Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kredi notu düşük olanlara müjde! Kredi sicil affı sonunda geldi! İşte kredi sicil affını uygulayan bankalar!

GÜNDEM

18 Mayıs 2020 Pazartesi 21:41:04

Kredi notu düşük olanlara müjde! Kredi sicil affı sonunda geldi! İşte kredi sicil affını uygulayan bankalar!

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar aramalarına ek olarak yapılan bir diğer arama ise kredi sicil affı ne zaman gelecek? 2020 Kredi sicil affı gelecek mi? Gibi sorulardı. Bu sorulara nihayet devlet tarafından bir cevap geldi. Kredi sicil affı geliyor mu?

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar aramalarına ek olarak yapılan bir diğer arama ise kredi sicil affı ne zaman gelecek? 2020 Kredi sicil affı gelecek mi? Gibi sorulardı. Bu sorulara nihayet devlet tarafından bir cevap geldi. Kredi sicil affı geliyor mu? Kredi sicil affı yapılacak mı? Soruları arama motorlarında arayan vatandaşlarımıza özel olarak hazırladığımız bu haberimiz ile beraber vatandaşlarımız artık çok daha kolay bir şekilde kredi başvurusu yapabilecek. İşte kredi sicil affı ile alakalı tüm detaylar…

Kredi sicil affı ile daha önceki kredi borçları ve ödeme yapılmaması sonucunda kredi sicil notu sıfırlanır. Bu sayede kredi başvurusu yapıp kredi kullanamayan tüm vatandaşlarımız sanki ilk günkü gibi kredi başvurusu yapabilirler. Korona virüs sonrasında işsiz kalmış olan tüm vatandaşlarımıza özel olarak geliştirilen 2020 kredi sicil affı ile beraber artık herkes kredi başvurusu yapabilecek ve rahat bir şekilde kredi kullanabilecek. Kredi sicil affı genellikle devletimizin çıkarttığı bir yasa teklifi ile beraber gelir. Bu sayede Merkez Bankası’nda kredi sicili bozuk olan vatandaşlarımızın kredi sicili temizlenir, bu sayede herkes rahat bir şekilde kredi başvurusu yapabilir. Kredi sicil affı ile beraber tüm vatandaşlarımız rahat bir nefes alarak kredi başvurusu yapabilirler. Ödemelerini daha önce düzenli bir şekilde yapmamış olan vatandaşlarımızın rahat bir şekilde kredi çekebilmeleri düşünüldüğünde kredi sicil affı mutlaka gelmesi gereken bir yasadır.

2020 KREDİ SİCİL AFFI GELDİ Mİ?

Bankalar kredi sicil affı geldiği zaman hemen kredi sicil temizliğine başlarlar. Yasalarımızın emrettiği gibi uygulamaya başlayan bankalar kredi sicili bozuk olan vatandaşlarımızın rahat bir şekilde kredi kullanabilmesi için ellerinden geleni yapmaktadır. Bankaya olan kredi, kredi kartı veya çeşitli şekilde olan borçlarınızı ödememeniz kredi notunuzun düşmesine sebebiyet verir. Bu kapsamda sicil affı yasası ve bankaların sicil temizleme yasası yürürlüğe girmiştir. Alınan karar neticesinde herhangi bir banka sicil affı konusunda adım atmamıştır. 27 Ocak 2020 itibariyle bankalar herhangi bir açıklama yapmazken, şuanda sicil affı uygulayan bir banka da bulunmamaktadır.

2020 KREDİ SİCİL AFFINI BAŞLATAN BANKALAR HANGİLERİ?

Kredi sicil affı aşamalı olarak başlatılacak. İlk aşamada sadece kamu bankalarından başlandı, bu sayede kamu bankalarından rahat bir şekilde kredi başvurusu yapabilirsiniz. Kredi sicil affı uygulamasına başlayan kamu bankaları şu şekildedir:

  • Ziraat Bankası
  • Halkbank
  • Vakıfbank

KREDİ SİCİL AFFI İÇİN ŞARTLAR NELERDİR?

Ödemelerini düzenli bir şekilde yapamadığı gerekçesiyle kara listeye girmiş olan banka müşterileri 2020 sicil affı yasası ile kredi kullanabilirler. Sicil affı yasasından yararlanabilmek için bazı şartların yerine getirilmesi talep edilmektedir. Bunlar;

  • Borçların tamamının ödenmesi
  • Kredi veya kart borçlarının kapatılması
  • Sicil affı yasasının yürürlüğe girmesini müteakiben 6 ay sonra borçların tamamının kapatılmış olmasıdır.

 

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler

Yeni Haberler

Yukarı