Memur, SSK ve BAĞ-KUR emeklisi ne kadar zam alacak belli oluyor!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Memur, SSK ve BAĞ-KUR emeklisi ne kadar zam alacak belli oluyor!

GÜNDEM

5 Aralık 2020 Cumartesi 12:48:08

Son Güncelleme: 05/12/2020 12:48:55

Memur, SSK ve BAĞ-KUR emeklisi ne kadar zam alacak belli oluyor!

Emeklilerin merakla beklediği zam haberi geliyor. Memur, SSK ve BAĞ-KUR emeklisi ne kadar zam alacak? Zamlı emekli maaşları açıklanma tarihi belli oldu mu? Zamlı emekli maaşı yüzde kaç zamlanacak hesaplara ne kadar geçecek sorusu yanıt arıyor.

Enflasyon oranlarının açıklanması ile birlikte gözlem maaşlara gelecek zam oranlarına çevrildi. Her kesimden memur, memur emeklisi vatandaşımızsa maaşlarına yapılacak olan zamlar dört gözle bekliyor. Pek zam oranları açıklandı mı? İşte tüm ayrıntılar haberimizde;

Memur, SSK ve BAĞ-KUR emeklisi ne kadar zam alacak?

Maaş zam oranlarına etki edecek son enflasyon oranının da açıklamamsıyla zam oranları kesinlik kazandı. Peki kim ne kadar zam alacak? SSK emeklilerine ne kadar zam geliyor? BAĞ-KUR emeklisi ne kadar zam alacak? İşte tüm ayrıntılar;

Son dakika haberi olarak Kasım ayı enflasyonun açıklanmasının ardından veriler de art arda geldi. Vatandaşlarımız merakla beklediği, yardım paralarına olan zamlar, kira oranları ve daha birçok alanda yeni hesaplamalar yapıldı. Aynı zaman vatandaşlarımızın maaşlarına gelecek olan zam oranları da belli oldu. SSK ve BAĞ-KUR emekli olan vatandaşlarımız da ne kadar zam arayacaklarını araştırmaya başladı. Son enflasyon rakamları ile birlikte yapılacak zam oranı %7 seviyesinde olacak. Kesim oranı ise + Ocak tarihinden açıklanacak.

Memuru olsun emeklisi olsun her kesimden vatandaşımız ne kadar zam alacağına dair merak içinde açıklanacak enflasyon rakamlarını takip ediyordu. Enflasyon rakamlarının açıklanması ile birlikte vatandaşlarımızın alacakları zam oranları da belirlenmiş oldu.

Memur ve memur emekli olan vatandaşlarımız Temmuz döneminde toplu sözleşmeler ile birlikte ek olarak %1,75 oranında bir enflasyon farkından yararlanmıştı. SSK ve BAĞ-KUR emekli vatandaşlarımız ise temmuz ayında ise enflasyon rakamlarına göre %5,75 oranında zam almıştı.

Temmuz döneminde bu yana ise yılbaşında gelecek zam oranları merak ediliyordu.

Memur ve memur emeklilerimize 2020 yılının ilk ayına dair %4 zam oranı yapılmıştı dönemlere dair enflasyon oranları ise ocak ayında hesaplara yatırılmış olacak.

Memurlara yine 2021 yılının ilk altı ayına dair ocak döneminde %3 oranında zam verilecek. Yılın ikinci yarı dönemine dair enflasyon oranları da yine bu zam ila birleşecek.

ENFLASYON ORANLARI

TÜRK verilerine göre yıllık enflasyon düzeyi %14 olarak açıklandı. Kasım döneminde enflasyon %2,3 artış gösterdi.

2020 yılı kasım ayı 2019 yılının kasım döneminde göre enflasyon oranları %14,03 bir önceki yılın aralık dönemine göre %13,19 ve son olarak da bir önceki aya göre %2,30 artış gösterdi.

Temmuz- Kasım ayı arasındaki enflasyon ise %7 olarak belirtildi.

MEMURA %3 ZAM MÜJDESİ

Memur ve memur emeklisi vatandaşlarımıza ise Kasım ayı enflasyon oranları da dikkate alındığında %4 oranındaki sözleşme zammına ek olarak %3,02 oranında da enflasyon farkı eklenecek.

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİSİNE %7 ZAM MÜJDESİ

Öte yandan SSK ve BAĞ-KUR emekli vatandaşlarımız zam oranlarını öğrenmek için açıklanacak enflasyon rakamlarını dört gözle bekliyorlardı. SSK ve BAĞ-KUR emekli vatandaşlarımız ocak ayında %7 zam alacaklar.

KESİN ZAM ORANI 4 OCAK’TA BELLİ OLACAK

Vatandaşlarımızın maaşlarına eklenecek enflasyon farkları belli olsa da kesinleşmiş son rakamlar 4 Ocak tarihinde resmi olarak açıklanacak.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı