Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Okullar Ne Zaman Açılacak? MEB Bakanı Ziya Selçuk’tan Yeni Açıklama!

GÜNDEM

13 Mayıs 2020 Çarşamba 21:26:53

Okullar Ne Zaman Açılacak? MEB Bakanı Ziya Selçuk’tan Yeni Açıklama!

Koronavirüs salgını sürecinde Okullar ne zaman açılacak? Sorusunun yanıtı merakla araştırılıyor. Milyonlarca öğrenci ve veli Koronavirüs nedeniyle tatil edilen okulların açılacağı tarihi öğrenmek istiyor. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ta konuyla ilgili güncel açıklamalarda bulunuyor.

Koronavirüs salgını sürecinde Okullar ne zaman açılacak? Sorusunun yanıtı merakla araştırılıyor. Milyonlarca öğrenci ve veli Koronavirüs nedeniyle tatil edilen okulların açılacağı tarihi öğrenmek istiyor. Bu süreçte Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’ta konuyla ilgili güncel açıklamalarda bulunuyor. Bakan Selçuk, Okullar NE Zaman Açılacak? Sorusuyla ilgili olarak son dakika yeni bir açıklamada bulundu! İlkokul, ortaokul, lise ve üniversitelerde eğitim öğretim ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman açılacak? Detaylar haberimizde…

Koronavirüs salgınının Türkiye’de ilk görüldüğü vakanın ardından alınan hızlı tedbir ve etkin kararlar çerçevesinde okullar tatil edilmişti. Milyonlarca öğrenci evlerinden uzaktan eğitim modeliyle eğitim-öğretime devam ederken, Koronavirüs’te normalleşme planlarının konuşulduğu şu günlerde Okullar Ne Zaman Açılacak? Sorusu da sıklıkla araştırılmaya başlandı! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan okulların açılacağı tarihle ilgili son dakika açıklaması geldi!

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK?

Koronavirüs salgınına dair Mayıs ayı Normalleşme Planının Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanmasının ardından gözler okulların açılacağı tarihe çevrildi. AVM’ler ile Berber ve Kuaför salonları gibi pek çok iş yeri ve işletmenin faaliyetlerine tekrar başlaması, Koronavirüs vaka ve ölüm sayılarında son günlerde yaşanan düşüş ve salgınının yayılma hızının azalması da okulların açılacağı tarihle ilgili araştırmaları hızlandırdı. Okullar ne zaman açılacak? Sorusu Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a da soruldu. Bakan Selçuk, yaptığı açıklamada okulların açılacağı tarihle ilgili topu Bilim’e attı. Ziya Selçuk, okulların açılacağı tarihi ve okulların eğitim-öğretime ne şekilde devam edeceği konusunu Bilimsel verilerin ortaya çıkaracağını belirtti.

ZİYA SELÇUK’TAN OKULLARIN AÇILMASIYLA İLGİLİ YENİ AÇIKLAMA!

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabı üzerinden yeni bir açıklama yaptı! Bakan Selçuk, Kamuoyundan ricam diyerek #tatildeuzaktaneğitim hashtagiyle paylaştığı mesajında okulların açılması konusuna bir takvim-tarih olarak bakılmaması gerektiğini ifade ederek toplum sağlığının ön planda olduğuna vurgu yaptı. Bakan Selçuk, okullar ne zaman açılacak sorusunun tek yanıtı var ve bu da “Çocuklarımız, öğrencilerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak.” ifadelerini kullandı. Okulların açılacağı tarih ve şekli de bize bilimsel veriler söyleyecek diyen MEB Selçuk, okulların açılma tarihiyle ilgili herhangi bir takvim gününün belirlenmediğini de açıklamış oldu.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı