Pandemi Sürecinde Elektrik, Doğalgaz ve Nakit Para Destek Ödemeleri Yapılacak
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Pandemi Sürecinde Elektrik, Doğalgaz ve Nakit Para Destek Ödemeleri Yapılacak

GÜNDEM

22 Aralık 2020 Salı 12:24:45

Son Güncelleme: 22/12/2020 12:25:03

Pandemi Sürecinde Elektrik, Doğalgaz ve Nakit Para Destek Ödemeleri Yapılacak

Son dakika gelişmeler ile birlikte pandemi döneminde bulunmamız ve kış ayının gelmesinin ardından ihtiyaç sahibi olan ailelere özel elektrik ve doğalgaz faturalarını öderken destek ödemelerinin gerçekleşeceğine dair açıklamalar yapılmıştır. Bu müjdeli haberin gelmesi ile beraber dikkatleri üzerine çekmeleri üzerine pek çok vatandaşımız bu fırsatları değerlendirebilmek için dikkatleri üzerine çekerek ön plana çıkmaktadır.

Elektrik ve doğalgaz faturaları kış ayında yüksek gelmesi sebebiyle bu zorlu süreç içerisinde ihtiyaç sahibi olan ailelerin zorluk çekmemesi amacıyla destek yapılacağı bildirildi. Alınan bu karar kapsamında on binlerce vatandaşımız için büyük fırsatlar her geçen gün sürdürülmesi ile beraber dikkatleri üzerine çekmeye başlamış bulunmaktadır. Vatandaşlarımız için sunulan elektrik ve doğalgaz faturaları için yapılacak olan ödemeler sonrasında pek çok vatandaşımız için umut kaynağı olundu.

Elektrik ve doğalgaz faturaları ile ilgili son dakika gelişmeler gün yüzüne çıkmasının ardından bu zorlu süreç içerisinde ödemelerde destek yapılacağı ihtiyaç sahipleri için yüzünü güldürdü. Vatandaşlarımız bu fırsatlardan yararlanabilmek için Vakıflar Genel Müdürlüğüne başvuru yapması gerekmektedir. Ancak başvuru işlemlerini gerçekleştirmeden önce muhakkak başvuru şartlarının neler olduğuna dair incelemelerinizi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Vatandaşlarımız için sunulan bu fırsatlar karşısında peki, elektrik ve doğalgaz destek ödemelerinden nasıl yararlanılır? Doğalgaz ve elektrik faturası destek ödeme başvuru şartları nelerdir? Gibi pek çok soru gündemimizde bulunmasıyla beraber ön plana çıkıyor. Konuya dair tüm ayrıntıları haber adresimiz üzerinden öğrenebilir ve başvuru işlemlerinizi öğrenerek özellikle kış ayında rahat bir nefes alma olanağına sahip olabilirsiniz.

ELEKTRİK VE DOĞALGAZ FATURALARI İLE İLGİLİ SON DAKİKA!

Elektrik ve doğalgaz faturaları ile ilgili son dakika gelişmelerin gündemimizde bulunmasının ardından on binlerce vatandaşımız bu fırsatları değerlendirebilecek. İhtiyaç sahibi olan aileler için umut kaynağı olunması ile beraber kış ayında yüksek gelen faturalardan bir nebze de olsa kurtulma olanağı sunulmaktadır. Pandemi sürecinde etkilenen vatandaşlarımız bu zorlu süreç içerisinde bu fırsatları üzerine çekmesi ile beraber vatandaşlarımız büyük olanaklardan yararlanabilecektir. Bu fırsatlardan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız Vakıflar Genel Müdürlüğüne başvuru işlemlerini gerçekleştirerek büyük olanaklardan yaralanabilecek.

VAKIFLAR GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN NAKİT DESTEK!

Vakıflar genel müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi olan ailelere her geçen gün yapılan nakit destek ödemelerine yeni bir tanesi daha eklendi. Doğalgaz ve elektrik faturalarını öderken güçlük çeken vatandaşlarımız elektrik ve doğalgaz faturaları ile beraber vakıflar genel müdürlüğüne başvuru işlemlerini gerçekleştirmeleri doğrultusunda büyük fırsatları değerlendirebilecek. Ancak unutulmamalıdır ki bu olanaklar yalnızca ihtiyaç sahibi olan ve herhangi bir gelir sahibi olmayan ailelere sunulmaktadır. Aynı zamanda hane içi gelirin de asgari ücretin 3’te 1’ini yani 701 TL aşmaması da önemli unsurlar arasında bulunmaktadır. Aksi takdir de başvuru işlemleriniz değerlendirmeye alınmayacaktır. Bu fırsatlardan yararlanmak isteyen vatandaşlarımız hemen başvurularını yaparak bu fırsatları değerlendirebilir. Aynı zamanda bu ödemelerden yalnızca kronik hastalığa sahip olan bireyler yararlanabilmektedir. Aksi takdir de ihtiyaç sahibi ve kronik hastalığınız bulunmuyor ise bu olanağı değerlendirme hakkına sahip olamayacaksınız.

ELEKTRİK VE DOĞALGAZ DESTEK BAŞVURU ŞARTLARI!

1. 3294 sayılı Kanun kapsamında muhtaç durumda olduğunuzun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakıflarının karar organı olan Mütevelli Heyetleri tarafından tespit edilmesi gerekmektedir.

2. 2828 sayılı Kanun kapsamında bakıma muhtaç engelli olarak Evde Bakım Yardımı almıyor olmanız gerekmektedir.

3. Kronik hastalığınız nedeniyle cihaza bağımlı şekilde hayatınızı sürdürmek durumunda bulunduğunuzu ispatlamak için sağlık raporunuzun olması gerekmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı