleri yapılacak! Hemen başvuru yapın!

GÜNDEM

9 Ağustos 2020 Pazar 16:05:16

Son Güncelleme: 09/08/2020 15:50:14

SGK’dan vatandaşlarımıza karşılıksız yardım ödemeleri yapılacak! Hemen başvuru yapın!

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından milyonlarca vatandaşımıza karşılıksız ödemeler yapılıyor. Özellikle ihtiyaç sahiplerine karşılık olarak yapılacak olan yardımlardan milyonlarca vatandaşımızın haberi yok. Haberi olan vatandaşlarımız ise ihtiyaç halinde hemen Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) başvurusu yaparak ilgili maddi yardımların tamamından faydalanabiliyor.

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından milyonlarca vatandaşımıza karşılıksız ödemeler yapılıyor. Özellikle ihtiyaç sahiplerine karşılık olarak yapılacak olan yardımlardan milyonlarca vatandaşımızın haberi yok. Haberi olan vatandaşlarımız ise ihtiyaç halinde hemen Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) başvurusu yaparak ilgili maddi yardımların tamamından faydalanabiliyor. Bundan böyle tüm ihtiyaç sahiplerinin başvuru yapabilmeleri için hazırlanmış olan bu yardım paketlerine sizler de hemen başvuru yaparak ilgili yardım paketlerinden yararlanabilirsiniz. İşte tüm ayrıntılar…

Korona virüs sonrasında ülkemizde ciddi bir ekonomik bozukluk oturdu, işsizlik, ücretsiz izine göndermeler ve iş bulamamalar sebebiyle vatandaşlarımız ekonomik bozukluk yaşadı. Pek çok kimsenin haberinin dahi olmadığı maddi yardımlar Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılıksız bir şekilde yapılmaktadır. Vatandaşlarımızın tüm ihtiyaçlarının hızlı bir şekilde çözülebilmesi için hazırlanan bu yardım paketleri ile beraber 801 TL’den 2 bin 360 TL’ye kadar sınırsız bir şekilde maddi yardım yapılabilmektedir. Cenaze yardımları, aile ve çocuk yardımı gibi konularda ihtiyaç sahiplerinin hızlı bir şekilde maddi yardımlardan faydalanabilmesi bekleniyor. Ancak kimse bilmediği için başvuru sayısı genellikle çok az oluyor. İşte karşılıksız yapılan o iki maddi yardım…

KİMLER CENAZE ÖDENEĞİ ALABİLİR?

Milyonlarca vatandaşın tamamının faydalanabileceği cenaze ödeneği hakkında pek kimsenin bilgisi yok. Çok mağdur durumda olmadıkça cenaze ödeneği pek başvuru yapılan bir yardım ödemesi değil. Ancak cenaze yardımı alabilmek için öncelikle vefat eden kişinin sigortalı bir şekilde vefat etmiş olması gerekmektedir. Cenaze yardımından faydalanabilmek için vefat eden kişinin eşi ilk hak sahibi olarak bilinir. Eğer kişi evli değil ise o halde nüfusuna kayıtlı olarak annesi veya babası faydalanabilir. Kişinin eğer anne ve babası da vefat etmiş ise bu kez kardeşleri alabilir. Eğer vefat eden kişinin birinci derece yakını yoksa tüm cenaze masraflarını karşılayan kişi ilgili faturalarla başvuru yaptığı zaman ödemelerin tamamını alabilir.

CENAZE YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Cenaze yardımından faydalanabilmek için öncelikle Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne başvuru yapılması gerekmektedir. Eğer ölen kişinin ölüm tarihi henüz nüfusa geçmemiş durumda ise ölüm belgesi ile beraber başvuru yapılabilir. Cenaze yardımından faydalanabilmek için kişinin ölüm tarihinden itibaren 5 yıl içerisinde ilgili başvuru yapılarak cenaze yardımından faydalanılabilir. Eğer 5. yılın sonunda başvuru yapılırsa bu durum otomatik olarak reddedilecektir. O nedenle eğer cenaze yardımından faydalanmak istiyorsanız mutlaka 5 yıl içerisinde Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü’ne ilgili başvuruların yapılması gerekiyor.

AİLE VE ÇOCUK YARDIMI NEDİR?

Aile ve çocuk yardımı ödeneği sadece memurların maaşları dışında aile ve çocuk yardımı ödemesi olarak adlandırılan ve maaş tutarlarına yansıtılan bir ücrettir. Memurlar genellikle bordroyu almazlar ve düzenli olarak bu ödemelerde değişiklikler yapılır, her ay 10 TL, 20 TL azalır veya yükselir o nedenle maaşlarının neden azalıp yükseldiğini anlamazlar. Aile ve çocuk yardımından faydalanan vatandaşlarımıza verilen bu tutarlar 6 yaşından küçük iki çocuğu olan ve eşi çalışmayan memurlar için 478 TL’ye çıktı. Memurların çalışmayan eşleri için 332 TL, 0-6 yaş arası çocukları için 73 lira ve 6 yaş üzeri çocukları için de 36.52 TL ödeniyor. Aynı zamanda eşleri çalışmayan memurlara yeni doğan çocukları için geçen yıl 180 TL olarak verilen ödeme bu yıl 202 TL olarak veriliyor.

27 GÜNLÜK PRİMLERİ KİMLER YATIRIR?

Normal çalışanlar sigorta primlerini 30 gün üzerinden yatırırlar ancak sanatçılar, şoförler ve orman işçileri primlerini kendileri öder ve bu primlerini 27 gün üzerinden yatırırlar. Ödedikleri bu primlerin toplam tutarı 30 gün olarak sayılır. Orman işçileri genellikle 918 TL, şoförler ise 860 TL yatırabilir ve isteğe bağlı olacak şekilde 941 TL olarak yatırabilirler.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı