Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet! Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom bedava internet kampanyası
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet! Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom bedava internet kampanyası

GÜNDEM

13 Aralık 2020 Pazar 22:30:42

Son Güncelleme: 13/12/2020 22:29:54

Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet! Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom bedava internet kampanyası

Koronavirüs salgını sonrasında eğitim sistemi de uzaktan eğitime döndürüldü. Bu süreçte öğrencilerin derslerinden geri kalmaması için Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom operastörlerinden öğrencilere 6 GB ücretsiz internet dağıtılıyor. Ziya Selçuk yaptığı açıklamada bedava internetin geçtiğimiz döneme göre iki kat daha fazla verileceğini açıkladı.

İnternet paketi olmayan vatandaşlara, devletten ve GSM operatörlerinden bedava internet paketi müjdesi geldi. Uzaktan eğitim dönemine geçilmesi ile birlikte, internet paketlerinin hızlı bitmesinden şikayetçi olan vatandaşların yardımına Bakanlıklar ve GSM operatörleri koştu. EBA sistemi üzerinden uzaktan eğitim gören ve internet konusunda sıkıntı yaşayan kişilere bedava 6 GB internet verileceği öğrenildi. Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlutarafından yapılan açıklamada, bu dönem de öğrencilere ücretsiz internet paketi verilmeye devam edileceği belirtildi. Vatandaşlar ise “Vodafone, Turkcell, Türk Telekom bedava internet paketi nasıl alınır? Bedava internet kampanyaları nelerdir? Ücretsiz internet nasıl alınır?” gibi soruların cevaplarını araştırıyor. İşte tüm bu sorularınızın cevapları…

bedava internet kampanyalarından yararlanmak isteyen telefon kullanıcıları operatörlerin ücretsiz internet kampanyaları araştırmaya başladı. Bedava internet kampanyaları talepleri en çok uzaktan eğitim gören kişilerden geldi. Uzaktan eğitim esnasında internet kotası çok hızlı biten vatandaşlar devletin bedava internet sağlamasını bekliyor. Bakanlık ise bu dönemde 6 GB bedava internet verileceğini açıkladı.

ULAŞTIRMA BAKANI MÜJDEYİ VERDİ

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu,strateji belgesi ve eylem planı hakkında bir açıklama yaptı.Yapılan açıklamada, Türkiye’nin altyapısına yapılan yatırımlar ve iyileştirmeler hakkında çeşitli açıklamalara da yer verildi. Karaismailoğlu, 2020 ile 2023 yıllarını kapsayan ulusal strateji belgesinin titiz bir şekilde hazırlandığını aktardı. Öğrencilerin internete ihtiyacı olduğu takdirde, ücretsiz internet paketi vermeye devam edeceklerini belirtti.

Uzaktan eğitim sürecinde, öğrenciler internet kotalarının hemen bitmesinden şikayetçi. Çoğu hanede, internet üzerinden uzaktan eğitime devam eden birden fazla öğrenci olduğu için internet kotası yetersiz geliyor. Vatandaşlar, yetkili mercilerin bu sorunlara çözüm bulmasını bekliyor.

ÜCRETSİZ BİLGİSAYAR, TABLET VE İNTERNET VERİLECEK

İhtiyaç sahibi öğrencilere ücretsiz dizüstü bilgisayar ve tablet kampanyalarıyla destek sağlanırken, öğrencilerin derslere girebilmesi için gerekli olan internet için operatörlerden kampanya yapmaları bekleniyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, son yaptığı açıklamada operatörler ile iletişime geçtiklerini ve geçen dönem verilen internetin iki katı kadar internet verileceğini müjdeledi.

VODAFONE, TÜRK TELEKOM VE TURKCELL ÜCRETSİZ İNTERNET

Vodafone, Türk Telekom ve Turkcell’in, söz konusu internet kampanyaları ile ilgili bir açıklama yapması bekleniyor. Bu operatörlerin, uzaktan eğitimi desteklemek amacıyla, EBA üzerinde kullanılmak üzere yeni internet kampanyalarının başlatılması vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor. Operatörlerden konuyla ilgili açıklamalar geldiğinde sizi bilgilendireceğiz. Gelişmeleri sitemizden takip etmeye devam edin.

Bedava internet nasıl alınır?

GSM operatörleri abonelerinin interneti ihtiyaçlarını gidermek amacıyla çeşitli kampanyalar düzenler. Bu kampanyalar kapsamında, operatörlere bağlı olan uygulamaları indirerek veya telefonunuza TL yüklemek, 4,5G’ye geçmek gibi çeşitli faaliyetler karşılığında bedava internet kazanabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı