MEB bedava tablet başvurusu nasıl yapılır? Esenler Belediyesi ücretsiz tablet başvuru ekranı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

MEB bedava tablet başvurusu nasıl yapılır? Esenler Belediyesi ücretsiz tablet başvuru ekranı

GÜNDEM

24 Eylül 2020 Perşembe 14:42:25

Son Güncelleme: 24/09/2020 14:42:47

MEB bedava tablet başvurusu nasıl yapılır? Esenler Belediyesi ücretsiz tablet başvuru ekranı

Okulların koronavirüs nedeniyle uzaktan online eğitime geçmesi ile birlikte öğrencilerin eğitimden eksik kalmaması adına ücretsiz laptop ve tablet kampanyaları başlatıldı. Vatandaşlar ise “MEB ücretsiz tablet başvurusu nasıl yapılır? MEB’den bedava tablet nasıl alınır? Bedava tablet veren kurumlar hangileri? Tablet bağışı nasıl yapılır?” gibi soruların yanıtlarını merak etmeye başladı. Sizler için ücretsiz tablet dağıtan kurumları ve bu kurumlara nasıl başvuru yapılacağını araştırdık. İşte ücretsiz tablet bağışıyla ilgili tüm detaylar… 

Geçtiğimiz günlerde Acun Ilıcalı tarafından başlatılan ihtiyaç sahibi çocuklara laptop ve tablet kampanyası tüm ülkede büyük yankı uyandırdı. Acun Ilıcalı’nın ardından diğer kurumlar da elini taşın altına koydu. Selçuk Bayraktar,Twitter hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, TEKNOFEST2020 kapsamında toplam 81 bin tablet ve bilgisayar bağışı yapıldığını açıkladı. Çeşitli firmalar ücretsiz tablet ve bilgisayar dağıtımı için başvuruları başlattı.

TABLET VE BİLGİSAYAR BAĞIŞI NASIL YAPILIR?

Koronavirüs sebebiyle uzaktan online eğitim alacak olan tablete veya bilgisayarı olmayan öğrenciler için ücretsiz bilgisayar ve tablet dağıtımı kampanyası başlatıldı. Öğrencilerin materyal eksikliği nedeniyle eğitimden uzak kalmaması içinAcun Ilıcalı’nın MEB ve Kızılay desteklibaşlattığı“Haydi Şimdi” kampanyasına  destek olmak isteyen kişilerin SMS yoluyla“EĞİTİM” yazıp 2868’e mesaj göndermeleri gerekmektedir. SMS gönderdiğinizde 10 TL bağış yapmış olacaksınız. Buna ek olarak, Türk Kızılay Mobil Çağrı Merkezi olan “168”i arayarak da bağış yapabilirsiniz.

HAYDİ ŞİMDİ ÜCRETSİZ TABLET VE BİLGİSAYAR KAMPANYASINDAN NASIL YARARLANILIR?

Acun Ilıcalı tarafından başlatılan ücretsiz tablet ve bilgisayar bağışından elde edilen gelir MEB’e aktarılacak ve MEB ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtımı yapacak. Ücretsiz tablet ve bilgisayar için başvuruların ne zaman ve nasıl yapılacağı henüz belli olmadı.

7.5 MİLYON LİRA BAĞIŞ YAPILDI

Uzaktan eğitim alan öğrencilere bilgisayar ve tablet desteği kapsamında yapılan bağış gecesinde, 100 bin lira ve üzerinde bağış yapan kişiler canlı yayına alındı. SMS ile bağış yapmak isteyen kişiler de EĞİTİM yazıp 2686’ya kısa mesaj göndererek 10 liralık bağış yaptı. Gecenin sonunda 7.5 milyon lira bağış toplandığı açıklandı. Bu rakama henüz SMS üzerinden gönderilen bağışlar dahil edilmedi.

TEKNOFEST2020 paydaşlarıve ev sahiplerininyaptığı toplam tablet bilgisayar bağışı da 81 bine ulaştı.

ESENLER BELEDİYESİ ÜCRETSİZ TABLET BAŞVURUSUNU AÇTI

Esenler Belediyesi Eğitime Destek Kampanyası kapsamında dağıtacağı tabletlerin başvurularını başlattı. Tablet başvuruları Esenler Belediyesi’nin resmi internet sitesi üzerinden alınacak.

https://onlineislemler.esenler.bel.tr/omis/#/kampanya/tablet-basvuru adresinden ücretsiz tablet kampanyasına başvurabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı