KPSS şartı olmadan 3 Bin - 4 Bin TL maaşla personel alımı yapılacak! İŞKUR başvuruları başladı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

KPSS şartı olmadan 3 Bin – 4 Bin TL maaşla personel alımı yapılacak! İŞKUR başvuruları başladı

GÜNDEM

27 Ekim 2020 Salı 19:12:35

Son Güncelleme: 27/10/2020 18:16:07

KPSS şartı olmadan 3 Bin – 4 Bin TL maaşla personel alımı yapılacak! İŞKUR başvuruları başladı

Pandemi sonrasında artan işsizliğe çözüm bulmak için çalışan İŞKUR, Ekim ayının son günlerinde yüzleri güldüren bir ilan yayımladı. İlana göre KPSS şartı olmadan en az 3 bin lira ile 4 bin lira maaşla çalışacak personel alımı yapılacak. Üstelik başvuru şartları arasında KPSS puanı yer almıyor. gerekli şartları sağlayan herkes başvuru yapabilecek.

İŞKUR’dan müjdeli haber geldi, aranan şarta sahip olan vatandaşlar iş sahibi olabilir.Peki, aranan şartlar nelerdir? Bu sorunun cevabı haberimizde.

Kamu kurumları bünyesinde çalışmak üzere KPSS şartı aranmaksızın 3 veya 4 bin Türk Lirası maaş ile büro memuru , şoför, güvenlik görevlisi, personel alımları yapılacak. İŞKUR aracılığıyla yayına alınan kamu ilanları bölümüne bakıldığı zaman çeşitli illerdeki belediyelere alım yapılacağı açıklandı. Belirtilen şartlara uyuyor olan kişiler başvuru yaptıkları zaman 3 ya da 4 bin Türk Lirası maaş ile işe alınacaklar.

Kamu hayatında istihdam etmek üzere büro memuru, şoför, güvenlik görevlisi olmak üzere personel alımı yapılacak. Çeşitli şehirlerde belediye başkanlıklarında çalışmak üzere kamu personelleri ve kadrolu kamu işçi alımları yapılacak. KPSS şartı aranmadan personel işçi ve memur alımları hız kesmeden devam ediyor. İŞKUR’dan KPSS şartı aranmadan yapılacak olan personel alımları devam etmekte. Belediyede çalışmak üzere olan personel alımları için KPSS şartı aranmaması vatandaş için sevindirici haber.  Başvurular için gerekli olan şartlara uyan her vatandaş başvuru yapabilir ve durumu uygun ise göre işe başlayabilir.

 Başvuru için istenilen şartlar ise şöyle;

TC vatandaşı olmak.

Başvuru yapacak olan erkeklerin askerlik görevlerini tecil etmiş ya da askerlik görevini tamamlamış olmak / muaf olmuş olmak.

Kamu haklarından yararlanabilmek için herhangi bir engelinin olmaması, mahrum bırakılmış olmamak.

Görevlerini sürekli  bir şekilde yapabilmelerine engel olan ruh ya da fizik sağlıklarında herhangi bir engelleyecek durumun olmaması.

Türk Ceza kanunlarında yer alan 53. maddeye göre her ne kadar belirli bir süre geçmiş olsa bile şu suçlara karışmamış olmak;  ihaleye fesat karıştırma, hırsızlık, hileli iflas, güveni kötüye kullanmak gibi yüz kızartıcı suçlara bulaşmamış olmak.

Son üç aylık zaman zarfı içinde herhangi bir işte sigortalı olarak çalışmamış olmak.

İŞKUR’da işsiz olarak kayıtlı olmak.

Bu şartlara uyumlu olan vatandaşlar başvuru yapabilirler ve 3 ya da 4 bin Türk Lirası ile maaş alarak iş hayatına başlayabilirler. Bu ilan için aranan şart  İŞKUR üzerinde işsiz bir şekilde kayıtlı olunması gerekmektedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı