Kredi kartı kullananlar bu dolandırıcılık yöntemine dikkat edin! Herkes 2.000 TL kaptırıyor!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kredi kartı kullananlar bu dolandırıcılık yöntemine dikkat edin! Herkes 2.000 TL kaptırıyor!

GÜNDEM

11 Eylül 2020 Cuma 00:18:46

Kredi kartı kullananlar bu dolandırıcılık yöntemine dikkat edin! Herkes 2.000 TL kaptırıyor!

Kredi kartı olan vatandaşlarımız için uyarı geldi. Ortalıkta dolanan dolandırıcılık haberleri ile pek çok vatandaşımız mağdur oluyor ve bu zorlu süreç içerisinde zor günler geçiriyor. Yapılan araştırmalar kapsamında kredi kartı dolandırıcıları mail Order yöntemini kullanarak pek çok vatandaşımızı dolandırmaya başlamış bulunmaktadır. Kredi kartı olan vatandaşlarımız gerekli tedbirleri almaz ise bu durumda borçlanacak ve borçlanmış oldukları süre zarfında zor günler geçirmeye başlayacaktır.

Kredi kartı olan vatandaşlarımız için uyarı geldi. Ortalıkta dolanan dolandırıcılık haberleri ile pek çok vatandaşımız mağdur oluyor ve bu zorlu süreç içerisinde zor günler geçiriyor. Yapılan araştırmalar kapsamında kredi kartı dolandırıcıları mail Order yöntemini kullanarak pek çok vatandaşımızı dolandırmaya başlamış bulunmaktadır. Kredi kartı olan vatandaşlarımız gerekli tedbirleri almaz ise bu durumda borçlanacak ve borçlanmış oldukları süre zarfında zor günler geçirmeye başlayacaktır. Milyonlarca vatandaşımız için sunulan kredi kartı ile ilgili problemlerin ortaya çıkması ile beraber bütün dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış bulunmaktadırlar. Mail Order yöntemi ile dolandırıcılar ortalıkta dolanmasının ardından vatandaşlarımız için uyarılar yapıldı. Mail Order yöntemi nedir? İşte konuya dair ayrıntılar…

DOLANDIRICILAR MAİL ORDER YÖNTEMİNİ KULLANIYOR!

Son zamanlar da kredi kartı dolandırıcıları artış göstermesinin ardından pek çok vatandaşımız için güçlük çekilmeye başlamış bulunmaktadır. Kredi kartı ile ilgili artış gösteren dolandırıcılar son zamanların en çok güçlük çekmiş oldukları durumlar arasında yerini almaktadır. Dolandırıcılar mail Order yöntemini kullanmaya başlamasıyla beraber etrafta pek çok vatandaşımızın canını yakmaktadırlar. Mail Order, kredi kartı numarası, kredi kartı son kullanma tarihi ve kredi kartı güvenlik numarası gibi elde edilen bilgilerin kredi kartı kullanılmadan yapılan alışveriş işlemlerine verilen isimler arasında bulunmaktadır. Dolandırıcılar bu yöntem ile pek çok vatandaşımızın mağdur olmasını sağlayarak alışverişlerini gerçekleştirmektedir.

Kredi kartı olmadan uzaktan alışveriş yapma olarak bilinen Mail Order yöntemi son zamanların en çok kullanılan yöntemleri arasında yerini aldı. Uzmanlar tarafından banka müşterilerine uyarıların yapılmaya başlamasıyla birlikte zor durumda olmaktadırlar. Uzaktan alışveriş yöntemi ile beraber bilinen bu yöntem kapsamında pek çok vatandaşımız için zor zamanlar başlamış bulunmaktadır.

PEK ÇOK VATANDAŞIMIZ MAĞDUR OLUYOR!

Yapılan araştırmalar kapsamında ülkemizde Mail Order yöntemi ile yaklaşık 2,5 milyon vatandaşımız mağdur olarak şikâyetlerini dile getirmektedir. Kredi kartı güvenlik numarası, son kullanma tarihi ve kart numarasını ele geçiren dolandırıcılar bu bilgileri elde etmesi ile beraber uzaktan alışverişlerini yapmaktadır. Uzmanlar kimse ile kart bilgilerinin paylaşılmaması gerektiğine dair uyarılar da bulunmasının ardından halen maalesef dolandırıcılar pek çok vatandaşımızın canını yakmaya devam etmektedir.

Günümüzde elde edilen bilgilere göre Mail Order yöntemini kullanmanın cezası çok düşük olmaktadır. Bu sebepten ötürü pek çok dolandırıcı bu yöntemi tercih etmesi ile beraber gündemimizde ki yerini almaktadır. Sigorta acenteleri üzerinden sigorta poliçesi yaptıran bireyler dolandırıcılar tarafından göz önüne alınmaktadır. Böylelikle hedefi haline gelmesi ile beraber alışverişi yapan bireyler bankada kileri bilgilendirmesi üzerine paralarını alma olanağına sahip olabilmektedir. Paralarını geri almak ise çok uzun bir süreçten geçmektedir. Özellikle günümüzde uzun bir mahkeme süreci içerisinde bulunmanız söz konusu olabilmektedir.

KİMSEYLE PAYLAŞMAYIN!

Kredi kartı ile ilgili olan tüm bilgilerini kimse ile paylaşmamanız en önemli unsurlar arasında bulunmasıyla beraber dikkatleri üzerine çekmektedir. Milyonlarca vatandaşımızı yakından ilgilendiren bu konu üzerine kredi kartı şifresi paylaşılmaması sizin hem maddi hem manevi açıdan etkileyecek durumlar arasında bulunmaktadır. Dolandırıcılar bu yöntemler ile kredi kartınızı kullanma ihtimali ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sebepten ötürü kredi kartını mail Order kapatma, mail Order sakıncaları hakkında araştırma yaparak bu konuda bilginizi arttırmak ve kredi kartını internetten alışverişe kapattırma gibi ek önlemler almak işinizi kolaylaştıracaktır.

 

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı