Kredi Ertelemede devam kararı çıktı! Faiz İstemeyen Bu Bankalar Takdir Topladı! 3 Aylık Faizsiz Kredi Erteleniyorlar
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Kredi Ertelemede devam kararı çıktı! Faiz İstemeyen Bu Bankalar Takdir Topladı! 3 Aylık Faizsiz Kredi Erteleniyorlar

GÜNDEM

29 Ağustos 2020 Cumartesi 21:12:51

Son Güncelleme: 29/08/2020 20:21:15

Kredi Ertelemede devam kararı çıktı! Faiz İstemeyen Bu Bankalar Takdir Topladı! 3 Aylık Faizsiz Kredi Erteleniyorlar

Kredi Erteleme de Faiz istemeyen bankaları sizler için hazırladık. Bu 5 Banka Kredi Ertelemede Faiz istemiyor. Hem bu zor günlerde hem bundan sonra bankalara teşekkür ediyoruz. TEB Bankası, Denizbank, QNB Finansbank, Vakıfbank ve Halkbank Kredi Ertelemede faiz istemiyor.

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm Dünyayı adeta esir alan Covid-19 yeni tip Koronavirüs salgını Türkiye’de an itibariyle 132 can kaybına neden olmuş durumda! Koronavirüs nedeniyle ticari ve ekonomik hayatta olumsuz etkileniyor. Bu süreçte bankalara kreid ve kredi kartı borcu olan vatandaş ve firmalar Kredi erteleme yapan bankaları araştırmaya başladı. Kamu ve özel bankalardan kredi erteleme müjdesi geldi! 3 Ay faizsiz kredi erteleme fırsatıyla vatandaş ve zorda kalan firmalar borçlarını öteleyebilecek. Bu haberimizde kredi erteleme yapan bankaları sizler için hazırladık…

Kredi borç erteleme işlemi ile ilgili detaylar vatandaşlar ve özellikle esnaf ve ticari işletmeler tarafından hızla araştırılıyor. Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm Dünyaya yayılan ve son olarak Türkiye’de de 11 Mart 2020 tarihinden bu yana görülmeye başlanan Covid-19 yeni tip Koronavirüs salgını Türkiye’deki ticari ve ekonomik hayatı da olumsuz etkilemiş bulunuyor. Bu zorlu süreçte bankalardan kredi ve kredi kartı borç erteleme müjdeleri peş peşe geliyor. İşçi, emekli, memur, esnaf ve ticari işletmeler düzeyinde herkesi kapsayıcı şekilde ekonomik tedbirler alınmaya devam ediyor. Kamu ve özel bankalardan kredi erteleme işlemi nasıl yapılır? Kredi erteleme yapan bankalar hangileri? Birçok banka, 3 ay faizsiz kredi öteleme işlemi gerçekleştiriyor. Bu haberimizde sizler için hazırladık…

KREDİ KARTI BORÇ ERTELEME İŞLEMİ NASIL YAPILIR? HANGİ BANKALAR BORÇ ERTELEDİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kredi kartı borçlarıyla ilgili ekonomik tedbirleri açıklarken, kredi kartı borçlarının Haziran ayı sonuna dek erteleneceğini duyurmuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamasının ardından Kamu bankaları olan Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, müşterilerinin Koronavirüs salgını sürecini en az ekonomik hasarla atlatabilmesi adına destek paketlerini tek tek açıkladı ve kredi ödemelerinin erteleneceğini duyurdu.

KREDİ ERTELEME YAPAN BANKALAR HANGİLERİ?

HALKBANK

Halkbank, Koronavirüs salgını nedeniyle zorlu bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde, yaptığı açıklamayla 31 Mart 2020 tarihine kadar olan taksit, anapara ve faiz ödemelerinin firmalar ve bireysel müşteriler bazında, ertelenebileceğini duyurdu.

Halkbank’ın Koronavirüs’e karşı açıkladığı destek paketinde esnaf ve zanaatkarlara yönelik tedbirler de yer alıyor. Buna göre Halkbank, Esnaf ve zanaatkarların kullandıkları kredilerin Ağustos aylarındaki vadesi gelecek anapara ve faiz ödemelerinin ödeme vadesinden itibaren 3 ay süreyle faizsiz olarak ertelenebileceğini duyurdu.

Esnaf ve Ticari işletmeler nezdinde nakit akışı bozulan Halkbank müşterileri, kredilerini 6 ay süreyle ödemesiz dönemde uygun vade ve ödeme seçeneğiyle yeniden yapılandırma yoluna gidebilecek. Turizm vb. dönemsellik arz eden sektörlerde ödemesiz dönem 12 aya kadar çıkabilecek.

VAKIFBANK

Vakıfbank da tıpkı Halkbank ve Ziraat Bankası gibi Koronavirüs’e karşı açıkladığı destek paketiyle ekonomiyi ve vatandaşı desteklemeye kararlı. Vakıfbank müşterisi firmalar, 31 Mart 2020 itibariyle Dönem sonu faizleri de dahil olmak üzere 30 Haziran 2020’ye kadar olan tüm kredi taksitleri ve ödemeleri konusunda esnek ödeme koşullarına kavuşturulacak. Firmaların Vakıfbank ile iletişime geçerek yeni ödeme planları ve yapılandırma işlemlerine girişmesi bekleniyor.

QNB FİNANSBANK

Özel sektör bankalarından olan QNB Finansbank’ta kredi kullanan gerçek ve tüzel kişiler nezdinde, Koronavirüs salgını nedeniyle ödeme zorluğu çeken müşterilerinin bankaya başvurmaları durumunda 3 ay süreyle anapara, faiz ve komisyon ödemelerinin durdurulacağını açıkladı.

DENİZBANK

Koronavirüs salgını nedeniyle Denizbank’tan da kredi erteleme müjdesi geldi. Denizbank, müşterilerinden talep gelmesi durumunda 30 Ağustos’a kadar anapara, faiz ve taksit ödemelerinde 3 aya kadar öteleme kararı aldığını duyurdu.

TEB

TEB müşterileri de bankalarına başvuruda bulunarak 30 Ağustos 2020 tarihine dek olan anapara ve faiz ödemeleri aynı koşullarla 3 ay erteleme imkanına kavuşabilecek. TEB de, Koronavirüs salgını nedeniyle ekonomik parametrelerin bozulduğu zorlu süreçte banka müşterilerine gereken desteği veriyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
1 Yorum

1 Yorum

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı