O Kişilere Para İadesi Yapılacak! On Binlerce Vatandaşımız Parasını İade Alıyor! E Devlet’ten Başvurularınızı Yapın
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

O Kişilere Para İadesi Yapılacak! On Binlerce Vatandaşımız Parasını İade Alıyor! E Devlet’ten Başvurularınızı Yapın

GÜNDEM

8 Aralık 2020 Salı 13:46:14

O Kişilere Para İadesi Yapılacak! On Binlerce Vatandaşımız Parasını İade Alıyor! E Devlet’ten Başvurularınızı Yapın

Vatandaşlarımız için sunulan olanaklar ile beraber kredi kartı kullanıcıları için büyük fırsatlar sunulmaya devam etmektedir. On binlerce vatandaşımız e devlet üzerinden başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek gündemimizde bulunabilirsiniz. Kredi kartı kullanıcıları için kart iadeleri alınması ile beraber 100 bin şikayet oluşturulmasının ardından konu ile ilgili son dakika gelişmeler bulunmuştur.

Kart kullanıcıları için alınan kararlar doğrultusunda kart aidatlarının alınmaması gerektiğine dair vurgulamalar yapılmıştır. Ancak bazı bankalar bu kararı dikkate almayarak halen kullanıcılardan kredi kartı aidatı sunulmaya başlanmış bulunmaktadır. Kart kullanıcıları için sunulan olanaklar sayesinde pek çok vatandaşımız için iadelerin gerçekleşeceğine dair açıklamalar yapılmıştır. Pek çok vatandaşımızı yakından ilgilendiren fırsatlar ile beraber dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bulunmaktadır. Milyonlarca vatandaşımız bu fırsatları değerlendirerek hemen başvuru işlemlerinizi gerçekleştirerek sizden kesilen paraları alma fırsatını bulabilirsiniz.

Bankalar tarafından son zamanlar da alınmaması gerekirken bankalar maalesef pek çok kullanıcısından aidat ücretleri almaktadır. Ancak 100 bin’e yakın şiayetin gelmesinin ardından vatandaşlarımız e Devlet üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirebileceklerdir Her ay düzenli ya da yılda 1 defa alınan kart aidat ödemeleri vatandaşlarımız için can sıkıcı olan durumlar arasında bulunmaktadır. Milyonlarca vatandaşımız için oluşturulan bu fırsatlar dahilinde kart aidatlarının iade edilmesine yönelik fırsatlar sunulmaya başlamış bulunmaktadır. İşte konuya dair merak edilen tüm ayrıntılar…

100 BİN KİŞİ ŞİKAYET OLUŞTURDU! AİDAT ÖDEMELERİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ!

Bankalar tarafından kart aidatları alınmaya başlanmasının ardından 100 bin kişi tarafından bu durum şikayet oluşturulması ile yeni kararlar alındı. Alınan bu kararlar doğrultusunda vatandaşlarımız için beklenen müjdeli haber geldi. On binlerce vatandaşımız büyük olanakları değerlendirebilmek için büyük fırsatları gün yüzüne çıkaracaktır. Vatandaşlarımız bu olanakları gün yüzüne çıkarmasının ardından vatandaşlarımız bu fırsatları gün yüzüne çıkarılabilmektedir. Ancak bu durum bankalar tarafından halen dikkate alınmıyor. Halen banka kredi kartı kullanıcılarından aidat kesinti yapıldığına dair açıklamalar yapılmıştır. Ancak bu durum karşısında yapılan açıklamaların gün yüzüne çıkmasının ardından vatandaşlarımız e Devlet üzerinden başvuru işlemlerini gerçekleştirerek hesaplarından yapılan kesintileri alma fırsatını elde edebileceklerdir.

İADE BAŞVURUSU YAPANLARIN GEREKÇELERİ GENEL OLARAK ŞU ŞEKİLDE:

”4822 sayılı kanun ile değişik 4077 sayılı tüketicinin korunması hakkında kanunun sözleşmedeki haksız şartlar başlıklı 6 maddesi gereğince bankanızın almakta olduğu üyelik ücreti herhangi bir hizmet karşılığı olmadığından haksız söz konusu sözleşme şartı önceden hazırlanmış.

T.C. Yasalarına göre yapılan bu ücretlendirme 13. Hukuk dairesince verilen 2011/47 ** esas 2011/115** sayılı son karara göre söz konusu yıllık kart ücreti aidatının bk. 125. Madde ve HGK 2010/1-93-88 sayılı karar uyarınca geriye dönük kesilen kart aidatlarının da iadesinin de olacağına dair de kesin hükmü bulunmaktadır. Mevcut yasal düzenlemeler çerçevesinde ekstreme yansıtılan yıllık kart ücretinin iptalini istiyorum.”

Şeklinde iade taleplerini oluşturmak istemektedirler. Böylelikle kredi kartı kullanıcıları başvuru işlemlerini gerçekleştirdikten sonra paralarını iadelerini alabileceklerdir.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

  • E- Devlet üzerinden başvuru yapmak suretiyle kredi kartı aidatlarını geri almak mümkündür. Bunun için; TC kimlik numarası ve şifreyle e-devlet sitesine giriş yapılır
  • Arama bölümüne “tüketici hakem heyeti” yazıp aranır.
  • Yeni başvuru butonuna tıklayın. Uyarıları okudum, kabul ediyorum dedikten sonra başka sayfaya yönlendirmektedir.
  • Devam et dedikten sonra hangi bankadan kredi kartı alındıysa, o bankanın seçilmesi gerekmektedir.
  • Yönlendirilen diğer sayfada; banka başvuru tarihi, konu ve başvurunuzu anlatan kısa açıklama yazdıktan sonra, bankadan yazılı cevap aldınız mı? Sorusunu cevaplayarak başvuru tamamlanır.
  • Tüketici Hakem Heyetine başvurular e Devlet kapısı üzerinden yapılıyor.

 

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı