On bin öğrenciye 1000 TL burs ödemesi yapılacak! Başvurular bugün başladı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

On bin öğrenciye 1000 TL burs ödemesi yapılacak! Başvurular bugün başladı

GÜNDEM

17 Eylül 2020 Perşembe 22:28:06

On bin öğrenciye 1000 TL burs ödemesi yapılacak! Başvurular bugün başladı

Ülkemizde pek çok kurum ve kuruluş tarafından öğrenciler için karşılıksız olarak burs verilerek destek olunmaktadır. 2020 – 2021 eğitim öğretim döneminin yaklaşmasıyla pek çok öğrenci tarafından karşılıksız burs veren kurum ve kuruluşlar araştırılmaya başlanmasıyla beraber öğrencilik hayatlarını rahat bir şekilde ve ailelerine çok fazla yük olmadan geçirmek istenmektedir.

Ülkemizde pek çok kurum ve kuruluş tarafından öğrenciler için karşılıksız olarak burs verilerek destek olunmaktadır. 2020 – 2021 eğitim öğretim döneminin yaklaşmasıyla pek çok öğrenci tarafından karşılıksız burs veren kurum ve kuruluşlar araştırılmaya başlanmasıyla beraber öğrencilik hayatlarını rahat bir şekilde ve ailelerine çok fazla yük olmadan geçirmek istenmektedir. Kurum ve kuruluşlar tarafından maddi durumu iyi olmayan lise ve üniversite düzeyinde bulunan öğrenciler için burs verilerek destek ödemeleri sağlanmaktadır. Böylelikle pek çok öğrenci bireyler için büyük destekler sağlanarak öğrencilik dönemlerini kolay ve rahat bir şekilde geçirmeleri sağlanmaktadır. Peki hangi kurum ve kuruluşlar öğrenciler için karşılıksız burs veriyor? Başvurular nereye ve nasıl yapılır? İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Ülkemizde özellikle üniversite öğrencileri ikamet etmiş oldukları bölgeden ayrılarak şehir dışına giderek öğrencilik dönemlerini sürdürmektedir. Bu dönem içerisinde maddi sıkıntılar ile karşı karşıya kalmaları sebebiyle pek çok öğrenci tarafından kurum ve kuruluşlar tarafından verilen karşılıksız burslar araştırılmaktadır. Kredi ve Yurtlar Kurumu vasıtasıyla devlet tarafından öğrenciler için burs ve kredi imkanları sunulmaktadır. Ancak burs fırsatlarından yararlanamayan öğrenciler kredi çekmek istemediklerinden dolayı öğrencilik dönemlerinde karşılıksız burs veren kurum ve kuruluş arayışlarını sürdürmeye başlamış bulunmaktadırlar. Maddi durumu olmayan öğrenciler için eğitim süreçleri içerisinde burs veren kurumları sizler için araştırdık. Bu kurum ve kuruluşları sizlere kısa bir şekilde aktarmak isteriz.

TOG ( TOPLUM GÖNÜLLÜLERİ VAKFI )

Toplum Gönüllüleri Vakfı ülkemizde bu güne kadar toplamda 7 bin 286 öğrenci için karşılıksız burs imkanı sağlamasıyla beraber 2003 yılından itibaren burs vermeye devam etmektedir. Toplum Gönüllüleri vakfı üzerinden burs almak isteyen öğrenciler bu süre zarfından hafta da en az 4 saat toplumsal sorumluluk projelerine katılması zorunlu olmaktadır. Böylelikle hem karşılıksız burs alma fırsatı elde edebilir hem de toplumsal sorumluluk projeleri hakkında ki detayları öğrenme olanağına sahip olabilirsiniz. Böylelikle eğitiminiz boyunca gönüllülük esası kapsamında çalışmak isteyen bireyler için vakıfın burs programlarına başvuru yapma olanağına sahip olabilirsiniz.

TEV ( TÜRK EĞİTİM VAKFI )

Ülkemizin köklü vakıfları arasında yer alan Türk Eğitim Vakfı tarafından günümüzde pek çok öğrenci için karşılıksız burs imkanı sunulmaktadır. Günümüzde 251 bin 678 öğrenci için burs imkanını sunmasıyla beraber pek çok öğrenci için umut kaynağı olmaya devam etmektedir. Türk Eğitim Vakfı burslarından yararlanmak isteyen lise, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin yararlanması ön görülmektedir. Öğrenim türünüze göre verilen burs ödemeleri farklılık göstermesiyle beraber lise öğrencileri için 9 ay boyunca 300 TL, üniversite öğrencileri için 700 TL, yüksek lisans öğrencileri için bin 100 TL ve doktora öğrencileri için ise bin 400 TL burs fırsatı sunulmaktadır. Vakıf tarafından belirlenen akademik başarıya ulaşan öğrenciler eğitim süreçleri boyunca bu fırsatlardan yararlanma olanağına eğitim süreci boyunca almaya devam edecektir.

SABANCI VAKFI ÖĞRENCİLER İÇİN KARŞILIKSIZ BURS FIRSATI SUNUYOR!

Başarılı öğrenciler için Sabancı Vakfı tarafından maddi durumu iyi olmayanlar için karşılıksız olarak 9 ay boyunca burs fırsatı sunulması ile ön plana çıkılmaktadır. Ülkemizde 2019 tarihinde 700 TL olarak belirlenen Sabancı Vakfı burs tutarı her geçen yıl farklılık göstermesi ile ön plana çıkmaktadır. Başarılı öğrencilere özel olarak tasarlanan bu fırsatlar karşısında pek çok vatandaşımız bu olanakları değerlendirmek istemektedir. Özellikle ihtiyaç sahibi olan ve maddi durumu iyi olmayan öğrenciler için sunulan bu olanak öğrencilerin eğitim yaşantısını devam ettirebilmesi için önemli bir yere sahip olmasıyla beraber ön plana çıkmaktadır. Vakıf tarafından sunulan bu fırsatlardan yararlanmak isteyen bireyler için burs imkanı karşılıksız olarak verilmesi önemli faktörler arasında bulunmaktadır. Başarılı öğrenciler için sunulan burs fırsatı başarılı bir akademik ortalamayı yakalaması durumunda tüm eğitim süreci içerisinde burs alma olanağına sahip olacağı anlamına gelmektedir.

 

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı