Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

SGK-SSK-BAĞ-KUR’lu Mayıs Ayı Zamlı Emekli Maaşları Yattı mı? Kim Hangi Emekli Kaç TL Alacak

GÜNDEM

8 Mayıs 2020 Cuma 15:08:21

Son Güncelleme: 08/05/2020 15:09:09

SGK-SSK-BAĞ-KUR’lu Mayıs Ayı Zamlı Emekli Maaşları Yattı mı? Kim Hangi Emekli Kaç TL Alacak

SSK – SGK – BAĞ-KUR’lu emeklilerin Mayıs ayı zamlı emekli maaşları her emekli vatandaş tarafından merak edilen bir konu. Özellikle internette arama yapan emekli vatandaşların hangisinin emekli maaşında zam olacağı tartışılan ve araştırılan bir konu.

SSK – SGK – BAĞ-KUR’lu emeklilerin Mayıs ayı zamlı emekli maaşları her emekli vatandaş tarafından merak edilen bir konu. Özellikle internette arama yapan emekli vatandaşların hangisinin emekli maaşında zam olacağı tartışılan ve araştırılan bir konu.

Devletimizin başlatmış olduğu Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi doğrultusunda hayata geçirilecek olan bu yeni düzenleme ile beraber tüm emeklilerin emeklilik maaşı en düşük bin liradan bin beş yüz liraya yükseltildi. Mevcut düzenleme ile beraber artık tüm emekliler Mayıs ayından itibaren en düşük bin beş yüz lira maaş alacak. Ancak diğer aylıklara zam geldi mi? Ölüm aylığı, bakım aylığı, sosyal yardım aylığı dul aylığı gibi diğer maaşlara zam geldi mi? Bu ve benzeri konuları ele aldığımız haberimizin detayını incelerseniz tüm bilgileri edinmiş olacaksınız.

Emekli Maaşına Zam! En Düşük Emekli Maaşı 1.500 TL Oldu!

Ekonomik İstikrar Kalkanı paketi doğrultusunda Cumhurbaşkanı’nın yapmış olduğu açıklamaya göre artık en düşük emekli maaşı 1.500 TL olacak. Kararın Nisan ayından itibaren geçerli olacağını belirten Erdoğan, emekli maaşları haricinde diğer maaşlar ile alakalı herhangi bir duyuru yapmadı. Özellikle ölüm aylığı, dul aylığı, sosyal yardım aylığı, bakım aylığı gibi çeşitli şekilde devletimizden maaş alanlar ile alakalı herhangi bir duyuru yapılmaması akıllarda “Zam gelecek mi acaba?” sorusunu sordurttu.  En düşük emekli aylığının bin beş yüz lira olacağı yerde diğer maaşların durumu ne olacak? Onlara da zam gelecek mi? En düşük aylık şu aşamada ölüm aylığıdır. Yüzde 75 oranlarında seyreden ölüm aylığı şu aşamada 375 lira artacak ve bin 125 lira olacak. Yüzde 50 olanlar ise 750 lira artarak bin lira olacak. Ama hangi tür maaşlara zam geleceği hakkında net bir bilgi devletimiz tarafından verilmedi.

650 Bin SSK ve BAĞ-KUR’luyu Sevindiren Haber Sonunda Geldi!

Mayıs 2020 ayı içerisinde SSK ve BAĞ-KUR’lu olanların emekli maaşına gelecek olan zam tüm emekli vatandaşlarımızı sevindirdi. En düşük emekli maaşının bin lira olduğu dönemde Cumhurbaşkanı Ekonomik İstikrar Paketi kapsamında en düşük emekli maaşını bin beş yüz lira yaptı! Peki, SSK ve BaAĞ-KUR’lu olan emekli vatandaşların yeni zamlı maaşları ne zaman yatacak? En az 500 liraya varacak olan yeni zamlı maaşlar Mayıs ayının 17.sinden itibaren yatmaya başlayacak. Ancak emekli maaşlarının tahsis numarasına göre yatırılacağı ve bu numaraya göre belirlenen günlerde hesaplara maaşların geçeceği belirtildi. Eğer maaş günü Cumartesi gününe denk gelirse Cuma günü, eğer Pazar gününe denk gelirse Pazartesi günü ödeme alınacak.

Emeklilik Tahsis Numarası Ne Demek?

Emeklilik tahsis numarası, SGK tarafından belirlenmiş ve emeklilerin maaşlarını tek bir program içinden takip edilebilmesine yarayan programın verdiği sayı numarasıdır. Bakan Selçuk; “Buna göre ikramiyeler 4a (SSK) kapsamında olanlara tahsis numarasının son rakamına göre alacaklar. Yani 17, 18, 19 olanlar için 7 Mayıs; 20, 21, 22 olanlar için 8 Mayıs; 23, 24 olanlar için 9 Mayıs; 25, 26 olanlar için 10 Mayıs’da; 4b (Bağ-Kur) ve (Emekli Sandığı) kapsamında olanlara ise 11 Mayıs’da ödenecek.” dedi.

Zamlı Maaş Ne Zaman Yatacak?

Ekonomik İstikrar Kalkanı paketine göre zamlı maaşların Nisanda alındı şimdi Mayıs 2020 tarihi itibari ile alınacağı belirtilirtildi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı