KPSS şartı olmadan OMG 700 işçi alacak! Başvurular için son 4 gün
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

KPSS şartı olmadan OMG 700 işçi alacak! Başvurular için son 4 gün

GÜNDEM

6 Ağustos 2020 Perşembe 23:12:46

Son Güncelleme: 06/08/2020 21:18:37

KPSS şartı olmadan OMG 700 işçi alacak! Başvurular için son 4 gün

Orman Genel Müdürlüğü personel alımı için İŞKUR üzerinden ilanlar yayınlandı. Personel alımlarında KPSS şartı bulunmazken, adaylar kura yöntemiyle belirlenecek.

Orman Genel Müdürlüğüne yapılacak olan 700 kişilik işçi alımı Resmi Gazete’de yayımlandı. İlanın paylaşılmasıyla birlikte vatandaşlar OGM işçi alımıyla ilgili araştırma yapmaya başladı. OGM’ye200 greyder operatörü, 200 iş makinesi operatörü, 200 ekskavatör operatörü, 60 dozer operatörü ve 40 traktör operatörü alınacağı açıklandı. İşte “Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı başvuruları nasıl yapılır? Orman Genel Müdürlüğü başvuru şartları nedir? Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı başvuru tarihi ne zaman?” sorularının cevapları…

Orman Genel Müdürlüğü işçi alımı pek çok vatandaş tarafından uzun süredir bekleniyordu. Resmi Gazete’de işçi alımıyla ilgili tüm detaylar duyuruldu. 4 Ağustos tarihinden itibaren başvuruların başlayacağı OGM işçi alımı kapsamında koşulları sağlayan toplam 700 işçi çalışmaya başlayacak.

OGM İŞÇİ ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ

OGM personel alım başvuruları 4 Ağustos 2020’den itibaren başladı.İşkur üzerinden yayınlanacak olan açık iş ilanları 10 Ağustos’a kadar başvuru kabul edecek.

KİMLER İŞE ALINACAK?

Orman Genel Müdürlüğüne toplam 700 adet olmak üzere, 200 adet greyder operatörü, 200 adet iş makinesi operatörü, 200 adet ekskavatör operatörü, 60 adet dozer operatörü ve 40 adet traktör operatörü daimi olarak alınacak.

OGM İŞÇİ ALIMINA NASIL BAŞVURULUR?

Vatandaşlar, esube.iskur.gov.tr adresinde arama butonuna ‘OGM’ yazarak açık iş ilanlarını inceleyebiliyor. Koşulları sağlayan adaylar buradan ilanlara başvurabilecek. Açık ilanlar 10 Ağustos 2020’ye kadar sitede kalmaya devam edecek.

OGM İŞÇİ ALIMI ŞARTLARI NELERDİR?

Orman Genel Müdürlüğüne yapılacak olan işçi alımı başvurusu için adaylarda aranan genel ve özel şartlar İşkur’un resmi internet sitesinde açık iş ilanları kısmında belirtilecek. Başvurmak isteyen vatandaşlar iskur.gov.tr adresindeki Orman Genel Müdürlüğüne ait açık ilanları görebilir ve başvuru şartlarını inceleyebilir.

İşkur kapsamında yapılacak olan OGM sözlü ve uygulamalı sınavına iş ilanında belirtilen kadro sayısının 4 katı kadar aday çağrılması bekleniyor. Çekilecek kura sonucunda adaylar belirlenecek. Kura yerleri ve tarihleri İşkur açık iş ilanlarında ve Orman Bölge Müdürlüğü resmi internet sitesinde duyurulacaktır.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı