Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Yapacak! Kadrolu çalışma şartları belli oldu
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Yapacak! Kadrolu çalışma şartları belli oldu

GÜNDEM

4 Eylül 2020 Cuma 16:12:07

Son Güncelleme: 04/09/2020 15:49:53

Sağlık Bakanlığı Personel Alımı Yapacak! Kadrolu çalışma şartları belli oldu

Covid-19 salgını sonrasında sağlık sektöründe personel ihtiyacı giderek artıyor. İnşa edilen yeni hastaneler için Sağlık Bakanlığı personel alımı yapacak. 2020 yılı doktor, hemşire, hasta bakıcı ve sağlık personeli alımları önümüzdeki günlerde duyurulacak. İşte yapılacak alımlarla ilgili detaylar;

Çin’in Wuhan bölgesinde başlayan ve tüm dünyaya hızlıca yayılıp küresel bir salgın halini alan korona virüsü mart ayı itibariyle maalesef ki ülkemizde de görülmeye başlandı. Küresel korona virüs salgını nedeniyle ise hem ülke ekonomileri hemde küresel ekonomi oldukça hasar aldı. Birçok küçük esnaf kepenk kapamak zorunda kaldı, işten çıkartma yasağına rağmen ise işlerini kaybeden insanlar oldu.

Korona virüs salgını yüzünden birçok sektör durgunluk ve zor zamanlar yaşarken birçok sektörde ise salgın nedenli hareketlenmeler meydana geldi. Özellikle sağlık ve eczacılık sektörlerine önem ve yatırımlar oldukça arttı. Bu sebeple de birçok vatandaşımız işsiz kalırken birçok vatandaşımız da iş bulmuş oldu.

Ülke olarak sağlık alanında diğer ülkelere göre kıyasla iyi bir noktada olsak bile hala personel alımları ve sağlık sektörünü destekleyecek adımlar atılmaya devam ediliyor.

Sağlık sektöründeki verimliliği arttırmak adına ise yeni personel alımı yapılacak, iş sahibi olacak vatandaşlar ise durumdan memnun. Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca ise geçen günlerde son dakika açıklaması yaparak bizleri bilgilendirmişti. Peki Bakan Koca tarafından yapılan açıklamalardan kimler faydalanacak? Başvuru için gerekli koşullar nelerdir? İşte vatandaşlarımızın merak ettiği soruların cevapları;

Sağlık alanında atama olacak!

Sağlık alanında atama yapılacağı bilgileri gelmişti fakat detaylar verilmemişti. Müjdeli haberle ilgili detaylar da paylaşıldı. Dört ay gibi kısa bir önce sağlık alanında tama yapılmıştı fakat korona virüsü salgını nedeniyle ve yapılan projelerinde tamamlanmasıyla ülkemizin her yerinde yeni hastaneler hizmete sunulmaya devam ediyor.

Özellikle ikinci dalga korkusunun bu günlerde oldukça fazla olduğu korona da her geçen gün günlük vaka sayısı da artmakta. Valiler ise illerindeki hastanelerin ileriki günler de yeterli kalmayacağını bazı bölgeler de hastanelerin doluluk oranlarına yaklaşıldığını bildiriyor. Bir diğer yandan ise yapılan açıklamalar da ilk dalganın ikinci pikinin görüldüğü söylenmiş ve önlemlerin devamı için vatandaşlar uyarılmıştı. Bu anlamda da İstanbul ve Konya illerimizde de yeni hastanelerin açılması söz konusu.

Hastane sayısı arttıkça ve yeni hastalar hizmete sunuldukça da ise sağlık personellerine olan talep artmakta. Bahsi geçen İstanbul ve Konya illerimiz de açılacak olan yeni hastaneler içinde onlarca yeni sağlık personelinin işe alınması ve atanması beklenmekte.

Bu sebeple de açılacak yeni hastaneler için yeni sağlık atamaları gerçekleşecek.

İstanbul ve Konya illerimizde bahsi geçen hastanelerin vatandaşlarımızın hizmetine sunulmasının ardından ise Seyrantepe içerisinde de yeni bir hastanenin açılması gündemde. Yeni hastanelerin açılması için sermaye ve ek göstergeler ile ilgili çalışmalar ise hala devam etmekte.

Bir diğer yandan ise döner sermayenin halk arasında kalkacağı gibi bazı söylentiler geçiyor olsa da kulaktan doyma olan bu bilgilerin doğruluğu kesinlikle yok.

Öte yandan gelen açıklamalara göre ise ileriki günlerde açılacak olan hastaneler ve salgın sebebiyle arttırılan önlemler neticesinde çok sayıda personel alımının yapılacağı bilinmekte. Sağlık Bakanlığı kısa zamanda tekrar personel ataması yapmasını beklenmekte.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı