Metropolitan Sanat Müzesi'nin Kuruluşunun 151. Yıl Dönümü Doodle Oldu
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Metropolitan Sanat Müzesi’nin Kuruluşunun 151. Yıl Dönümü Doodle Oldu

GÜNDEM

13 Nisan 2021 Salı 00:25:11

Metropolitan Sanat Müzesi’nin Kuruluşunun 151. Yıl Dönümü Doodle Oldu

Google 13 Nisan tarihinde Metropolitan Sanat Müzesi’nin kuruluşuna özel Doodle hazırladı. 151. kuruluş yıl dönümünde Metropolitan Museum of Art Google tarafından ön plana çıkartıldı. Peki dünyanın en büyük müzelerinden biri olan Metropolitan Museum of Art nerede?

13 Nisan Salı günü Google yeni Doodle ile kullanıcılarının karşısına çıktı. Metropolitan Sanat Müzesi’nin 151. kuruluş yıl dönümüne özel Doodle hazırlandı. Bu yazımızda Metropolitan Museum of Art hakkında merak edilen detayları sizler için bir araya getirdik.

Metropolitan Sanat Müzesi

İngilizce ismiyle Metropolitan Museum of Art New York Central Park’ın hemen yanında bulunan dünyanın en önemli müzelerinden bir tanesidir. Müze bünyesinde Antik Yunan Tarihi, Mısır ve Roma dönemlerine ait çok önemli eserler yer almaktadır.

Müzenin bir bölümü ise sadece Avrupa Tarihi için ayrılmıştır. Geçtiğimiz yüzyıllara ait önemli eserler burada sergilenmektedir. Müzede dünyaca ünlü ressamların ünlü eserleri sergilenmektedir. Buna ek olarak müzede çocuklara özel bir bölüm ayrılmıştır. Çocuklar bu bölümde araştırma yapabilir ve etkinliklerle sanat eğitimine katılabilirler.

Covid-19 salgını süresinde 202 gün boyunca kapalı kalmıştır. Geçtiğimiz yılın verilerine göre yıllık 1.1 milyon ziyaretçi sayısıyla birlikte dünyanın en çok ziyaret edilen 9. müzesi ünvanını elinde bulundurmaktadır. Yapısal olarak Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük müzesidir. Müzede 2 milyondan fazla eser sergilenmektedir.

Antik Yakın Doğu Sanatı, Afrika ve Amerika Sanatları, Asya Sanatı, Mısır Sanatı, Yunan ve Roma Sanatı başta olmak üzere sayısız eseri bünyesinde barındırmaktadır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı