PTT herkese maddi yardım yapmaya hazırlanıyor! Başvurular sadece bu yolla yapılacak
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

PTT herkese maddi yardım yapmaya hazırlanıyor! Başvurular sadece bu yolla yapılacak

GÜNDEM

26 Eylül 2020 Cumartesi 11:38:05

PTT herkese maddi yardım yapmaya hazırlanıyor! Başvurular sadece bu yolla yapılacak

PTT’den yapılan açıklamalar dahilinde milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren son dakika gelişmeler gündemimizde ki yerini almaktadır. Üstelik PTT tarafından yapılan bu açıklamalar dahilinde evde yaşayan bireylerin sayısı arttıkça alacağınız ücret de fazlalaşacaktır. Yapılan bu açıklamalar dahilinde milyonlarca vatandaşımız için birbirinden farklı fırsatlar sunulmaya başlanış bulunmaktadır.

PTT’den yapılan açıklamalar dahilinde milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren son dakika gelişmeler gündemimizde ki yerini almaktadır. Üstelik PTT tarafından yapılan bu açıklamalar dahilinde evde yaşayan bireylerin sayısı arttıkça alacağınız ücret de fazlalaşacaktır. Yapılan bu açıklamalar dahilinde milyonlarca vatandaşımız için birbirinden farklı fırsatlar sunulmaya başlanış bulunmaktadır. PTT Elektrik faturalarının ödenmesine destek olmak amacıyla devlet tarafından sunulan destek ödemelerini her ay düzenli olarak vatandaşlarımıza sunmaktadır.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamalar dahilinde milyonlarca vatandaşımız için sunulan pek çok destek ödemesi ihtiyaç sahibi olan aileler için birbirinden farklı olanaklar ile gündemimizde ki yerini almaktadır. Elektrik faturası yardım destek ödemeleri ile alakalı olarak Sosyal Yardımlar Genel Müdürlük tarafından sunulmasıyla beraber pek çok vatandaşımız bu fırsatları değerlendirebilmek için araştırmalarını sürdürmektedir. Başvuru yapmak isteyen bireyler Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden başvuru yapma fırsatını elde edebilecektir.

ELEKTRİK FATURA DESTEK ÖDEMELERİ YAPILACAK! KİMLER YARARLANABİLİR?

İhtiyaç sahibi olan aileler için korona virüs ile mücadele dönemi içerisinde elektrik faturası destek ödemeleri sürdürülmesi ile dikkatleri üzerine çekmektedir. Milyonlarca vatandaşımız için sunulan olanaklar ile beraber her ay düzenli olarak devlet tarafından pek çok fırsat ödemeleri sunulmaktadır. Bu kapsam doğrultusunda belirlenen önemli unsurlar kapsamında fatura destek ödemeleri ile alakalı olarak milyonlarca vatandaşımızın faydalanabileceği olanaklar sunulmaya devam etmektedir. PTT üzerinden yapılması ön görülen fatura ödemeleri tahsil edilmesi ile beraber ödemelerin yapılacağına dair açıklamalar gündemimizde ki yerini almaktadır.

Her ay düzenli olarak yapılması ön görülen elektrik faturalarından yararlanmak isteyen bireyler başvuru işlemlerini gerçekleştirmesi doğrultusunda elektrik faturaları ile gün yüzüne çıkmaları doğrultusunda ön planda bulunacaklardır. Bu kapsam doğrultusunda belirlenen önemli unsurlar nihayetinde PTT üzerinden elektrik faturalarınızın belli bir kısmına kadar devletten destek alabilirsiniz.

SOSYAL YARDIMLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜ AÇIKLADI! İŞTE AYRINTILAR…

Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklama ile 2020 yılına elektrik faturası desteği ödemesi olarak;

 • 1-2 kişilik hanelere aylık 75 kWh,
 • 3 kişilik hanelere aylık 100 kWh,
 • 4 kişilik hanelere aylık 125 kWh,
 • 5 ve daha fazla kişilik hanelere aylık 150 kWh elektrik faturası desteği ödemesi yapılacak. Açıklanan bu rakamlara göre elektrik kw saat değeri üzerinden hesaplandığında en düşük elektrik faturası desteği 53 lira ve en yüksek elektrik faturası desteği 106 lira olarak ödenecek.

Aynı zamanda başvuru yaparken yanınız da bulundurmanız gereken önemli evraklar bulunmaktadır. Bu kapsam doğrultusunda başvuru sırasında kişilerin yanında:

 • Başvuru dilekçesi,
 • Başvuru yapan kişinin ve diğer aile fertlerinin üzerinde T.C. kimlik numarası yazılı olan kimlik kartlarının fotokopisi,
 • Güncel elektrik faturası olması gerekir.

ELEKTRİK FATURASI DESTEK BAŞVURU ŞARTLARI!

 • Fatura yardımından yararlanmak için kişilerin ilk adımda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı sistemine kayıtlı olması gerekir. Ardından ise kişilerin üzerinde T.C. kimlik numarası yazılı olan kimlik kartı ve elektrik faturası ile birlikte PTT şubelerine giderek bilgilerini iletmesi gerekir.
 • Fatura bilgilerinin verilmesinin ardından PTT tarafından fatura yardımına ilişkin sorgulama yapılmaktadır. Sistemde fatura yardımının yapılmasına dair olumlu bir geri bildirim olması durumunda fatura yardımı yapılır.
 • Fatura yardımı kapsamında nakdi olarak para verilmez. İlgili fatura tutarından yardım miktarı düşürülür.
 • Hanedeki kişi başına düşen gelir asgari ücretin 3’te 1’inden az olmalıdır. 2020 yılı için bu tutar 701 TL olarak belirlenmiştir.
 • Elektrik faturalarının belirlenen yardım miktarından daha yüksek olması durumunda aradaki fark vatandaşlar tarafından ödenmektedir.

 

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı