Memurlara ve Emeklilere sevindiren haber: Memurlara enflasyon farkı, memur emeklisine zam!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Memurlara ve Emeklilere sevindiren haber: Memurlara enflasyon farkı, memur emeklisine zam!

GÜNDEM

7 Haziran 2020 Pazar 19:03:50

Son Güncelleme: 07/06/2020 19:03:56

Memurlara ve Emeklilere sevindiren haber: Memurlara enflasyon farkı, memur emeklisine zam!

Memura fark emekliye zam için son 2 ay kalmasıyla birlikte birçok vatandaş merak içerisinde bekliyor. Mayıs ve Haziran enflasyon rakamları emekli ve memurun zam oranını belirleyecek olması birçok vatandaşımız için heyecanlı bekleyiş sürdürüyor.

Memura fark emekliye zam için son 2 ay kalmasıyla birlikte birçok vatandaş merak içerisinde bekliyor. Mayıs ve Haziran enflasyon rakamları emekli ve memurun zam oranını belirleyecek olması birçok vatandaşımız için heyecanlı bekleyiş sürdürüyor. Nisan ayı için enflasyon rakamları TÜİK tarafından resmi rakamlar doğrultusunda açıkladı. TÜİK Nisan ayı enflasyon rakamında TÜFE’de yüzde 85 oranında artış gösterdiğini belirtti.

ENFLASYON İTO’DA VE TÜİK ARASINDA FARKLI ÇIKTI!

İstanbul Ticaret Odası verileri doğrultusunda, İstanbul da nisan ayı ila mart ayı kıyaslanması durumunda fiyatların yüzde 1,04 oranında artış kaybettiği gözlemlendi. Aynı zamanda toptan fiyatlar üzerinde de yüzde 0,83 oranında artış kaybedildi. TÜİK tarafından hazırlanan Türkiye çapında ki veriler doğrultusunda İTO İstanbul ilindeki enflasyon rakamları belli oldu. Unutmamak gerekir ki emekli ve memurların zam oranlarında TÜİK tarafından açıklanan resmi rakamlar geçerli oluyor. Bu doğrultuda TÜİK tarafından açıklanan resmi rakamlar birçok kişi tarafından merak edilerek araştırılıyor.

KÜMÜLATİF 3,16 OLARAK BELİRLENDİ!

Yılın ilk 4 ayı için kümülatif enflasyon rakamları yüzde 3.16 olmasıyla dikkatleri üzerine çekti. Mayıs ve Haziran ayları içerisinde enflasyon oranının yüzde 4’ü aşması bekleniyor. Böyle bir durumunda gerçekleşmesi durumunda memur ve memur emeklileri için aşılan miktar kadar enflasyon farkı maaşlara yansıtılacak.  Böylelikle enflasyon yüzde 4’ü geçerse daha fazla zam olacağı anlamına geliyor.

MAYIS VE HAZİRANDA 0,84’Ü AŞMASI BEKLENİYOR!

Mayıs ve haziran ayları için enflasyon rakamı toplam da yüzde 0,84 oranının üzerinde çıkması bekleniyor. Bu doğrultuda emekliler aşan kısım için fark alma hakkına sahip olacak. 2020 tarihinde ilk altı ay için memurlar yüzde 4 zam aldı. İkinci altı ay içerisinde de yüzde 4 zam alması bekleniyor. Enflasyon rakamları ile birlikte kümülatif olarak hesaplanması bir önceki yılın artış oranlarına göre değerlendirmeye alınmaktadır.

EMEKLİLER İÇİN ZAM ORANI 2 AY HARİÇ 3.16

SSK ve BAĞKUR emeklileri için enflasyon oranının ilk 6 ay içerisinde zam oranları belirlenecek. Mevcut durumlar doğrultusunda ilk 4 ay rakamlarına bakılması doğrultusunda yüzde 3.16 zam oluşturuldu. Böylelikle emeklilerin kesin zam oranının belli olması için Mayıs ve Haziran aylarında belirlenen enflasyon oranlarının net bir şekilde açıklanması bekleniyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı