On binlerce Vatandaşımızı Yakından İlgilendiren Son Dakika Gelişmeler! 5 Yıl Erken Emekli Olabilirsiniz
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

On binlerce Vatandaşımızı Yakından İlgilendiren Son Dakika Gelişmeler! 5 Yıl Erken Emekli Olabilirsiniz

GÜNDEM

4 Aralık 2020 Cuma 23:23:44

On binlerce Vatandaşımızı Yakından İlgilendiren Son Dakika Gelişmeler! 5 Yıl Erken Emekli Olabilirsiniz

Emeklilik hayali kuran on binlerce vatandaşımızı yakından ilgilendiren son dakika gelişmelerin gün yüzüne çıkması ile beraber pek çok vatandaşımız bu olanakları ile beraber dikkatleri üzerine çekmeye başlamış bulunmaktadır. Milyonlarca vatandaşımız için sunulan olanaklar ardından vatandaşlarımız bu fırsatları gün yüzüne çıkarmasıyla beraber dikkatleri üzerine çekmeyi başarış bulunmaktadır.

Emeklilik hayalleri kuran vatandaşlarımızı yakından ilgilendiren bu fırsatlar karşısında 5 yıl erken emekli olma olanağı sunulmasının ardından bireyler milyonlarca vatandaşımız araştırmalarını sürdürmeye başlamış bulunmaktadır. Son dakika gelişmeler ile beraber erken emeklilik fırsatı son hızıyla devam etmesiyle beraber vatandaşlarımız bu fırsatlar ile nasıl emekli olabilirim gibi pek çok soru ile gündemimizde ki yerini almaktadır.

Erken emekli nasıl olurum? Emekli olmak için şartlar nelerdir? Gibi pek çok sorunun gündemimizde bulunmasıyla beraber vatandaşlarımız merak içerisinde araştırmalarını sürdürmektedir. Milyonlarca vatandaşımız bu fırsatları değerlendirmek isteyen bireyler haber adresimiz üzerinden tüm ayrıntıları öğrenebilir ve erken emekli olma fırsatını elde edebilmektedir. Ağır ve yıpratıcı işler de çalışan vatandaşlarımızı ilgilendiren bu olanakların ardından on binlerce vatandaşımız büyük olanaklar sunulması üzerine dikkatleri üzerine çekiyor. Yıpranma hakkından yararlanan bireyler prim gününü doldurmaların ardından yaş şartını beklemeden 5 yıl erken emekli olma fırsatını elde edebilmektedir.

ERKEN EMEKLİLİK FIRSATI SUNAN MESLEKLER AÇIKLANDI!

Erken emeklilik fırsatı sunan olanaklar arasında ağır iş ile uğraşılan ve yıpratıcı meslekler bulunmaktadır. Milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren olağanüstü olanakların ardından milyonlarca vatandaşımız bu fırsatları değerlendirebilmek için gündemimizde ki yerini almaktadır. Pek çok vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu fırsatları değerlendirebilmek için dikkatleri üzerine çekmesinin ardından bu mesleklerin hangileri olduğu merak içerisinde araştırılmaktadır.

Yapılan habere göre erken emeklilik hakkı kazanan meslekler kurşun ve arsenikte, cam fabrika ve atölyelerinde, cıva üretiminde, çimento ve kok fabrikalarıyla termik santrallerde, alüminyum, demir-çelik, döküm ve asit üretimi fabrikalarında, Emniyet, MİT, basın ve gazetecilik meslekleri olarak açıklandı.

EMEKLİLİK YAŞI ÖNE ÇEKİLECEK!

Erken emekli olma hakkına sahip olabilen bireyler için müjdeli haber sunulmasının ardından emeklilik yaşı öne çekileceği için dikkatleri üzerine çekmektedir. Pek çok vatandaşımız için sunulan bu fırsatın ardından emeklilik yaşı ile ilgili önemli açıklamalar gündemimizde ki yerini almasıyla ön plana çıkmaktadır. Milyonlarca vatandaşımız için sunulan bu fırsatın ardından prim şartlarını ve hizmet şartlarını yerine getiren bireyler için emeklilik yaşının öne çekileceğine dair araştırmalar sunulmaya başlamış bulunmaktadır.

NE ZAMAN EMEKLİ OLABİLİRİM?

07.03.1974 doğumluyum, işe başlangıç tarihim 10.05.1991, toplam prim gün sayım 5530. Halil M.

İşe girişinize göre 25 yıl, 52 yaş ve 5525 prim gün şartlarına tabisiniz.

Prim gün sayınız ve 25 yıl şartınız tamamlanmış. Ancak 52 yaşınız 2026 yılında dolacak. Bu durumda emekli olacağınız tarih 07.03.2026 olacaktır. İşe girişiniz askerden önce olduğundan, borçlanma yapmak emeklilik yaşınızı etkilemez.

1 Ocak 2001 sigorta başlangıç tarihim. 21.02.1975 doğumluyum. Halen 1280 gün ödenmiş prim güne sahibim. Emeklilik şartlarım ne olabilir? Askerlik borçlanmasını henüz yapmadım. M. GÖKTAN

İşe başlangıcınıza göre 7000 prim gün ve 60 yaşa tabisiniz. Ancak askerliği borçlanırsanız (18 ay) 25 yıl, 58 yaş ve 5975 prim gün şartlarına tabi olabilirsiniz. Bu durumda 5975 prim günü tamamlayıp 58 yaşınızın tamamlanacağı 21.02.2033 tarihinde emekli olabilirsiniz.

23.02.1974 doğumluyum, sigorta başlangıç tarihim 01.11.1998, 3502 prim günüm bulunuyor. Boşluğum çok oldu. Eğer askerliğimi borçlanırsam 18 ay, ne zaman emekli olabilirim? R. KAYA

İşe başlama tarihinize göre 25 yıl, 57 yaş ve 5900 prim gün şartlarına tabisiniz. Askerliği borçlanıp öderseniz 25 yıl, 56 yaş ve 5825 prim gün şartlarına tabi olursunuz.

Bu durumda askerliği borçlanıp 1783 gün daha prim ödeyip 5825 günü tamamlayarak 56 yaşınızın dolacağı 23.02.2030 tarihinde emekli olabilirsiniz.

1993 Temmuz SGK girişliyim. 4000 gün prim ödemem var. 11.12.1977 doğumluyum. Askerlik 6 ay yaptım ve ödemedim. G. ÖZTÜRK

İşe başlangıcınıza göre 54 yaş ve 5675 prim gün şartlarına tabisiniz.

Temmuz 2020 tarihinde 25 yıl şartınız dolmuş, 1675 gün daha prim ödemeniz halinde prim gün sayınız, 2031 yılında da yaşınız dolacak. Bu durumda emekli olabileceğiniz tarih 11.12.2031 olacaktır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı